Обложување на нет

М

Мартин`

Гостин
izvadi visa karticka od nlb tutunska ili od ttk banka .. so niv 100 % ke mozes da uplakas a so ovaa od pro kredit mozes preko moneybookers ... uplakas na moneybookers preku karticka i potoa preku moneybookers na bet365 ili na betathome
Фала за одговорите ..
Инаку како оди преку ова moneybookers лесно е за повлекување таму ? и да гледам има да селектираш таму дали ти е спортски игри (кладење итн) или обично за купување на интернет.. има врска што ќе селектирам или ? да не мењавам картички ќе пробам преку МБ сепак ваа банка/сметка ми треба..
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Фала за одговорите ..
Инаку како оди преку ова moneybookers лесно е за повлекување таму ? и да гледам има да селектираш таму дали ти е спортски игри (кладење итн) или обично за купување на интернет.. има врска што ќе селектирам или ? да не мењавам картички ќе пробам преку МБ сепак ваа банка/сметка ми треба..
Извади со нова од Тутнска и нема замарање . 1 недела мислам се чека идеш со лична карта и нека ти биде оваа само за кладење .
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
izvadi visa karticka od nlb tutunska ili od ttk banka .. so niv 100 % ke mozes da uplakas a so ovaa od pro kredit mozes preko moneybookers ... uplakas na moneybookers preku karticka i potoa preku moneybookers na bet365 ili na betathome
Јас од Уни Банка имам и се е перфектно досега :)
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
da imas Moneybookers e golema prednost posto sve ama bukvalno sve mozes da pravis preku MB...
 
М

Мартин`

Гостин
Извади со нова од Тутнска и нема замарање . 1 недела мислам се чека идеш со лична карта и нека ти биде оваа само за кладење .
Нема потреба кога ете може и со оваа, само не ми одговоривте на монеј бокерс да штиклирам дека ми е за гејминг (кладење итн) или не ? има врска тоа?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
nema vrska samo koga ke ja vnesuvas kartickata ti odzema od 1-2,5 eura i togas ke mora da prasas vo bankata kolku pari tocno vo eura ti se odzemeni i da ja vneses tocnata suma .. ako promasis 3 pati ke treba preku banka da stavas pari na moneybookers a toa se ceka od 2-5 rabotni dena
 
Член од
10 јануари 2012
Мислења
16
Поени од реакции
3
nema vrska samo koga ke ja vnesuvas kartickata ti odzema od 1-2,5 eura i togas ke mora da prasas vo bankata kolku pari tocno vo eura ti se odzemeni i da ja vneses tocnata suma .. ako promasis 3 pati ke treba preku banka da stavas pari na moneybookers a toa se ceka od 2-5 rabotni dena
Чим си решил да си онлајн персон, подобро направи си e-banking акаунт и ке си ги следиш сите трансакција онлајн, па немора да одиш до банка и да бараш извештаии. Верувам дека сите банки веќе ја имаат таа оппција.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
da ama na e-banking akauntot gi dava vo denari a na moneybookers treba da gi vnesis tocno vo eura ... zatoa jas se zafrknav so kartickata
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Абе за шо идете преку МБ не ми е јасно,директ од картичката на акаунтот од обложувалницата и кцкај :)
 
Член од
10 јануари 2012
Мислења
16
Поени од реакции
3
Абе брат партал ни се закониве, ти ке си ц'каш од картичка да арно ама ко ке дојде да префрлаш, некоја голема сума тогаш кој ке ти верува оти ти се подарок ко ке ти видат назив на испраќачот @WilliamHill или нешто слично? Најарно ти е со "3rd party" MB, PayPal, Neteller, WebMoney.... и ич глава да не те боли.
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
119
Поени од реакции
84
Otvoriv na bet365, se dodeka se drzam ponastrana od live betting dobro ke dae :pos:
Nekoj so e poiskusen na bet365 da mi kaze dali moze da se igra sistem 3/4 ili 3/5 ova Bankers za shoe? u megjuvremeno ke procackam i jas. Tnx
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.969
Поени од реакции
1.243
Otvoriv na bet365, se dodeka se drzam ponastrana od live betting dobro ke dae :pos:
Nekoj so e poiskusen na bet365 da mi kaze dali moze da se igra sistem 3/4 ili 3/5 ova Bankers za shoe? u megjuvremeno ke procackam i jas. Tnx
bakigvg напиша:
Дали може на Бет365 да се одигра систем пример:

два фикса и
3/5 да кажеме

или систем во систем
2 фикса
2/3
2/3​
За фиксовите ќе ја користиш Bankers опцијата во паѓачкото мени десно од Bet Slip, ќе штиклираш B пред тие што тие се „сигурни“ а од останатите правиш систем. Позд.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Најдобра опција за кладење ви е BET365 без исклучок.Значи имате можност за најмал депозит 5 евра. Одлична услуга, коефициенти.Можете да повлекувате пари од акаунтот кога сакате и тоа можете да го правите на картица или moneybookers и други опции има. При регистрација добивате бонус во висина од вашиот депозит - значи колку ке депонирате од кога ке ги изиграте влогови во висина на вашиот прв депозит го добивате бонусот ( ова да објаснам пошто не им беше јасно на некои на форумот како да го добијат бонусот) Еве ви линк од кладилницата BET365 регистрирајте се уплатете депозит и ке гои добиете бонусот како што објаснив
BET365
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.224
Поени од реакции
3.220
Најдобра опција за кладење ви е BET365 без исклучок.Значи имате можност за најмал депозит 5 евра. Одлична услуга, коефициенти.Можете да повлекувате пари од акаунтот кога сакате и тоа можете да го правите на картица или moneybookers и други опции има. При регистрација добивате бонус во висина од вашиот депозит - значи колку ке депонирате од кога ке ги изиграте влогови во висина на вашиот прв депозит го добивате бонусот ( ова да објаснам пошто не им беше јасно на некои на форумот како да го добијат бонусот) Еве ви линк од кладилницата BET365 регистрирајте се уплатете депозит и ке гои добиете бонусот како што објаснив
BET365
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Nekoe care kazete .. koga otvaram bet365 ili nekoi drugi stranici mi se javuva ova


AVVERTENZA - SITO NON RAGGIUNGIBILE

In applicazione del decreto dell'Amministrazione autonoma dei monopoli di Stato (AAMS) del 2 gennaio 2007, disciplinante la rimozione dei casi di offerta in assenza di autorizzazione, attraverso rete telematica, di giochi, lotterie, scommesse o concorsi pronostici con vincite in denaro, con il quale è stata data attuazione all'art. 1, comma 50, della Legge 27 dicembre 2006, n° 296, il sito richiesto non è raggiungibile poiché sprovvisto delle autorizzazioni necessarie per operare la raccolta di giochi in Italia.
L'elenco degli operatori autorizzati al gioco telematico è disponibile sul sito istituzionale www.aams.gov.it.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom