Обложување на нет

Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Некој со искуство во кладење со крипто, сакам да почнам на пајнакл, ме интересира дали балансот е во евра или во крипто кога ќе се префрлат биткоини. Ако се во евра тогаш при подигнување е исто како да си купил крипто во моменталниот курс?
Балансот ти е во евра кога префрлаш на Пајнакл преку битокоини и имаш 4.5 ЕУР провизија на секој депозит преку Binance
 
Последно уредено:
Член од
15 јуни 2014
Мислења
83
Поени од реакции
6
So Visa card, koga probuvam da stavam deposit na bet365 mi stiga poraka na telefonot "Neuspesno plakanje poradi internet limit".

Koga otvoriv vo NLBklik ima za internet limit "0 den" (znaci nema limit).
Probam da promenam limit na nekoja suma, i mi se otvara "mToken" "NLB Token" probav i so dvete opcii i nist
 

Attachments

Член од
3 септември 2020
Мислења
295
Поени од реакции
1.207
So Visa card, koga probuvam da stavam deposit na bet365 mi stiga poraka na telefonot "Neuspesno plakanje poradi internet limit".

Koga otvoriv vo NLBklik ima za internet limit "0 den" (znaci nema limit).
Probam da promenam limit na nekoja suma, i mi se otvara "mToken" "NLB Token" probav i so dvete opcii i nist
Лимит од банка,или од Бет365?
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
Limit od banka, na bet nema limit nisto
Е готово, штом има лимит, џабе е се. ЦЦЦЦ.

Не знам само кој те излага да се кладиш на интернет, тотално си изгубен.

Па јави се во контакт центарот на Тутунска Банка и речи им да ти го кренат лимитот.
Ако ме прашаш за бројот на контакт центаорт ќе те ставам на игнор листа.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
83
Поени од реакции
6
Е готово, штом има лимит, џабе е се. ЦЦЦЦ.

Не знам само кој те излага да се кладиш на интернет, тотално си изгубен.

Па јави се во контакт центарот на Тутунска Банка и речи им да ти го кренат лимитот.
Ако ме прашаш за бројот на контакт центаорт ќе те ставам на игнор листа.
Hahah strasno znaci, imas ponasanje kao da se znaes.. A i ja sam si kriv sekako
Druze ja sedam na net povise od so imas godini ti. Ako citas ubavo pisav dali nekoj uspeal da go krene limito preku mobilna app na nlb ili preku nlbklik posto ima opcija. A inace za zvonenje ne se sekiraj toa bese kasno vecerta nemoze da zvones vo kontakt tuku prasav ovde.
I ne te tera nikoj da odgovaras slobodno gledaj si ja masata
 
Член од
10 ноември 2022
Мислења
299
Поени од реакции
880
Hahah strasno znaci, imas ponasanje kao da se znaes.. A i ja sam si kriv sekako
Druze ja sedam na net povise od so imas godini ti. Ako citas ubavo pisav dali nekoj uspeal da go krene limito preku mobilna app na nlb ili preku nlbklik posto ima opcija. A inace za zvonenje ne se sekiraj toa bese kasno vecerta nemoze da zvones vo kontakt tuku prasav ovde.
I ne te tera nikoj da odgovaras slobodno gledaj si ja masata
100% се имаш повеќе од мене кладено на нет. :D И да, АПСОЛУТНО СЕ ЗНАМ што е поврзано со кладење на нет и со извлекување пари од таму. Не можеш ниту да си замислиш какви се егзибиции имам правено.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
83
Поени од реакции
6
100% се имаш повеќе од мене кладено на нет. :D И да, АПСОЛУТНО СЕ ЗНАМ што е поврзано со кладење на нет и со извлекување пари од таму. Не можеш ниту да си замислиш какви се егзибиции имам правено.
Glej druze ne sum dojdel tuka da se raspravam koj kolku ima igrano, ovde sum za soveti, pomos i konsultacija. Samo treba da si vnimavas na ponasanjeto, nekoj znae ova, nekoj ona, nemoze site da znaeme isto. Ako mozes da pomognis arno ako ne nema potreba od komentari. Kako i da e fala ti za sovetite

Bitno go srediv limitot
Автоматски споено мислење:
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
Ne znaes so kogo razgovaras. Na covekot mu imaat banirano 1000 akaunti na forumot poradi takvoto odnesuvanje.
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
271
Поени од реакции
104
Nekoj iskustvo, igrav na 888 poker od germanija so germanska smetka napraviv pari i koga pobarav da mi isplatat…mi pobaraa slika od kartica i prativ i mi pobaraa smetka za struja, i pisav deka struja ne plakam bidejki kirijata ja plakam cela i pustiv slika od Aufental slika od prijava na adresa dogovor od stan…no nikako da me isplatat ne mi vrakaat ni na meilovi…resenie?
 
Член од
3 септември 2020
Мислења
295
Поени од реакции
1.207
Nekoj iskustvo, igrav na 888 poker od germanija so germanska smetka napraviv pari i koga pobarav da mi isplatat…mi pobaraa slika od kartica i prativ i mi pobaraa smetka za struja, i pisav deka struja ne plakam bidejki kirijata ja plakam cela i pustiv slika od Aufental slika od prijava na adresa dogovor od stan…no nikako da me isplatat ne mi vrakaat ni na meilovi…resenie?
Види ако се на Малта лиценца,пиши дека ке ги дадеш на Малта гемблинг Асц,и мене Моцарт ме ебаваа цел месец со верификации,тражење секакви документи,кога им кажав дека ја претераа и дека ке одат на Малта па нека се опорават со нив,средија све за саат и пол..
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
271
Поени од реакции
104
Види ако се на Малта лиценца,пиши дека ке ги дадеш на Малта гемблинг Асц,и мене Моцарт ме ебаваа цел месец со верификации,тражење секакви документи,кога им кажав дека ја претераа и дека ке одат на Малта ла нека се опорават со нив,средија све за саат и пол..
Mislam deka se na Malta ke proveram
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
83
Поени од реакции
6
I so nova VISA karticka ima problem na bet365. Dobiv poraka od niv:

unfortunately, this has been declined therefore the withdrawal has been returned to your available balance. Please check that your card details are still accurate and, where necessary, contact your card issuer directly so they can review the reason for the withdrawal failing. Once the issue has been resolved, please request your withdrawal again.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom