Обложување на нет

futka

preleza svinski grip
Член од
8 февруари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
2
Da povleces pari mora li da prijaves vo ujp ima li nekoj iskustvo za suma okolu 1000 eur
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.156
Поени од реакции
14.824
45+' уште даваат 5+ за Струга да води Прво полувреме, тип 2 ?? :facepalm:
 
Член од
20 јануари 2021
Мислења
391
Поени од реакции
4.313
Откако ќе се направи withdraw, потврдено од bet и стасана порака од банка дека е направено refund трансакција, обично колку време треба за парите да легнат на сметка?

И уште едно прашање, како се регулативите околу оданочување? Треба ли да се пријавува/плаќа на крај од годината и колку?
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.087
Поени од реакции
2.184
За банковна сметка е од три до пет работни денови.За данок прашај си во УЈП.
 
Член од
25 февруари 2020
Мислења
193
Поени од реакции
171
Освен 2win.mk
Дали знаете некоја друга наша мк кладилница, за ОНЛАЈН кладење ?
 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
И уште едно прашање, како се регулативите околу оданочување? Треба ли да се пријавува/плаќа на крај од годината и колку?
Ајде да размислиме логично на темава. Онлајн кладењето во странски кладилници е со закон забрането во Македонија. Како можеш да плаќаш данок на активност која е со закон забранета? Тоа е како дилер на дрога да плаќа данок на добивка.
 
Член од
20 јануари 2021
Мислења
391
Поени од реакции
4.313
Ајде да размислиме логично на темава. Онлајн кладењето во странски кладилници е со закон забрането во Македонија. Како можеш да плаќаш данок на активност која е со закон забранета? Тоа е како дилер на дрога да плаќа данок на добивка.
Логично да… ‍♂
Што предлагаш?
 
Член од
14 август 2022
Мислења
214
Поени од реакции
217
Абе и топ и тенк истовремено. Со 15% данок е теоретски невозможно да завршиш во плус, па и 100 онлајн кладилници да има во Македонија.
Абе секако ќе е подобро од 2вин монополот со најмизерните квоти у живо и најмизерната понуда за игри у живо.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
1.295
Поени од реакции
2.148
Абе секако ќе е подобро од 2вин монополот со најмизерните квоти у живо и најмизерната понуда за игри у живо.
2win ti e isto ko sportlife.. najmizerni se u zivo, najdobri za u zivo se zlatna .. idam da vidam 1 tekma u zivo za 1+ pp negde 15ta minuta vo zlatna bese 1,55 vo sport bese 1,40
 

Kajgana Shop

На врв Bottom