Нови скулптури - во Скопје и низ цела Македонија

I

Iblis

Гостин
Какво перење пари, нема таква работа:pos2:
П.С. Коњот на Мисирков и он ќе чита книга?
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Од сега натаму Историја нема да се изучува во училишните простории, туку ќе биде изведувана наставата во природа, плоштадите и трговските центри во Скопје.


дИзвор
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.759
Поени од реакции
9.882
[/COLOR]Смешно е трошењето МИЛИОНИ евра народни пари за (глупави) споменици, хахаха. Да не зборуваме што во позадина на сето тоа веројатно се крие перење пари, ХАХАХА.
Teбе те знаеме што покондирана тиква си.. иди стави венец на "спомениците" наречени Транзиција 92-98


Едит: денес поминав на плоштад, и баш си ја замислив сликата фонтана + аце.. огромоно е, стварно огромно, скептик сум дека ова ќе делува ептен мегаломански, да беше поголем плоштадот, пример до рекорд улица, друго ќе беше...вака , :raz: Крајниот суд ќе го кажам кога ќе се заврши
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Не верувам дека Аце со фонтаната целосно ќе изгледа лошо... напротив мислам дека ќе делува убаво но стварно е ептен големо... ќе видиме кога ќе биде целосно отворена, да не запне на пола пут ко крстот :)

Него слушнав некои чаршиски муабети дека италијанскиот архитект кој бил задолжен за скицирање и правење на некој материјали за спомеников не бил целосно исплатен... има некој слушнато нешто вакво или да видел во некој дневен весник?
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.804
Поени од реакции
3.057
Ова е сликата од утрински.




Ако весникот не погрешил во илустрација на споменикот на бранителите, тоа зад нив е белег во облик на топка (а можда и не е, на прв поглед така личи) со некои вдлабнатини.
До денеска не дознав на пример што симболизира споменикот во Струмица
http://www.utrinski.com.mk/default.asp?ItemID=FA346EC6C597A948AC6D901033C98385
ваљда заедно сплотени да го браниме за ова парче земја и народот со до последни сили, со својот живот
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Teбе те знаеме што покондирана тиква си.. иди стави венец на "спомениците" наречени Транзиција 92-98


Едит: денес поминав на плоштад, и баш си ја замислив сликата фонтана + аце.. огромоно е, стварно огромно, скептик сум дека ова ќе делува ептен мегаломански, да беше поголем плоштадот, пример до рекорд улица, друго ќе беше...вака , :raz: Крајниот суд ќе го кажам кога ќе се заврши
Ќе ви ставам венец наскоро на тоа партискиот штаб.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Ќе ви ставам венец наскоро на тоа партискиот штаб.
Доста бе ти со политика. Знаеш каде е штабот оди испукај се. Немора во архитектура тебе да те читам за политика.


И фотошоп во риал лајф да имавме :)
Ќе имавме главен град по мерка на граѓаните :)
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Доста бе ти со политика. Знаеш каде е штабот оди испукај се. Немора во архитектура тебе да те читам за политика.
Само му одговарав на Цитро. :toe: Претходниот коментар ми беше за скулптурите.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Само му одговарав на Цитро. :toe: Претходниот коментар ми беше за скулптурите.
Овој ли?

:icon_lol:

--- надополнето ---

Смешно е трошењето МИЛИОНИ евра народни пари за (глупави) споменици, хахаха. Да не зборуваме што во позадина на сето тоа веројатно се крие перење пари, ХАХАХА.
Како да нееее


Јас па би сакал да прочитам, за изгледот, за местоположбата, изработката материјалот....
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Па, и финанискиот аспект е битен, покрај естетскиот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom