Нови игри

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Ja igrase control?
Gi spoea
Да да. Алан ми беше меѓу омилените игри на иксбокс и ја изиграв Контрол откако дознав дека ги поврзале. Тогаш пробував и Алан Вејк да ја инсталирам и изиграм пак, ама одма даваше некој ерор и се откажав. Сега ми е мило што не успеав, ова е перфектно :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Да да. Алан ми беше меѓу омилените игри на иксбокс и ја изиграв Контрол откако дознав дека ги поврзале. Тогаш пробував и Алан Вејк да ја инсталирам и изиграм пак, ама одма даваше некој ерор и се откажав. Сега ми е мило што не успеав, ова е перфектно :D
Dobra bese Alan Wake, da.

Jas imam drug problem za remasterot i zaso nema da go zemam, poradi Control.

Im kupuvas ps4 - ok
Im ja kupuvas igrata 30 40 evra - ok
Im ja kupuvas novata konzola - ok
Sakas da ja igras verzijata so updated grafika i stvari za ps5 - ne moze, mora ultimate verzijata da ja zemes od Control

Ova e mn seljacki money grab
Ja ne ja dovrsiv oti planirav 5ka da zeam i navodno tamu izgledala uste podobro
Koja verzija ja imas ti od Control? Ima li drugi igri vaka so napravija? Zarem ne e free update za ps5kite kaj site drugi igri?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Dobra bese Alan Wake, da.

Jas imam drug problem za remasterot i zaso nema da go zemam, poradi Control.

Im kupuvas ps4 - ok
Im ja kupuvas igrata 30 40 evra - ok
Im ja kupuvas novata konzola - ok
Sakas da ja igras verzijata so updated grafika i stvari za ps5 - ne moze, mora ultimate verzijata da ja zemes od Control

Ova e mn seljacki money grab
Ja ne ja dovrsiv oti planirav 5ka da zeam i navodno tamu izgledala uste podobro
Koja verzija ja imas ti od Control? Ima li drugi igri vaka so napravija? Zarem ne e free update za ps5kite kaj site drugi igri?
Беше бесплатна за ПС+ во февруари ултимејт верзијата и ја имам така. Ја изиграв 100% на ПС4, а ја имам сега и ПС5 верзијата со тоа, ваљда ќе ја изиграм пак понатаму.

Иначе за доста игри направија хаос со ПС5 верзиите. Повеќето се само апдејт кој го добиваш бесплатно, ама имаше случаи како ова со Контрол. За Гоуст оф Тсушима на пример новата експанзија е 20 долари, ама треба да доплатиш уште 10 за да ја добиеш ПС5 верзијата. Исто и за Хорајзон минатата недела имаше многу бунење кога објавија детали за пре-ордер, па после сменија. Имаа ставено ако ја купиш обичната верзија за ПС4, да не можеш после да добиеш апгрејд на ПС5. Само ако купиш некоја од поскапите верзии го добиваш.
Го сменија ова и сите со ПС4 верзија ќе добијат и ПС5 верзија, ама сега јасно си кажаа дека понатаму за секоја игра од плејстејшн која ќе излага за ПС4 и ПС5 ќе мора да се плати 10 долари за апгрејд. Оправдувањето е дека ПС5 игрите се секако 10 долари поскапи, па ако ги остават понатаму бесплатни, сите би ја купувале само ПС4 верзијата.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Детлуп со доста добри ривјуа. Последниве неколку месеци сто пати ја покажаа играта и уште не знам дали е нешто што ќе ми биде интересно мене :D
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Забележувам дека на оние што Детлуп им е прво среќавање со Arcane studios игра, си проаѓаат поубаво него останатите, ради што не можат да крос-референцираат.
Пошто имаа мака со нискиот процент на комплетирање низ минатите, предодредница им беше како да го премостат тоа и да останат верни на себе, а успат да го опслужат луп системот.
Не сум ја пробал за дефинитивно да кажам, но по досеа гледаното направени се поприлично компромиси кон тоа што применуваа имерсив-сим гејм дизајн, у превод разводнети(лимитирани и копирани моќи,базичен стелт) и скроз разголени системи(морал метарот, видно поле на АИ, и генерално АИ).
На крај целта ќе ја остварат, преку поедноставени гемифицирани механики им работи веродостојно тој некој си луп-пазл квази риал тајм приод, и притоа се здобија со поширок таргет на играчи и изложеност.
Пвп-то изглеа ко полу погодок-промашај, сторито е достојно.

Шознам, ја ко се прашувам никад не плаќам фул цена за триплеј игра што не е апла премиум и исполирана до бол, дури и да има некој си новелти фактор ко во овој случај.... посебно не во ваков најавувачки пред празничен период у кој излегоа 4-5 шо лесно движат у 8-9 прагот на квалитет, а тек па у прво тромесечје од наредна.
Треба да се има на ум дека на многу машини pc верзијата е оптоварена од статери, џитери и фрејмдропс ради drm-то.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Later this month marks a very special anniversary for Rockstar Games: 20 years since the original release of Grand Theft Auto III. In honor of the upcoming anniversary, today we are excited to announce that Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition will be coming to current generation platforms later this year: http://rsg.ms/5f72b6d
In addition to carving a new path for the open world genre, Grand Theft Auto III established Grand Theft Auto as a cultural phenomenon, alongside its two subsequent — and equally legendary — entries in the series, Grand Theft Auto: Vice City, and Grand Theft Auto: San Andreas.
We’d like to extend a heartfelt thank you to all the Grand Theft Auto fans who have supported the games over the past two decades. Your love and appreciation for these games has helped push the Grand Theft Auto series forward with every iteration.


 

Kajgana Shop

На врв Bottom