Обложување на нет

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Изигра нешто, таман си е се со сајтов ?

Едит сега гледам не ми дава опција да направам депозит со картичка, само скрил нетелер такви работи
Не би играл, искрено. Ептен ми се сумливи и ако би праел депозит на некој сајт, то сигурно би било на бет365 или нешто слично, не на фејк македонска кладилница :) Не за друго, пак ќе биди „нелегално“, а понудата му е очајна, т.е. иста како на Спортлајф.
 
M

Macedon1um

Гостин
Не би играл, искрено. Ептен ми се сумливи и ако би праел депозит на некој сајт, то сигурно би било на бет365 или нешто слично, не на фејк македонска кладилница :) Не за друго, пак ќе биди „нелегално“, а понудата му е очајна, т.е. иста како на Спортлајф.
Имаат интересни игри СЛ поготово на голови комбинации не се толку лоши, такви нема на странскиве сајтови пр 1-2 I & 1-2 II итн
 

K11

Член од
26 декември 2020
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали има некој искуство со NETELLER?Доколку повлечам пари од на 1xbet на Neteller па потоа на Visa дали би имал проблем со УЈП :D
 
M

Macedon1um

Гостин
Дали има некој искуство со NETELLER?Доколку повлечам пари од на 1xbet на Neteller па потоа на Visa дали би имал проблем со УЈП :D
Посигурна варијанта ти е таа опција, ќе нема да пишува дека парите ти се стигнати од сајтови за интернет кладење туку од сервис како нетелер
Ама данок како данок не ти бега :)
 

K11

Член од
26 декември 2020
Мислења
5
Поени од реакции
0
Посигурна варијанта ти е таа опција, ќе нема да пишува дека парите ти се стигнати од интернет кладење туку од сервис како нетелер
Ама данок како данок не ти бега :)
А исто и од на Skrill да повлечам ќе имам данок?И дали треба одма да одам во УЈП да платам данок или преку можам преку банка?
 
M

Macedon1um

Гостин
А исто и од на Skrill да повлечам ќе имам данок?И дали треба одма да одам во УЈП да платам данок или преку можам преку банка?
Порано прогледнуваа низ прсти, и директно се влечеше пари на сметка од сајтови за кладење и не се плаќаше никаков данок
Сега мислам е построго, има и електронско УЈП така да големи се шансите да ги евидентираат и да мора да отидеш да си платиш макар и да се од нетелер пристигнати. Ќе мора да кажеш од што ти се како и соодветно на тоа да си платиш даночна стапка, 15% игри на среќа и мирно да спиеш да не ризикуваш
 

K11

Член од
26 декември 2020
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дека мислам до 5000 денари не а данок или се укина тоа?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.602
Порано прогледнуваа низ прсти, и директно се влечеше пари на сметка од сајтови за кладење и не се плаќаше никаков данок
Сега мислам е построго, има и електронско УЈП така да големи се шансите да ги евидентираат и да мора да отидеш да си платиш макар и да се од нетелер пристигнати. Ќе мора да кажеш од што ти се како и соодветно на тоа да си платиш даночна стапка, 15% игри на среќа и мирно да спиеш да не ризикуваш
Не се замараат за пониски суми, ете брат ми ми ги пратил на Скрил и чао, битно дека не е директно од сајт за кладење повлечено. Е сеа ако повлечеш 10 000 евра ќе имаш проблем нормално пошо не е мала сума.
 

K11

Член од
26 декември 2020
Мислења
5
Поени од реакции
0
Не се замараат за пониски суми, ете брат ми ми ги пратил на Скрил и чао, битно дека не е директно од сајт за кладење повлечено. Е сеа ако повлечеш 10 000 евра ќе имаш проблем нормално пошо не е мала сума.
Значи преку Skrill нема никаков проблем за данок.Најверојатно исто е и со Neteller?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Скрил и Нетелер ви се единствениот сејф начин и кладилниците за 5-10 мин ги префрлаат парите, а на картичка директно знаат да прават далавери, барем во случајов со 1xbet сум немал никогаш проблем со повлекување на Скрил досега.

Ама од друга страна ги кренаја ептен провизиите имаш 1% на депозит , 7.5% на повлекување и од скрил на скрил мислам е 1.5% што не е баш сјајно, порано беше само 2.5% на повлекување.
 
Последно уредено:

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Порано прогледнуваа низ прсти, и директно се влечеше пари на сметка од сајтови за кладење и не се плаќаше никаков данок
Сега мислам е построго, има и електронско УЈП така да големи се шансите да ги евидентираат и да мора да отидеш да си платиш макар и да се од нетелер пристигнати. Ќе мора да кажеш од што ти се како и соодветно на тоа да си платиш даночна стапка, 15% игри на среќа и мирно да спиеш да не ризикуваш
Ne moze da ti zeme 15% ako gi prefrlis od skrill na smetka bez razlika sto se od kladilnica.. moze najvekje da ti zeme 10% danok na dohod.. ako sakas da si gi prijavis parite od skrll nema da pises u prijavata deka se od igri na srekja tuku kako danok na dohod..
 

K11

Член од
26 декември 2020
Мислења
5
Поени од реакции
0
Скрил и Нетелер ви се единствениот сејф начин и кладилниците за 5-10 мин ги префрлаат парите, а на картичка директно знаат да прават далавери, барем во случајов со 1xbet сум немал никогаш проблем со повлекување на Скрил досега.

Ама од друга страна ги кренаја ептен провизиите имаш 1% на депозит , 7.5% на повлекување и од скрил на скрил мислам е 1.5% што не е баш сјајно, порано беше само 2.5% на повлекување.
А имаш платено данок? Дека знам до 5000 не се плаќа.Мене тоа ме интересира.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Каде можам да го видам тикетот на 2win (кој утакмици сум ги играл)? Само ова можам да го најдам:

1609003553691.png

Не е ни сингл облогов, две утакмици се.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.946

Kajgana Shop

На врв Bottom