Нирвана или ГНР

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Е сега стварно претера.Ако имаш да кажеш нешто на темава која бај да веј ти си ја отворил кажи а ако немаш што да кажеш тогаш не мора капаче да ставаш на све.А приватен живот не мора на форум да мешаш имаш мсн пиши таму.И ако ти се Нирвана подобри нека ти бида. Готово крај на дискусија.
:smir:
Мојот пост беше максимално добронамерен:wink:
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Kade kade se bolje G'n'R
Samo slusnete go Slash
+Axl e bolje vokal od Kurt 100 pati
GnR prodale 90milioni albumi vo svetski ramki
dodeka Nirvana 50milioni
ne velam deka toa e malku
no vo sporedba so GnR / ustvari ne e sporedlivo, aj da bea PearlJam ili Alice in Chains pa da sporeduvame , a vaka babi i zabi
a GnR pak ke bide na vrvot bez razlika sto ne e veke stariot sostav (se nadevam)
dobri se demoata od noviot album
aj pozdrav svima
posebno drugovima
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
GnR prodale 90milioni albumi vo svetski ramki
dodeka Nirvana 50milioni
Како само од џеб ги вадиш податоцивееее:pos2: ај утре наспан на цел пост убаво ќе реплицирам.
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Ми се допаѓа музиката и на Нирвана и на ГНР и навистина никако не можам да се определам... Сепак секој има различно мислење и вкус и не е во ред да се убедува некој дека овој или оној е подобар, поквалитетен итн. Еве од мене по еден глас и за двата бенда :icon_cool
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
Ushte li se rasprava na temava?!? Se znae shto e kako e.... Guns And Fucking Roses se bolji od Nirvana(vo nekoj pogled!!! Ama i Nirvana se bolji od GNR (u nekoj drug pogled)...... i mene mi e konfuzen postov i svakam deka nema poenta da si kopate oci za koj e bolji poso i dvata benda se najbolji :):):):vozbud:
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Како само од џеб ги вадиш податоцивееее:pos2: ај утре наспан на цел пост убаво ќе реплицирам.
nisto ja ne izmisliv,site znaat deka gnr ima poveke albumi prodadeno na kraj krajeva toa e realno posto gnr postojat od (1985_denes)
a nirvana od (1987-1994).Nirvana's brief run ended with Cobain's death in April 1994, but the band's popularity continued in the years that followed. More than eight years later, "You Know You're Right
", an unfinished demo from the band's final recording session, topped radio playlists around the world. Since their debut, the band has sold over fifty million albums worldwide.Guns N' Roses have sold an estimated 90 million albums worldwide, including 39 million in the United States.
ne iznesuem ja neistini u public da se znait
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
Nirvana i GNR ne se sporeduvaat...ama ete u slucajov poso se sporeduvaat NIRVANA!!! tipot si bil/e zver pa zatoa uste se praat tributi za nego i se poise i poise e slusan od pomladata populacija....
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
nisto ja ne izmisliv,site znaat deka gnr ima poveke albumi prodadeno na kraj krajeva toa e realno posto gnr postojat od (1985_denes)
a nirvana od (1987-1994).Nirvana's brief run ended with Cobain's death in April 1994, but the band's popularity continued in the years that followed. More than eight years later, "YouKnow You're Right
", an unfinished demo from the band's final recording session, topped radio playlists around the world. Since their debut, the band has sold over fifty million albums worldwide.Guns N' Roses have sold an estimated 90 million albums worldwide, including 39 million in the United States.
ne iznesuem ja neistini u public da se znait
А овие тешки факти ти ги собра од википедија каде што секој може да си пишува што сака.
Јас па располагам со подадток кој кажува дека невермајнд до денес се има продадено во над 40 милиони копии, а за другите воошо да не пишувам.
И сега...?
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
А овие тешки факти ти ги собра од википедија каде што секој може да си пишува што сака.
Јас па располагам со подадток кој кажува дека невермајнд до денес се има продадено во над 40 милиони копии, а за другите воошо да не пишувам.
И сега...?
za drugite nemoj ni da pisuvas oti im se prodavaa deka umre kurt
da ne se ubi druga prica bi bila
ista prica tose najbolje prodavani albumi otkoa umre
taka da nemase stvar narecena komercijala nemase da bide kurt cobain "legenda"
kakva so e sea
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
za drugite nemoj ni da pisuvas oti im se prodavaa deka umre kurt
da ne se ubi druga prica bi bila
ista prica tose najbolje prodavani albumi otkoa umre
taka da nemase stvar narecena komercijala nemase da bide kurt cobain "legenda"
kakva so e sea
Е па како ќе споредуваш кога гнр имаа подогла кариера?
Нели едни од работите за кој бенд е подобар колку албуми се продаваат откако ќе се распаднат, во спротивно се докажува дека гнр биле само тренд/ мода и после никој не ги ебе додека нирвана се уште живеат.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.322
od tie dve grupi navistina ne se bira no ako biram ke ja odberam nirvana
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
А овие тешки факти ти ги собра од википедија каде што секој може да си пишува што сака.
Јас па располагам со подадток кој кажува дека невермајнд до денес се има продадено во над 40 милиони копии, а за другите воошо да не пишувам.
И сега...?
Кои други.....
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Е па како ќе споредуваш кога гнр имаа подогла кариера?
Нели едни од работите за кој бенд е подобар колку албуми се продаваат откако ќе се распаднат, во спротивно се докажува дека гнр биле само тренд/ мода и после никој не ги ебе додека нирвана се уште живеат.
i axl da se ubiese ke imaa poveke prodavani albumi
ne me sfakas kvalitetot sekogas ne isplivuva na videlina
nego bolje reklama ,
kurt kako vokal so axl ne se meri
slash e eden od najdobrite gitaristi so postojat
(neznam nekoj kaza ne bile negovi rifovite , ja procitav deka u intervju na Slash deka baba mu go ucela, ali detevo bez talenat
pa ona zasviruela)
ja gi postuem nirvana samo poradi edna rabota so go izvadija granzot od underground u mainstream (pak poradi toa sto bile komercijalni, ali vnele nova muzika u usite na mainstreamot), a od niv ima bolje granz bendovi samo ne ja dobile taa popularnost
muabetov ke ni tera do utre, moe mislenje e deka gnr se bolje, dali sum u pravo ti kao tvrdokoren fan (pretpostavuvam) na nirvana nema da priznaes taka da bolje da ne da se svede muabetov so mislam ja ili ti ili baba mi (mada baba mi e poznata kako mnogu inteligentna licnost)
cekam toj "kineska demokratija" da iskoci pa da vidime dali gnr se trend ili ne
 

Kajgana Shop

На врв Bottom