Обложување на нет

Член од
31 август 2020
Мислења
6
Поени од реакции
1
Eden sovet za site sto planiraat da se kladat na 2win. Podobro zapalete gi parite otkolku da se oblozuvate tamu. Posle mesec i pol i 30 minuti tegnenje so nivnava korisnicka podrska na telefon me izvestija deka ednostavno dobitnite tiketi mi bile stornirani bez nikakvo dopolnitelno izvestuvanje a pritoa parite za vlogot mi bea odzemeni i vrateni po nekolku dena otkako reagirav na toa deka imaat problem. Ne e normalno kladilnica sto imase monopol dolgo vreme da ima takov odnos i sloboda da si biraat ednostavno sto za niv e dozvoleno da bide dobitno a sto ne
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Здраво дечки. Сите вие кои имавте проблеми со 2win изминатиов период проверете си го акаунтот имаат исплатено бонус од 1000 денари плус 20% од сумата што сте ја имале на акаунтот во тој период. Јас добив 3100 денари.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.687
Здраво дечки. Сите вие кои имавте проблеми со 2win изминатиов период проверете си го акаунтот имаат исплатено бонус од 1000 денари плус 20% од сумата што сте ја имале на акаунтот во тој период. Јас добив 3100 денари.
Јас немам ништо.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.954
И мене ми пуштија 1000че + 20% на претходните што ги имав таму.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали има некој што се клади на бет365? Ме интересира како е моментално процедурата,дали има проблем при исплата на пари директно на картичка. Имам направено акаунт пред некоја година и ставено депозит преку картичка на Тутунска Банка.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Дали има некој што се клади на бет365? Ме интересира како е моментално процедурата,дали има проблем при исплата на пари директно на картичка. Имам направено акаунт пред некоја година и ставено депозит преку картичка на Тутунска Банка.
Нема да имаш никаков проблем за исплата директно на картичка од страна на бет ниту од НЛБ, меѓутоа ќе имаш проблем со инспекциите од државава, ако видат дека имаш исплата од странски клаџи ќе ти опнат казна.. Боље ти е со скрил да бараташ..
 
Член од
15 ноември 2020
Мислења
7
Поени од реакции
2
здраво дечки ме интересира која од нашиве кладилници ја користите за онлајн кладење и зошто?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Некој ако може да објасни што е финтата со контрањето помеѓу АСОМ и Државната видеолотарија?
Па, нели 2win е на Лотарија, а тие си работеа години уназад и фактички држеа монопол. Ваљда сакаат да се врати таа ситуација, за се да оди преку нив, пошто не гледам друга причина за да се мешаат во ваква небитна работа.
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Па, нели 2win е на Лотарија, а тие си работеа години уназад и фактички држеа монопол. Ваљда сакаат да се врати таа ситуација, за се да оди преку нив, пошто не гледам друга причина за да се мешаат во ваква небитна работа.
Да ама како што знам имаа право на монопол само првите две години..сега многу би било нелогично пак да им забранат на останатите да организираат онлајн обложување. Довербата на играчите ќе падне на минимум што е штетно и за државата и за оваа индустрија
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.954
На Евротип, ако пример пуштам 10к и го добијам максималниот бонус од 10к денари, дали моите 10к може да ги извадам по неколку денови, а потоа да играм само со нивните пари?

Дали се среди проблемот со данокот во УЈП од Евротип?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom