Обложување на нет

Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Абе секако ќе е подобро од 2вин монополот со најмизерните квоти у живо и најмизерната понуда за игри у живо.
Нема врска тоа, треба да бидеш идиот за да уплатиш и еден денар во кладилница во која ти земаат 15%данок на добивка. Едноставно математиката вели дека никако не можеш долгорочно да завршиш во плус со тој данок.
 
Член од
14 август 2022
Мислења
214
Поени од реакции
217
Нема врска тоа, треба да бидеш идиот за да уплатиш и еден денар во кладилница во која ти земаат 15%данок на добивка. Едноставно математиката вели дека никако не можеш долгорочно да завршиш во плус со тој данок.
Секако дека тие 15 посто се најудлучувачки фактор дали ќе си плус или ќе заглавиш до гуша, нема грешка Ставро. :aplauz:
 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Секако дека тие 15 посто се најудлучувачки фактор дали ќе си плус или ќе заглавиш до гуша, нема грешка Ставро. :aplauz:
Се разбира дека се. Што мислиш, колку е ROI кај професионалните играчи во кладилница? Овие 15% ќе ти го изедат целиот ќар. Само што ти размислуваш во термини на врзани тикети, па ти се чини дека не е важен данокот. Не постои човек на светот кој може да се клади редовно цела година и да плажа 15% данок, и да заврши во плус. Ако ова не го разбираш, батали кладилница, види нешто земјоделство ако можеш.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.295
Поени од реакции
2.148
Vo pravo e Stavro za danokot ma da teoretski e mozno da si vo plus ako si 71.04% od vremeto dobiten na singl tiketi..
 
Член од
14 август 2022
Мислења
214
Поени од реакции
217
Се разбира дека се. Што мислиш, колку е ROI кај професионалните играчи во кладилница? Овие 15% ќе ти го изедат целиот ќар. Само што ти размислуваш во термини на врзани тикети, па ти се чини дека не е важен данокот. Не постои човек на светот кој може да се клади редовно цела година и да плажа 15% данок, и да заврши во плус. Ако ова не го разбираш, батали кладилница, види нешто земјоделство ако можеш.
Ети ти ради тие 15% посто пропадна јбг.:place:
Автоматски споено мислење:

Vo pravo e Stavro za danokot ma da teoretski e mozno da si vo plus ako si 71.04% od vremeto dobiten na singl tiketi..
Секако и без данок ти треба 60/65 % посто вин на просек од 1,85 квота.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.295
Поени од реакции
2.148
Ети ти ради тие 15% посто пропадна јбг.:place:
Автоматски споено мислење:


Секако и без данок ти треба 60/65 % посто вин на просек од 1,85 квота.
Pa nasive mizerni kladzi za 50-50 ti davaat 1,85 imas stranski kade ti davaat 1,95 za oba - oba
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.236
Поени од реакции
1.654
Нема врска данокот за мене бар толку, нашите кладилници примаат и 40-50.000 на чкљ лиги, за разлика во странство каде неможе ни 100€ да уплатиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom