Новогодишни Форевр Алоунери на Кајгана

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.040
Поени од реакции
36.407
Само да знаете дека некои дупат сеа. Ние седевме на форум. Тоа е.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.079
Поени од реакции
13.024
Ау каков пропуст од епски размери, не сум видел мислење во една од илјадниците теми на форумот и сум го утнал времето за 5 минути, ајде да исмеваме со хиперлинкови, може и линкче од она Let me google that for you да ставиш, за поголем џек да се направиш. Колку си ти напатен човек, искомплексиран, без живот, ти си главна причина поради која луѓе се плашат да прашаат нешто на форумот, да не бидат исмевани од Анон, форумскиот дон кој е задолжен секој што напишал или прашал нешто што треба де факто сите да го знаат, да биде исмеван. Ама те разбирам, тоа ти е стилот, само вака низ сарказам може да собереш некој лајк, да имаш чувство на вредност и да добиеш внимание кое очајно ти треба во животот и не си го добил од блиски личности. Терај 99% глуп сарказам, 1% ќе е смешен, ќе се посмееме на сметка на некое средношколче што прашало рендом нешто за лектира во школо, ќе го избркаш од форумот, веќе нема да се најави ама битно ќе ги извади тие другите 99% промашени твои обиди. Добри вести за тебе се тоа што за разлика од приватниот твој живот каде што веројатно никој од општеството не може да те свари органски, тука нема ограничувања за тумор сарказам, така да ќе си уживаш во пишување на твоите мизерни мислења цел живот, тоа ќе ти е и најголемо животно достигнување.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Ау каков пропуст од епски размери, не сум видел мислење во една од илјадниците теми на форумот и сум го утнал времето за 5 минути, ајде да исмеваме со хиперлинкови, може и линкче од она Let me google that for you да ставиш, за поголем џек да се направиш. Колку си ти напатен човек, искомплексиран, без живот, ти си главна причина поради која луѓе се плашат да прашаат нешто на форумот, да не бидат исмевани од Анон, форумскиот дон кој е задолжен секој што напишал или прашал нешто што треба де факто сите да го знаат, да биде исмеван. Ама те разбирам, тоа ти е стилот, само вака низ сарказам може да собереш некој лајк, да имаш чувство на вредност и да добиеш внимание кое очајно ти треба во животот и не си го добил од блиски личности. Терај 99% глуп сарказам, 1% ќе е смешен, ќе се посмееме на сметка на некое средношколче што прашало рендом нешто за лектира во школо, ќе го избркаш од форумот, веќе нема да се најави ама битно ќе ги извади тие другите 99% промашени твои обиди. Добри вести за тебе се тоа што за разлика од приватниот твој живот каде што веројатно никој од општеството не може да те свари органски, тука нема ограничувања за тумор сарказам, така да ќе си уживаш во пишување на твоите мизерни мислења цел живот, тоа ќе ти е и најголемо животно достигнување.
Wow, wow! Што све неам праено и пишано на форумов, види го колку се повреди од самата негова неспособност. Лелеј! Што его ќе беше тоа, побогу!?
Ќе ме повредеа твоиве зборови ама они, како да ти кажам, се наоѓаат во Австралија, а јас сум тука у МК. Ова за да ти објаснам колку е далеку од вистината тоа што го напиша, ако ме сфаќаш.

Еве ти каква честитка добив, пошо неам внимание :D
Ти радувај се на твоите површни „здравје среќа радост блабла“ кои си ги добил.
Нема ништо победно од тоа да се фалиш за твојот приватен живот или да напаѓаш друг, па ајде, мора да се одбранам и ја со првово.
Драг мој Анон,

Твојата неколкупорачна честитка беше една од првите кои ги примив годинава, ама еве ќе биде една од последните кои ќе ги одговорам. Но намерно направив да биде така, зашто сакав да ти ја одговорам во поспокојно расположение и да одвојам за неа и барем нешто поголем простор; од токму оваа причина, наместо по СМС, ти ја одговорам по мејл.

Веројатно излишно е да ти кажам дека ми беше една од најубавите честитки кои ги добив годинава – да не беше така, веројатно ќе беше и полесно да се одговори. Се надевам дека не е ниту воопшто нужно да додадам овде дека чувствата се обострани: како што сум ти кажал и претходно, баш ми е мило што ете така, пред едно 17-8 години, од нигде-никаде ти се сврти од клупата пред мене да ме прашаш за кого навивам во Серија А. На некој начин, барем во моите очи, тоа беше почеток не само на нашето другарство, туку и на другарството во корчагинскиот IV-X: ако ги исклучиме оние што се знаеја од основно, не верувам дека имаше некој што се запозна порано од нас четворци, во централните клупи во училницата.

Сигурно има и некоја симболика во тоа, зашто ми се чини толку угодно ти да си бил зачетник на позитивната другарска енергија во класот. Еве, речиси две децении оттогаш, на многу начини ти сè уште го правиш тоа: тогаш во рамките на самата генерација, а сега и меѓугенерациски. Сум ти кажал и претходно, ама ќе ти кажам пак: имало, има и ќе има многу Ивани што јавно или тајно ќе благодарат на фактот што баш ти ги учиш – и уште повеќе што нема да заборават до крајот на животот на позитивниот ефект што си го имал врз нивниот раст и развој! Искрено, не можам да замислам поголем подвиг од тоа. И многу сум среќен што токму ти се наоѓаш во позиција да влијаеш така. Зашто сè додека има луѓе како тебе на такви позиции, што го прават она што ти го правиш, сè дотогаш има и надеж за луѓето и човештвото.

Се надевам дека ќе продолжиш да го правиш истото во 2022-ра и дека на многу начини таа ќе ти возврати милостиво за сите убави дела и постапки. Впрочем, се надевам дека ќе ти возврати и многукратно за тоа и дека до крајот на годинава ќе се насоберат толку пријатни настани и искуства што секогаш ќе можеш да се навраќаш на 2022-ра како на една од најубавите години од животот. Потајно се надевам и дека до наредниов декември, ќе ни се појави повеќе од една можност да изгледаме некој филм (како во старите добри времиња), а и изиграме некоја рунда Cinephile - по дома, со многу грицки и многу смеа. А зошто да не – и во друштво на некоја нова, прекрасна личност што годинава ќе стане дел од твојот живот!

Среќна Нова, Анон!
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.079
Поени од реакции
13.024
Wow, wow! Што све неам праено и пишано на форумов, види го колку се повреди од самата негова неспособност. Лелеј! Што его ќе беше тоа, побогу!?
Ќе ме повредеа твоиве зборови ама они, како да ти кажам, се наоѓаат во Австралија, а јас сум тука у МК. Ова за да ти објаснам колку е далеку од вистината тоа што го напиша, ако ме сфаќаш.

Еве ти каква честитка добив, пошо неам внимание :D
Ти радувај се на твоите површни „здравје среќа радост блабла“ кои си ги добил.
Нема ништо победно од тоа да се фалиш за твојот приватен живот или да напаѓаш друг, па ајде, мора да се одбранам и ја со првово.
Страшна неспособност, да си утнал 5 минути времето, сигурно имам некој деформитет во главата, прости ми, не сум достоен на твојата совршеност. Ете ти нека си најспособниот. Интересно како се дрзнува да зборува за его, истиот тој Анон кој во комуникација пишува реченица “Види какви честитка добив, ти си добил обични“. Не Анон, не си посебен, не си над другите, ако ти имаш вишок саати од твојот неисполнет живот да ги трошиш на форумот на секоја тема, некој му се лимитирани тие часа и не е секогаш информиран за случувањата во сите тими. Тоа не го прави него неспособен, ниту тебе повеќе способен од него. И знеаш што, од сите епитети со кои може да те накитам, секако негативни, не можам само да ти го етикетирам епитетот “видовит“, па така ти појма немаш јас какви честитки сум добил. Јас моите заклучоци за тебе ги констатирав врз основа на твоите мислења, а ти не можеш да ја знаеш содржината на моите примени честитки врз основа на моите мислења, ја темелиш твојата констатација дека “имаш подобри честитки примени“ врз основа на претпоставки од ракав. И уште ова, не беше целта на моето мислење да те повредам, ти си задолжен да повредуваш тука луѓе, не ја играм твојата улога и пари да ми нудат, само сакав да ти сугерирам колку сајбер булинг континуирано се твоите постапки, навидум невини, како само шега е, а истите тие може да повредат голем број луѓе. Ако не можеш да помогнеш, не одмагај, преќути си и не оставај коментар кој би бил контрапордуктивен, не знаеш од другата страна колку личноста може емоционално да го поднесе твојот сарказам и какви последици може да остави истиот врз неа. Паразит си, канцер, штетник, стави 2 прста на чело и размисли за што се залагаш, за што постоиш ко битие, да исмеваш и повредуваш луѓе на форум, да бркаш 15 годинишни деца од форум бидејќи биле “грешници“. Мене нема да ме повредиш во никој случај, само размисли дека не се сите на форумот како тебе и смешка да им се сите твои саркастични канцерогени досетки, имај емпатија, стави се во нивна кожа, не го прави тоа што не сакаш и тебе да ти го прават ако си бил на другата страна.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Страшна неспособност, да си утнал 5 минути времето, сигурно имам некој деформитет во главата, прости ми, не сум достоен на твојата совршеност. Ете ти нека си најспособниот. Интересно како се дрзнува да зборува за его, истиот тој Анон кој во комуникација пишува реченица “Види какви честитка добив, ти си добил обични“. Не Анон, не си посебен, не си над другите, ако ти имаш вишок саати од твојот неисполнет живот да ги трошиш на форумот на секоја тема, некој му се лимитирани тие часа и не е секогаш информиран за случувањата во сите тими. Тоа не го прави него неспособен, ниту тебе повеќе способен од него. И знеаш што, од сите епитети со кои може да те накитам, секако негативни, не можам само да ти го етикетирам епитетот “видовит“, па така ти појма немаш јас какви честитки сум добил. Јас моите заклучоци за тебе ги констатирав врз основа на твоите мислења, а ти не можеш да ја знаеш содржината на моите примени честитки врз основа на моите мислења, ја темелиш твојата констатација дека “имаш подобри честитки примени“ врз основа на претпоставки од ракав. И уште ова, не беше целта на моето мислење да те повредам, ти си задолжен да повредуваш тука луѓе, не ја играм твојата улога и пари да ми нудат, само сакав да ти сугерирам колку сајбер булинг континуирано се твоите постапки, навидум невини, како само шега е, а истите тие може да повредат голем број луѓе. Ако не можеш да помогнеш, не одмагај, преќути си и не оставај коментар кој би бил контрапордуктивен, не знаеш од другата страна колку личноста може емоционално да го поднесе твојот сарказам и какви последици може да остави истиот врз неа. Паразит си, канцер, штетник, стави 2 прста на чело и размисли за што се залагаш, за што постоиш ко битие, да исмеваш и повредуваш луѓе на форум, да бркаш 15 годинишни деца од форум бидејќи биле “грешници“. Мене нема да ме повредиш во никој случај, само размисли дека не се сите на форумот како тебе и смешка да им се сите твои саркастични канцерогени досетки, имај емпатија, стави се во нивна кожа, не го прави тоа што не сакаш и тебе да ти го прават ако си бил на другата страна.
Ја ти кажувам сериозно друже, преиспитај си го својот живот, преиспитај што јас ти пишав а што ти ми врати.
Не проектирај и напрај анализа на себеси.
Не ми мешај други работи, не ја гледаш иронијата во тоа да ти ми реплицираш пак за его а ми спомнуваш работи од минатото поврзани со други луѓе?
Кај си тогаш да се јавиш, како тоа сега се јави????????
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.079
Поени од реакции
13.024
Ја ти кажувам сериозно друже, преиспитај си го својот живот, преиспитај што јас ти пишав а што ти ми врати.
Не проектирај и напрај анализа на себеси.
Не ми мешај други работи, не ја гледаш иронијата во тоа да ти ми реплицираш пак за его а ми спомнуваш работи од минатото поврзани со други луѓе?
Кај си тогаш да се јавиш, како тоа сега се јави????????
Интересно како од целиот мој коментар ти се фати за времето кога ти била упатена критиката. Значи и сам си свесен за тоа што го правиш, не негираш, соочувањето е чекор поблиску до решавање. Тоа е се што имав да ти кажам, се надевам нема да е залудно и ти ќе се преиспиташ што правиш и дали тоа е во ред. Мојот живот е добар, не се грижи. Среќни празници.
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.792
Поени од реакции
24.643
Иако некои од нас не се повеќе алоунери, ред е да испочитуваме традицијата и да ја размрдаме темава, нели @Artemisia Vulgaris, @dragonsky, @Scirea, @Saladin? :D
Мене ми ја убија нова година откако се преселив на Исланд, веќе ништо не ми е свето! Обавезно ќе се дружиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom