(Не) Требаше... - се каете ли за нешто?

R

Razorblade Kiss

Гостин
Нормално,па секој човек во животот прави грешки и кога ќе сфати дека она што мислел дека е правилно всушност не е,се кае за тоа што го сторил,па зошто да бидам исклучок и јас?Сум направила многу работи што кога ќе ја премотам лентата сега,си велам-како сум можела да го направам ова?Само...нема враќање.Премногу каење не е на арно.Треба да му свртиш едноставно грб на сето тоа и да си продолжиш по патот.Еве јас на пр.се каам што пред некој ден јазикот ми беше побрз од паметот,и за тоа се каам многу зошто досега ми се немало случено нешто слично.Но ако знаеш да си ја признаеш грешката и да побараш покајание...:) тогаш си се што претставува една совесна личност со маани и доблести.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
единствено нешто за што се каам е тоа што немав(м) доволно храброст да го викнам на кафе тој што ми се свиѓа.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Лелееее се каам пред еден месец шо се испијанив толку многу па играв сред цел бар со Сања тигрица. Арно шо м и текна на па за 20 сек. се тргнав
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
Ne se kaam za nisto se sto sum napravila sum go napravila toa od zelba a sega i da ne mi e tooolku merak ili uvbavo za istoto ednostavno go ostavam kako spomen no ne se kaam:):)
 

Morbidnio

ај лав вариорс
Член од
17 февруари 2007
Мислења
456
Поени од реакции
1
epa sea veruvam vo karma i zatoa ne se kaam posto ako ne se slucelo toa nesto drugo ke se slucelo
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
За многу работи се каам...Ех да можам да го вратам времетооо...
 

Птичји Грип

Без влакна на јазикот!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
770
Поени од реакции
8
Не се каам за ништо.Имено моите постапки (какви и да се) ме довеле до тука кај што сум сега.
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Pocnav da se kaam za mnogu raboti vo posledno vreme, izgleda sozrevam, se nadevam deka e taka
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
se kaam sto ja zasakav ama nemozev protiv srcevo :). ah ..toa te sakam me izdade pred vreme..
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Се каам што сум пропуштила некои прилики да направам некои работи што веќе немам шанса да ги направам...
 
F

FrAnKEnsTEiN

Гостин
Се каам што прднав сега па мора да станувам да отворам прозор зошто пече на очи:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Се каам само за една работа што ја направив и нема враќање..ама тоа е кај ми беше паметот тогаш....ама нема врска било што било и така нема враќање па не се ни замарам веќе...ама од грешки се учи
а за други ствари што се каам....тоа се секојдневни глупости..
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Цел живот се каам што многу им верувам на луѓето.И секогаш имам надеж дека има уште обзирни.Никако да научам некои работи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom