Обложување на нет

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Фала ти друже, ќе пробам денес да видам како ќе биде кај мене. Ова ќе ми биде прво повлекување од овој акаунт па се надевам нема да ми бараат некои документи плус за достава. Како и да е , штом не ти прави проблем банката убава работа :sneaky:
Ako го имаш KYC(Know Your Customer) поминато нема да ти бараат никаква документација, директно на картица ќе ти легнат парите. позз
--- надополнето: 5 март 2012 во 13:52 ---
Во секој случај одличен сајт ако не и најдобар за онлајн обложување, а добивката зависи од нас самит :)
Најдобар сајт воопшто и со најголем број на игри и без услови;)
 
А

Анноун

Гостин
абе , треба ли да се пријавува добивка од онлајн кладење што сме повлекувале пари ? нели до 15ти март е тоа за пријавување данок , и како да слушнав кога набројуваа на еден прилог на вести и за обложување требало да се пријави . казни од 500-1000 евра . ( ахахха) . ме боли увото , јас немам играно онлајн од април месец , не се сеќавам ни дали сум вадел пари годинава.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
A bet at home ? Искуства? Нема писма пасоши јавувања по телефон глупости?
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
A bet at home ? Искуства? Нема писма пасоши јавувања по телефон глупости?
Нема ништо од тоа се регистрираш правиш депозит си го земаш бонусот и играш.
--- надополнето: 6 март 2012 во 11:37 ---
А за искуство па добра е странта ништо лошо си играш си праеш пари кога сакаш си повлекуваш ти стигаат на картица и фураш тоа е тоа....
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.241
Ме мрзи да проверам па затоа ќе прашам, дали се префрлаат пари од Alertpay na Moneybokers, затоа што до скоро немаше кладилница која прима пари од Alertpay, иам некои 50-60 долари па да ги умножам :) Благодариме за одговорот.
 

Mar[C]k

Gunner
Член од
11 јули 2010
Мислења
103
Поени од реакции
14
дечки дали некој има ставено депозит на бет 365 преку ттк картица??
нешто ми прави проблем не сака да ми стави депозит
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Дечки на кој од попознативе онлајн кладилници има бонус со депозитот и колку е. Знам имаше едно време на бет365, ама ми кажуваа дека го укинале за Македонија.
 
М

Мартин`

Гостин
Луѓе едно прашање преку НЛБ Тутунска банка не прават никакви забрани за депозит на сајтовиве се кладење така ? Да знам дали да одам утре да аплицирам за картичка преку нив, зошто со Про кредит зафркава затоа и ќе имаат -1 корисник од утре :D
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Луѓе едно прашање преку НЛБ Тутунска банка не прават никакви забрани за депозит на сајтовиве се кладење така ? Да знам дали да одам утре да аплицирам за картичка преку нив, зошто со Про кредит зафркава затоа и ќе имаат -1 корисник од утре :D
Земи си од Уни Банка и терај си раат!
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Фала, сепак ако има некој од НЛБ нека каже искуство.. ако не ќе земам од уни банка утре
Од НЛБ прашуваат од каде ти се парите ова она. Уни не се интересираат за ништо :)
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Преку банкомат ќе си ги извадиш и нема да можат да те прашуваат :D
Кога ќе ти легнат на картица, од НЛБ ти се јавуваат да те прашаат од каде ти се парите. Од Уни не се јавуваат. Тоа е разликата :)
 
М

Мартин`

Гостин
Кога ќе ти легнат на картица, од НЛБ ти се јавуваат да те прашаат од каде ти се парите. Од Уни не се јавуваат. Тоа е разликата :)
Фала за објаснувањето, оние што се кладите преку НЛБ од каде им викате дека се ? :D до утре ќе се одлучам од каде да вадам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom