Обложување на нет

Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.842
Поени од реакции
7.612
Znaci treba vo banka na moe ime da mi dadat devizna opcija (neznam koja opcija ima i sakam). I sto ponatamu? Ke mi dadat moj SWIF kod IBAN?
Stvarno ne mi e jasno, na bet365 mi bara swifcode, iban i addressa od banka.

Dokolku razbrav, samo adresata ke bide na banka koga gi potpolnuvam detalite na bet?
Види на nlbklik дали имаш вакви опции

1677676689412.png

Појди во банка и нека ти дадат ваков документ

1677677014291.png
 
Член од
3 септември 2020
Мислења
295
Поени од реакции
1.207
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.585
Znaci treba vo banka na moe ime da mi dadat devizna opcija (neznam koja opcija ima i sakam). I sto ponatamu? Ke mi dadat moj SWIF kod IBAN?
Stvarno ne mi e jasno, na bet365 mi bara swifcode, iban i addressa od banka.

Dokolku razbrav, samo adresata ke bide na banka koga gi potpolnuvam detalite na bet?
Другар ти објаснив погоре, не знам што не сфаќаш. Треба да имаш девизна сметка во НЛБ, поточно на постоечката денарска сметка да ти додадат опција во евра или која валута сакаш. Потоа, како што ти сликал НЕКОЈ, побарај девизни инструкции каде што ќе ти ги пишува ибанот и свифтот кои треба да ги внесеш при исплата на пари. Ваљда ме разбра, а ако не тогаш не знам што да ти кажам освен Сладоледџија зет да ти биде.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
83
Поени од реакции
6
U red e sega, bas se potrudivte da objasnite fala. Ke idam ke potrazam toj dokument sto treba, i ke potrazam da mi dodadat evro valuta na deviznata smetka.
 

Attachments

Член од
28 февруари 2023
Мислења
3
Поени од реакции
2
Ne druze, gi uplativ na tiket i gi skoro duplirav vikendov, uste pogolem problem :pos:. Neznam nemoze da se povlecat preku SWIFT/IBAN. Edina opcija ostanuva samo na poker profil na stranski account (nekoj podaleku od MK), i posle toj preku westerunion da ti gi isprati.
Izvadi VISA karticka i ke ti dozvoli.
Mene mi uspea.
 
Член од
24 февруари 2018
Мислења
48
Поени од реакции
54
Некој со искуство во кладење со крипто, сакам да почнам на пајнакл, ме интересира дали балансот е во евра или во крипто кога ќе се префрлат биткоини. Ако се во евра тогаш при подигнување е исто како да си купил крипто во моменталниот курс?
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
Некој со искуство во кладење со крипто, сакам да почнам на пајнакл, ме интересира дали балансот е во евра или во крипто кога ќе се префрлат биткоини. Ако се во евра тогаш при подигнување е исто како да си купил крипто во моменталниот курс?
Не знам како е на Пајнакл бидејќи никогаш не сум депонирал таму со биткоин, но во повеќето други кладилници каде биткоинот е најчесто средство за уплата, нема никаква врска дали средствата ќе ти бидат изразени во фиат валута или биткоин, затоа што и така и така ќе го следат курсот на биткоинот. Ако имаш на пример 1000 усд изразени во долари, и ако биткоинот оди 10% нагоре, ќе имаш 1100, и обратно.

Од друга страна, имам депонирано на покер соби како American Card Room и GGPoker во биткоин, но таму средствата автоматски ти се претвараат во долари и движењето на биткоинот не влијае на нив се до моментот на исплата. Во тој момент ќе добиеш биткоин назад во висина на моменталната вредност на доларот во однос на биткоинот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom