Новогодишни Форевр Алоунери на Кајгана

Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.944
Поени од реакции
2.058
Дали и оваа година ќе се дружиме за дочекот?
Мојот план за најлудата ноќ : дома, пица, вино и Game Of Thrones. :ojeaa:[DOUBLEPOST=1483151444][/DOUBLEPOST]
Дали и оваа година ќе се дружиме за дочекот?
Мојот план за најлудата ноќ : дома, пица, вино и Game Of Thrones. :ojeaa:
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.143
Поени од реакции
8.541
еве еден виц добро расположение на „ осамените “ :

Во едно породилиште, пред салата за породувње, стои еден млад човек со голем стомак. Човекот, пред стомакот, во раката држи букет цвеќе..
По успешното породување, од салата излегува лекарот со намера да ја соопшти радосната вест.
Лекарот гледа во цвеќето... гледа во стомакот и прашува:
Вие очекувате бебе?
А човекот вели:
Не, тоа ми е од пиво!
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.884
Поени од реакции
83.318
До толку е паднат стандардот што оваа година дури 90% помалку луѓе ја слават новата година на кајгана во споредба со лани :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom