Обложување на нет

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.201
Поени од реакции
14.514
Кога ќе ти легнат на картица, од НЛБ ти се јавуваат да те прашаат од каде ти се парите. Од Уни не се јавуваат. Тоа е разликата :)
Затоа ќе си отвориш манибукерс и сите исплати и уплати ќе фигурираат преку манибукерс.
У тој случај никој нема никогаш да те праша од кај ти се парите освен ако не повлечеш 5000 евра одеднаш :D
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Затоа ќе си отвориш манибукерс и сите исплати и уплати ќе фигурираат преку манибукерс.
У тој случај никој нема никогаш да те праша од кај ти се парите освен ако не повлечеш 5000 евра одеднаш :D
Праша за картички па затоа реков дека од Уни се најдобри. Ако ме прашаше за манибукерс ќе му кажев дека нема врска од која банка, ама не ме праша :icon_lol:
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Праша за картички па затоа реков дека од Уни се најдобри. Ако ме прашаше за манибукерс ќе му кажев дека нема врска од која банка, ама не ме праша :icon_lol:
Има врска, од ТТК е исклучена гејминг опцијата на moneybookers, неможе да се игра со нивна картица. Прашање до тие што имаат НЛБ картичка и прават депозит преку moneybookers, работи уште гејминг опцијата или не? Да знам дали да земам картица од таму или од Унибанка?
 

proud_89

Legenden sterben nie!
Член од
17 јануари 2011
Мислења
147
Поени од реакции
87
Ме интересира, дали сумата што ќе легне на сметка, на картица или што било, подлежи на некакво даночење, и дали треба да се пријави управа за јавни приходи, пошто и тоа спаѓа во приход. Не дека некој го сторил тоа али онака чисто информативно ме интересира.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Море мене ме интересира само ова ... на пример ке се регистрирам со виза електрон све тоа ... ке направам уплата ... и сега ако сакам WITHDRAW да направам ... дали парите ( ако се во евра на играта ) на картичката ке ми се префрлат како денари ???? или тоа треба да се регулира со "матичната" банка ? :))) благодарам однапред на одговорот :)))
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Океј фала друже :)))
 
Член од
26 март 2012
Мислења
1
Поени од реакции
1
A bet at home ? Искуства? Нема писма пасоши јавувања по телефон глупости?
Од bet-at-home имам исплатено два пати, еднаш преку moneybookers и еднаш преку девизна сметка на една од нашите банки. Тоа беше Декември 2008 година и ми дадоа само да пополнам изјава за потеклото на парите. Заокружив „од игри на среќа“ и до ден денес никој ништо не ме прашал ништо.
Има доста коментари на оваа тема, ние можеме да си ги даваме нашите мислења но, Законот си е Закон нели. Ако одиме по линијата на логиката, токаш нели е глупаво некој да не ти дозволува во државава да внесуваш девизен прилив, да ги трошиш во државава парите заработени од странство. Во секој случај повеќе искуства нема да ти бидат на одмет. Поздрав
--- надополнето: 26 март 2012 во 09:33 ---
Како денари ке ти стигнат :D
Во стопанска земаат 1% провизија за девизи и те прашуваат дали сакаш девизи или денари.
Во НЛБ не ти наплаќаат провизија ако им ги оставиш една седмица парите а потоа ги подигнеш. Ова е искуство од пред 2009 год.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Во стопанска земаат 1% провизија за девизи и те прашуваат дали сакаш девизи или денари.
Во НЛБ не ти наплаќаат провизија ако им ги оставиш една седмица парите а потоа ги подигнеш. Ова е искуство од пред 2009 год.
Нема врска ова за НЛБ можда тогаш било така ама сега ги подигаш од на бвин и за 2-3 дена ти се на картичка и одма можеш да ги извадиш без провизија
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
На BWIN има бонус овој месец.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
На BWIN има бонус овој месец.
Има стално .. е сега имаш 2 вида на бонуси
1. 100% бонус на уплата до 30е
2. 15е бонус на 10е депозит + 25$ покер бонус .. преку реферал линк .. (пиши пп ако сакаш ваков бонус )
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Има стално .. е сега имаш 2 вида на бонуси
1. 100% бонус на уплата до 30е
2. 15е бонус на 10е депозит + 25$ покер бонус .. преку реферал линк .. (пиши пп ако сакаш ваков бонус )
Овој бонус шо ми го пратија на мејл е само за овој месец, значи депозит од 10 евра, имаш бонус 10 евра. Иначе си имам јас акаунт : ).
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Од bet-at-home имам исплатено два пати, еднаш преку moneybookers и еднаш преку девизна сметка на една од нашите банки. Тоа беше Декември 2008 година и ми дадоа само да пополнам изјава за потеклото на парите. Заокружив „од игри на среќа“ и до ден денес никој ништо не ме прашал ништо.
Има доста коментари на оваа тема, ние можеме да си ги даваме нашите мислења но, Законот си е Закон нели. Ако одиме по линијата на логиката, токаш нели е глупаво некој да не ти дозволува во државава да внесуваш девизен прилив, да ги трошиш во државава парите заработени од странство. Во секој случај повеќе искуства нема да ти бидат на одмет. Поздрав
--- надополнето: 26 март 2012 во 09:33 ---

Во стопанска земаат 1% провизија за девизи и те прашуваат дали сакаш девизи или денари.
Во НЛБ не ти наплаќаат провизија ако им ги оставиш една седмица парите а потоа ги подигнеш. Ова е искуство од пред 2009 год.
е па одлично ... 1% шо ... не е многу ... да не зимаат само 10% е тоа не е за прифаќање :) ахаха
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
19
Поени од реакции
4
Mozes da otvoris smetka na neteller toa ti e isto kako moneybookers(internet banka) samo sto tuka ima edna prednost na neteller vo odnos na moneybookers a toa e sto izdavaat( ja prakjaat po posta) na svoite klienti mastercard bankomatska karticka koja e direktno povrzana so neteller account-ot,i nema vrska so smetkata so e otvorena vo nasive banki i moze da se vadat pari vo bilo koj bankomat so podrzuva mastercard sekade vo svetot,sekako zimaat odredena provizija no ne podlezi na danok od prosta pricina so eventualno zarabotenite pari od online oblozuvanje ne legnuvaat na smetka vo nasite banki...Problemot e so nesum siguren dali izdavaat takva karticka kaj nas,znam od skoro vreme izdavaat vo srbija i hrvatska...
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Има стално .. е сега имаш 2 вида на бонуси
1. 100% бонус на уплата до 30е
2. 15е бонус на 10е депозит + 25$ покер бонус .. преку реферал линк .. (пиши пп ако сакаш ваков бонус )
Ако отворам акаунт сега на првата уплата ке ми дадат уште толку колку сум уплатил или како иде...
--- надополнето: 28 март 2012 во 14:26 ---
и имат ли некој услови за тај бонус или?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom