Новиот автопат во Косово

Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
здрво

дали некој знае каде точно се приклучува на новиот автопат во косово? едни ми викаат дека е некој 10 км. после граница, други ми викаат дека има нов приклучок веднаш после граница на шел што е бензинската?

фала
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.601
Поени од реакции
21.755
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
R-6 е новиот автопат, така? M-2 е она што го викаат јадранска магистрала претпоставувам.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.601
Поени од реакции
21.755
R6 е новиот. Именуван е по големиот македонски политичар и деец Арбен Џафери.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.302
Поени од реакции
36.709
здрво

дали некој знае каде точно се приклучува на новиот автопат во косово? едни ми викаат дека е некој 10 км. после граница, други ми викаат дека има нов приклучок веднаш после граница на шел што е бензинската?

фала
После граница на километар имаш кружен тек, десно вртиш и се уклучуваш на автопат за Приштина. Ако продолчиш право на кружниот ќе идеш по стариот пат за Качаник. При пази негде после Качиник има сепарации и разни објекти се врткаат кучиња, јас минатата недела удрив едно навечер кога се враќав за Скопје.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
ке одам во хрватска. значи се приклучувам на автопатот и после тоа терам цело време право и се исклучувам на крај на самиот автопат пред скадар некој 20-30 км. колку што рабрав, така?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
ке одам во хрватска. значи се приклучувам на автопатот и после тоа терам цело време право и се исклучувам на крај на самиот автопат пред скадар некој 20-30 км. колку што рабрав, така?
Да, терај кон Приштина па Призрен па влагаш у Албанија и треба да одиш за Скадар. Ја би ти препорачал воопшто да не одиш по Јадранска магистрала поради гужви.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
А длаи некој знае како се приклучува за новиот автопат спрема Охрид???:confused:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.302
Поени од реакции
36.709
ке одам во хрватска. значи се приклучувам на автопатот и после тоа терам цело време право и се исклучувам на крај на самиот автопат пред скадар некој 20-30 км. колку што рабрав, така?
Исклучи се на вториот излез за Приштина, истиот пат води и за аеродромот. И после следи знаци за Призрен.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
значи ова е рутата, така? asd.png

Да, терај кон Приштина па Призрен па влагаш у Албанија и треба да одиш за Скадар. Ја би ти препорачал воопшто да не одиш по Јадранска магистрала поради гужви.
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.018
Кој и да оди возете 110 ако едозволено 120
казните се ужас а милуваат се странци да казнуваат.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Јас од Скадар отидов кон Подгорица, па потоа Никшиќ па Требиње и право во Дубровник. Можеш и овој пат како на сликата, ама овој период Јадранската магистрала е ептен фрекфентна, а и на граничниот премин од Црна Гора во Хрватска се чека повеќе.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Кој и да оди возете 110 ако едозволено 120
казните се ужас а милуваат се странци да казнуваат.
А каква казна ќе ми пише ако е пропишано 120 и јас возам со 120?
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.018
bidi vnimatelen ne zboram za inat.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom