Обложување на нет

Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Од Охрид сум да.
Само не те разбрав добро, земам картица од 10е за спорска на пример, и како се кладам? На која страна треба да се регистрирам и сл?
Ќе ти дадат тие таму username и password (на картичката ќе ти пише) и ќе ти кажат на која страница да се регистрираш т.е. на www.dollaropoker.com .


ps. Ако земаш, не играј на Google Chrome, нешо зафркават. На Mozilla и Opera е тестирано.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ќе ти дадат тие таму username и password (на картичката ќе ти пише) и ќе ти кажат на која страница да се регистрираш т.е. на www.dollaropoker.com .


ps. Ако земаш, не играј на Google Chrome, нешо зафркават. На Mozilla и Opera е тестирано.
Значит одам во Џокер купвам картица, автомацки со тоа сум регистриран на странта за кладење.. Јас само ќе треба да дојдам дома и да се логирам.. Така xD?
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Од Охрид сум да.
Само не те разбрав добро, земам картица од 10е за спорска на пример, и како се кладам? На која страна треба да се регистрирам и сл?
Си купуваш картичка од Џокер (5,10,20 евра од колку сакаш) и влегуваш на www.bestpoker88.com ја гребеш картичката и ти пишува јузернејм и пасворд се логираш со тие податоци на страната и играш :)

Планирам после нова година да почнам со онлајн кладење па ај некој нека каже како одат тие бонусите по 50-100% за прв пат кога се кладиш и дали стигнуват сигурно и на кој начин...
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Значит одам во Џокер купвам картица, автомацки со тоа сум регистриран на странта за кладење.. Јас само ќе треба да дојдам дома и да се логирам.. Така xD?
Да, толку. :)

Edit: Ќе ти кажат таму како. Досега беше www.bestpoker88.com, ама пред три дена мене ми рекоја на www.dollaropoker.com да се регистрирвам таму. Ќе ти кажат во Џокер најубо. :)

ps. На www.bestpoker88.com немаше спортска, сега незнам. :toe:
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Сега бев во Џокер и ми викат дека не имале сега картички, нешто преправале... :S
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Запознаени ли сте кога ќе се подигнат пари од нет дали се треба да се плати некој данок тука кај нас у МК . Дека слушнав нешто такво ???
 
Член од
25 ноември 2008
Мислења
1.026
Поени од реакции
682
Никој не знае да ти одговори дури ни УЈП појма немаат.Има некои закони али не се точно прецизирани.Пишува игри на среќа ама не пишува од на интерет и од странски земји.Демек 10% требело да се плаќа али кој да знае.Ако сакаш влези на страницата од УЈП и нема да можеш да најдеш за интернет обложување.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Запознаени ли сте кога ќе се подигнат пари од нет дали се треба да се плати некој данок тука кај нас у МК . Дека слушнав нешто такво ???
На мене вчера ми стигнаа пари од бет365. До денарче точно.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Дали има некој страна на нет каде што при самата регистација ти дава бонус пари 2,5,7 евра ?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Дали има некој страна на нет каде што при самата регистација ти дава бонус пари 2,5,7 евра ?

прво треба да ставиш па да ти даде бонус инаку така незнам..летово имаше во tip српскиот весник бонус од 5 евра со код на bet-at-home во секое списание по 5 евра но сега нема тоа беше како акција за СП.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Сега бев во Џокер и ми викат дека не имале сега картички, нешто преправале... :S
Ги преправаја АУС картиците.. нема појче такви. Сега се АОБ или АЕБ незнам точно.. инаку се е исто. Со картициве од 5,10,20 колку сакаш се игра покер, а ако сакаш можиш на доларопокер и спортска да си пушташ.

Еве ги страните кај шо можиш да влезиш сите се за истото:

www.bestpoker88.com
www.dollaropoker.com
www.redpk.com
www.aladinpk.com

Знајте ги за во случај некоја да не отвара.. :) Сите се за истите картички од џокер.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
^
Значит сега готови се картичките можам да си купам :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom