Непочитување на полициски час

B

Beginner

Гостин
Дали е Наќе нормален на слики кај што се гледа дека се од сега(се познава по тоа што некои луѓе носат маска ама Наќе има очигледно проблеми со видот) тој напишал дека сликите се стари и монтирани.. Кога можеа да ги казнат овие што играа оро така можат да најдат голем дел од сликата и они да се казнат ама па како ќе ги им го направт тоа на нашите драги и скапоцени браќа албанци.
Сега приметив дури на едната се гледа и полицаец кои гниди е значи која иронија Наќе си прославува ден на полицијата за истата баш тој ден да дозволи вакво нешто МРШ.
Најдобро би било сликите да се објават и на кајгана порталот текст не треба само нека ги виде повеќе народ. Ама џабе ќе се заборави како видеото каде градоначалникот ги смируваше а овие го пцуеа :)


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Според начета и во теретаните лани преклани имало луѓе со маски и ракавици. Години наназад си преземале луѓе превентивни мерки.
 
Последно уредено:
B

Beginner

Гостин
3-5 другари е собир на поќе од 2 лица (остај фамилијарно, не се важи тоа). Значи и ти не ја почитуваш таа мерка. Сигурно и дури сте праеле муабет другарите не сте носеле маски.
Да не ја тупиме во корона темата дали сериозно споредуваш 3-5 со 20 или 100-200? И друго еве најди кој од цела Македонија го почитува целосно тоа да не се собираат повеќе од 2?
@pixa Сакаш да кажеш дека ти до сега никогаш не си го прекршил ова повеќе од 2ца? И пак ке повторам значи 3-5 луѓе најмногу се имаме собеарно а не по 10-15 и скари правење!
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Да не ја тупиме во корона темата дали сериозно споредуваш 3-5 со 20 или 100-200? И друго еве најди кој од цела Македонија го почитува целосно тоа да не се собираат повеќе од 2?
@pixa Сакаш да кажеш дека ти до сега никогаш не си го прекршил ова повеќе од 2ца? И пак ке повторам значи 3-5 луѓе најмногу се имаме собеарно а не по 10-15 и скари правење!
Сакам да кажам дека ништо не сум поштувал од мерките затоа што се дебилни, а се трудам да не ме фатат а при тоа не трубам како треба да се поштуваат.
Еве рецимо дебилната мерка за маски носење во авто, на пример кога сум сл девојками, замисли во еден кревет спијам со неа, а додека се возиме треба маски да носиме... дебилизам, затоа имам еден навијачки дукс ако видам полиција ставам преку лице, пројдам вадам и се снаоѓаш.
 
B

Beginner

Гостин
Сакам да кажам дека ништо не сум поштувал од мерките затоа што се дебилни, а се трудам да не ме фатат а при тоа не трубам како треба да се поштуваат.
Еве рецимо дебилната мерка за маски носење во авто, на пример кога сум сл девојками, замисли во еден кревет спијам со неа, а додека се возиме треба маски да носиме... дебилизам, затоа имам еден навијачки дукс ако видам полиција ставам преку лице, пројдам вадам и се снаоѓаш.
Се ок ама нормално ли е заради некои што господ ги чува да ризикуваат така да се собираат во толкави групи и со тоа зголемување бројката на заразени=покасно рестартирање на економијата. Неможе уште долго се да е затворено ама проблемот е кога ќе се отвори се нема веќе затварања и колку и да има новозаразени се ќе си тера затоа ова е битен период до сега да нема веќе новозаразени до моментот на отварање.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Да не ја тупиме во корона темата дали сериозно споредуваш 3-5 со 20 или 100-200? И друго еве најди кој од цела Македонија го почитува целосно тоа да не се собираат повеќе од 2?
@pixa Сакаш да кажеш дека ти до сега никогаш не си го прекршил ова повеќе од 2ца? И пак ке повторам значи 3-5 луѓе најмногу се имаме собеарно а не по 10-15 и скари правење!
Прекршување на наредба е прекршување на наредба. Шо е битно дали 5 души или 15 сте се собрале? Јас сум го прекршил ако те интересира конкретно за мене ама не бистрам политики тука за некои кои се собрале 5 души. Ти беше тој кој ја спомна наредба да нема собири за поќе од 2ца,па јас само ти кажав дека сум сигурен оти ти не ја почитуваш таа мерка.
Ако алудираш на нешто за настанот во Струга, го кажав моето мислење и ги осудив. И то е то.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.120
Дали е Наќе нормален на слики кај што се гледа дека се од сега(се познава по тоа што некои луѓе носат маска ама Наќе има очигледно проблеми со видот) тој напишал дека сликите се стари и монтирани.. Кога можеа да ги казнат овие што играа оро така можат да најдат голем дел од сликата и они да се казнат ама па како ќе ги им го направт тоа на нашите драги и скапоцени браќа албанци.
Сега приметив дури на едната се гледа и полицаец кои гниди е значи која иронија Наќе си прославува ден на полицијата за истата баш тој ден да дозволи вакво нешто МРШ.
Најдобро би било сликите да се објават и на кајгана порталот текст не треба само нека ги виде повеќе народ. Ама џабе ќе се заборави како видеото каде градоначалникот ги смируваше а овие го пцуеа :)


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Помини низ Тетово, секјдневие е ова...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
Стварно немам зборови за МПЦ. Не само што со ништо не помагаат на верниците, туку и активно работат на нивна штета.
Џган тотален, гад да те фати
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Се ок ама нормално ли е заради некои што господ ги чува да ризикуваат така да се собираат во толкави групи и со тоа зголемување бројката на заразени=покасно рестартирање на економијата. Неможе уште долго се да е затворено ама проблемот е кога ќе се отвори се нема веќе затварања и колку и да има новозаразени се ќе си тера затоа ова е битен период до сега да нема веќе новозаразени до моментот на отварање.
А си размислувал дека изјавите на властите , не само кај нас туку кај сите се од почетокот на пандемија се контрадикторни, маска не требало- маска требало, се ширел во воздух- не се ширел, си се заразувал преку предмети- не си се заразувал, позитивен си па искочи дека не си позитивен, си размислувал дека луѓето комуницираат меѓу себе и со заболените и со оздравените и 90 посто се или без симптоми или го прележуваат со температура па народот се опушта.
Денеска ми кажува за еден излечен без никаква температура, кашлица или мачнина пред карантин живеел со жена дете и таткому.
На почетокот на срањево ујнами дијабетичар нејќеше да ме прими во ординација за да ми провери крв, сега ми вика абе изгледа живи глупости ова џабе паника, така да на народот веќе му е преку глава од дебилизми па се ослободува и си отишол на литија.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.888
Поени од реакции
7.267
Стварно немам зборови за МПЦ. Не само што со ништо не помагаат на верниците, туку и активно работат на нивна штета.
Џган тотален, гад да те фати
А ти на кого му помагаш...
Кога се враќаа од други држави, викавте: леле пепел ќе се сториме
Кога др. Цаца или како и да беше: леле пепел ќе се сториме
Кога идеа по џамии и по цркви: леле пепел ќе се сториме
Кога ги гужвавте возрасните: леле пепел ќе се сториме.

Време е да се преброиме и да видиме колку испоумреа.... Или догодина ќе се броиме, кога од стресов, слабеење на имунитет седејќи затворени и немање пари сигурно повеќе ќе испоумрат.

Како што гледаме ниту пепел, ниту бутур, а вие уште верглате.
Магаре (не ти) досега ќе сфатеше дека е безбедно да се помине преку мостот
.

Во сите теми пљукаш по политичарите, ама за короната целата доверба и слобода им ја даде на тацна, па си викам да прашам дали некого можеби помагаш или си природно таков кхм кхм
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Да не ја тупиме во корона темата дали сериозно споредуваш 3-5 со 20 или 100-200? И друго еве најди кој од цела Македонија го почитува целосно тоа да не се собираат повеќе од 2?
@pixa Сакаш да кажеш дека ти до сега никогаш не си го прекршил ова повеќе од 2ца? И пак ке повторам значи 3-5 луѓе најмногу се имаме собеарно а не по 10-15 и скари правење!
А што прајме што во една смена внатре во погонот на РЕК Битола се минимум 1.000 души? И во другите фирми на странските инвестиции бројката е троцифрена. Во конфекциите исто така. Е што таму не се шири вирусот?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.968
 

Kajgana Shop

На врв Bottom