Нирвана или ГНР

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Знае ли некој да каже зошто Џими Хендрикс го сметаат за најдобар гитарист на сите времиња?
Па откако ќе го одгатнете тоа, повлечете една паралела меѓи џими и слеш. Ако го направите ова ќе сватите и зошто курт е секогаш меѓу прите гитаристи на сите топ листи.
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Знае ли некој да каже зошто Џими Хендрикс го сметаат за најдобар гитарист на сите времиња?
Па откако ќе го одгатнете тоа, повлечете една паралела меѓи џими и слеш. Ако го направите ова ќе сватите и зошто курт е секогаш меѓу прите гитаристи на сите топ листи.
ako sakas da kazes deka Kurt e podobar gitarista od Slash :pos2:
bolje vise da ne praime muabet
ostaj go jimi on e legenda i ne e sporedliv so nikogo
na ovakvi nebulozi im nema kraj-Kurt bolje od Slash
ama tehnika ima Kurt site mu zaviduvaat
p.s koj se tie listi na koi e kurt megu prvite aj kazi mi osven navedenata od mene
bas da se prosvetlam
ti kako da ne citas--listite se diskutabilni, procitaj so napisav
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ako saka i Gospod neka gi sostavuva si nemaat veze listite
mene treba da me ubedi sto nekoi kriticari sostavile nekakva lista
toa da ne e konecen sud za kvalitetot, ako sakaat neka gi zavrsile site muzicki skoli mi e gajle
pa i Vh1 pravat listi i tie imaat kriticari i im se razlicni listite
sekoj moze da napravi lista so nabolje ova ona
kazete mi fakti kako na pr. najprodavan album,singl,nagradi od mtv ,grammy ,prodazba na bileti na koncertite,takvi stvari
taka ke se vidi koj e bolje
Јас уште на овој момент прекинав да дискутирам со тебе.
Иди слушај ја цеца затоа што има продадено повеќе албуми од архангел, впрочем од секогаш е познато дека широките народски маси се палеле на квантитет наместо на квалитет.(но се разбира квалитетот е човечка особина)

Бај д веј се гледа дека си почетник на гитара затоа што навистина не знаеш да разликуваш инвентивност од шаблонизам.
Толку од мене кон тебе...веќе не дискутирам.

пиес: не ме сваќај погрешно како и да се радувам што барем гитарска музика слушаш.:wink:
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Јас уште на овој момент прекинав да дискутирам со тебе.
Иди слушај ја цеца затоа што има продадено повеќе албуми од архангел, впрочем од секогаш е познато дека широките народски маси се палеле на квантитет наместо на квалитет.(но се разбира квалитетот е човечка особина)

Бај д веј се гледа дека си почетник на гитара затоа што навистина не знаеш да разликуваш инвентивност од шаблонизам.
Толку од мене кон тебе...веќе не дискутирам.

пиес: не ме сваќај погрешно како и да се радувам што барем гитарска музика слушаш.:wink:
mnogu se zaletuvas so replikive , ja mislev da se sporedi megu nirvana i gnr koj poveke nagradi ,bileti i razni sranja imal , sto mesas ceca , arhangel gluposti .vprocem temata e za gnr i nirvana
kakva inventivnost ima vo kurt da ne go izmislil on granzot, on vnese novi gitarski stilovi nemoj toa da mi go kazuvas,pocna so gudalo da sviri , gi izmisli flazuletite ili neznam so uste neeeee tuku samo vrti 2-3 akorda i toa e inventivnost taka dobro togas.Bas ti fala so se raduvas so sum slusal gitarska muzika
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Пак истава тема на муабет се врти, одсега ве молам да се навратите од прва до последна страна, најдете некој пост во кој ги фаворизирам Нирвана, мој или на Бурн и слободно реплицирајте, зашто стварно немам веќе сила истите теми да ги разглабам за секој нов член.
 
Член од
22 октомври 2007
Мислења
32
Поени од реакции
3
Grupive nemozat da se sporeduvaat, bidejki tie svirat razlicna muzika.
Toa e isto kako da prasuvate koj e podobar Pandev ili Vrbica Stefanov?
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
- Gi sakam Nirvana. ok so gi sakas ama obrazlozi zasto
- Gi sakam G'n'R. pa ok ama obrazlozi pak zasto
glupo e da pisuvate
-Nirvana se najbolje
-G'n'R se najbolje
a da ne kazete zasto spored vas se najbolje
ili pa mozda ne znaete so da kazete
nesto poducete gi tie so neznaat (veruvam gi imaa mnogu)
nekoja zanimlivost ,nekoj interesen link na klip od bendovite na youtube
PA STA VAM JE LJUDI
malo napregnite se u vasem izrazaju
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Дај прекинете со истите досадни идиотштини, ако имате нешто интересно да кажете, некоја информација, клипче, било шо, кажете. Ако не, не постирајте веќе на темава, стварно заморно стануе.

MastaRasta, лудница ти се постовите.

burn84, аксиома е тврдење кое се зема здраво за готово, и не постои доказ за него.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Не можам да направам разлика....
Пораснав со тие два бенда.
Курт ја направи последната револуција во рок музиката.
ГНР го парализираа музичкиот свет со нивната енергија и креативност.
Слеш е меѓу трите најдобри.
Солото на Новембер рејн....
За мене неспоредливи се овие два бенда меѓу себе...
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
- Gi sakam Nirvana. ok so gi sakas ama obrazlozi zasto
- Gi sakam G'n'R. pa ok ama obrazlozi pak zasto
glupo e da pisuvate
-Nirvana se najbolje
-G'n'R se najbolje
a da ne kazete zasto spored vas se najbolje
ili pa mozda ne znaete so da kazete
nesto poducete gi tie so neznaat (veruvam gi imaa mnogu)
nekoja zanimlivost ,nekoj interesen link na klip od bendovite na youtube
PA STA VAM JE LJUDI
malo napregnite se u vasem izrazaju
Срцето ми вика дека подобри се ГНР. Што да ти филозофирам, по мој вкус повеќе ми се свиѓаат и тоа е тоа.
 
Член од
9 март 2008
Мислења
184
Поени од реакции
4
g'n'r- eden period bev epten odlepena po niv ama sega gi slusam mn retko vo posledniov period pocnav da gi slusam nirvana i edna preporaka do onie koi sto gi sakaat nirvana e da ja procitaat knigata ''Heavier then heaven''
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
g'n'r- eden period bev epten odlepena po niv ama sega gi slusam mn retko vo posledniov period pocnav da gi slusam nirvana i edna preporaka do onie koi sto gi sakaat nirvana e da ja procitaat knigata ''Heavier then heaven''
Шо се дешава у книгата нека ми опише некој у кратки црти и ако може да ми каже кај да ја најдам фала однапред.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom