Нови игри

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.385
Ја почнав Valheim, ќе пишам првични импресии. @Darling, не видов опција за македонски јазик, ама она вика дека ја има, кул. Мене лично би ми било чудно да играм игра, особено од овој тип, на македонски. Како и да е, играта е солидна, ама дефинитивно треба подобрување на графиката со што би го зголемила доживувањето, остај овој Стев што зборува. :D
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.736
Ја почнав Valheim, ќе пишам првични импресии. @Darling, не видов опција за македонски јазик, ама она вика дека ја има, кул. Мене лично би ми било чудно да играм игра, особено од овој тип, на македонски. Како и да е, играта е солидна, ама дефинитивно треба подобрување на графиката со што би го зголемила доживувањето, остај овој Стев што зборува. :D
Ima vo settings, kaj jazicite vrti gi i ke dojde makedonski, ama posto e early access, seuste ne e se prevedeno ama e bas top sho ima opcija ko za pocetkok.
Inaku grafikata moze da ja doteraat ko Zelda Breath of the Wild i ke bide odlicna, dodusa i malce potseka. U sekoj slucaj ko za early access ima eden ton mehaniki.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.545
аајјјјјј, за време на полицискиот час знам што ќе праам во слободното време.. каква носталгија ме тресна

 
D

Deleted member 95595

Гостин
аајјјјјј, за време на полицискиот час знам што ќе праам во слободното време.. каква носталгија ме тресна

Никогаш не ја заиграв играва. Само Медивал:Тотал Вор ја играв. Многу ми се комплицирани, не сум јас за вакви игри, тешко ми оди со стратегии, а отсекогаш сум сакал да знам да ги играм. Го немам изгледа то "пиле" шо требит да го имаш за вакви игри.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.672
Поени од реакции
38.854
Никогаш не ја заиграв играва. Само Медивал:Тотал Вор ја играв. Многу ми се комплицирани, не сум јас за вакви игри, тешко ми оди со стратегии, а отсекогаш сум сакал да знам да ги играм. Го немам изгледа то "пиле" шо требит да го имаш за вакви игри.
за стратегии треба да ти работи мозокот 300 на саат, ја играм ред алерт 2 чат пат, тешко против луѓе што киснат на тоа секој ден
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.736
Никогаш не ја заиграв играва. Само Медивал:Тотал Вор ја играв. Многу ми се комплицирани, не сум јас за вакви игри, тешко ми оди со стратегии, а отсекогаш сум сакал да знам да ги играм. Го немам изгледа то "пиле" шо требит да го имаш за вакви игри.
Ednostavno e
Swords > spears
Spears > cavalry
Cavalry > missile
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Ednostavno e
Swords > spears
Spears > cavalry
Cavalry > missile
Да, така е :) ама измеѓу има мал милион "micro management"
за стратегии треба да ти работи мозокот 300 на саат, ја играм ред алерт 2 чат пат, тешко против луѓе што киснат на тоа секој ден
Абе за против компјутер ти прам муабет, не против луѓе да играш. Ама да, мора на многу работи да мислиш дури играш стратегија. Ај да речиме, Total War е бавна игра, не си под притисок на време, ама пак, милион работи се, цела мапа, од сите страни те напаѓет, на се требит да мислиш.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.565
Абе за против компјутер ти прам муабет, не против луѓе да играш. Ама да, мора на многу работи да мислиш дури играш стратегија. Ај да речиме, Total War е бавна игра, не си под притисок на време, ама пак, милион работи се, цела мапа, од сите страни те напаѓет, на се требит да мислиш.
Turnbased не се толку фрка за играње зошто секој трн можеш да го мислиш 10 саата. RTS - то се доста по напнати за играње каде што ти требаат брзи маневри во секоја секунда од почеток до крај на партијата.
Особено за што спомна Рон Бургунди за Ред Алерт 2 каде што ако ти ја скршат базата немаш веќе втора шанса за да се вратиш во игра.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.545
Никогаш не ја заиграв играва. Само Медивал:Тотал Вор ја играв. Многу ми се комплицирани, не сум јас за вакви игри, тешко ми оди со стратегии, а отсекогаш сум сакал да знам да ги играм. Го немам изгледа то "пиле" шо требит да го имаш за вакви игри.
има најави и за Age of Empires 4 да ја пуштат годинава, добра година за мене на основа гејмање
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
3.801
Поени од реакции
8.391
Кои модови ги препорачувате за RTW1 и MTW2 ?
 
D

Deleted member 95595

Гостин
има најави и за Age of Empires 4 да ја пуштат годинава, добра година за мене на основа гејмање
За 2-3 дена ќе го имаме првиот привју за играва, па ќе видиме шо мојме да очеквиме. Како и да е, сиромашно бате ко мене џабе гледат што и како кога по секако нема да можам да ја играм пошто не можам да си дозволам добар компјутер за играње. Ама ако, барем очиве да ми се наситат ако веќе не ќе можам да ја играм играта.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.545
Кои модови ги препорачувате за RTW1 и MTW2 ?
никогаш не играм со модови, ама провери на total war форумите или reviews на steam на модовите.
За 2-3 дена ќе го имаме првиот привју за играва, па ќе видиме шо мојме да очеквиме. Како и да е, сиромашно бате ко мене џабе гледат што и како кога по секако нема да можам да ја играм пошто не можам да си дозволам добар компјутер за играње. Ама ако, барем очиве да ми се наситат ако веќе не ќе можам да ја играм играта.
Во иста ситуација сум и јас. Треба windows 10 за играње. Јас имам стар ПЦ (10 години) а за работа имам Ајмек. Ако ја пуштат за ајмек ќе и се нарадувам.
Многу педерска пракса си зедоа да прават недовршени и полни со багови игри за 50-70 долари, па после ДЛС. Па дури ја средат ќе ти се одмили.
Јас сум голема курва за стратегии па ако се покажи добро АОЕ4 ако треба од јадење ќе скусам ама ќе ја купам.
Иначе не очајувај, ти треба само еден добар ПЦ, 90% од игрите за ПЦ ги краковаат за брзо време, освен ако не измислат нов денуво.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.565
За 2-3 дена ќе го имаме првиот привју за играва, па ќе видиме шо мојме да очеквиме. Како и да е, сиромашно бате ко мене џабе гледат што и како кога по секако нема да можам да ја играм пошто не можам да си дозволам добар компјутер за играње. Ама ако, барем очиве да ми се наситат ако веќе не ќе можам да ја играм играта.
Без грижи, не си единствен ;)
Здравје некогаш кога ќе земеме посални компјутери ќе ја сефтосаме. Башка тогаш ќе биде многу поефтина :icon_mrgr:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Една од најневеројатните вести само што ја прочитав и не е фејковача.

Victoria 3 confirmed.

Од заебанција во стилот на Half Life Ep3. испадна вистина.

Едвај чекам :vozbud: :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom