Необично хоби

Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Sobiram cevki za pienje od koi si pravam cvetcinja vo razni boi i si gi cuvam vo novcanik onie koi mi se najdragi...neznam mozit e cudno amad a ja vidam cevkata i doma znam kade sum bila i kako sum si pominala, me potsekaat na mn raboti so se slucile taa vecer...cudno..:):):)
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Иако одамна ми пројдоа годините кога обично се купуваат Kinder Surprise јајца, до ден денес собирам Kinder играчки, и нема ден да не купам барем едно Kinder јајце. И идам до таму шо се мењам со другарчиња на брат ми(кој патем е помал од мене 9 години):kesa:
И да, веќе со години собирам балзами за уста. Кога идам негде у странство прво што купувам се балзамите, па сега имам околу 70(ми стојат у посебно шкафче, наменето само за нив):pipi:
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Jas sobiram antichki japonski vazni.
 
Член од
20 мај 2006
Мислења
51
Поени од реакции
0
Како мала собирав се и сешто од постери, салфетки,целофани украсни,шишиња од парфеми,запалки(зипо или некои интересни)потоа тие малите лажички што ги даваат по кафичите со кафе,па се до влезници на концерти и забави каде што сум била(се уште ги чувам да се потсетувам),а денес не собирам ништо,затоа што мислам дека е многу глупава идејата да собираш работи од кои немаш никаква потреба,па затоа денес собирам само музика и филмови.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Јас си собирам секакви,ама баш секакви предмети што после години и години кога ќе ги видам да ме потсетат на некоја личност или некој настан(слики,влезници,исушени цветчиња,дури и кончиња(од облека што паднале,фискални сметки,кесички од шеќер и разни други опаковки од се и сешто)
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Jа собирам се што ме потсеќа на некој настан или некоја личност што ми е драга. На пр. сеуште ја чувам влезницата од Amnesia во Банско(мое прво излагање у Бугарија со друштво),картата од милениум(кога првпат гледав филм у кино со другарите),цртежчиња, писменце од другарки, влезници за аикидо семинарите и сл.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Како мал собирав дигимон жетончиња...ги имав цел куп две три мали кесички....негдека 1000....друго....албуми којзнае колку имам собрано пополнето до крај знам Кралот Лав дека го имав пополнето целосно...после Хари Потер...и уште некој...моментално ништо не собирам :)
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
35
Поени од реакции
0
цртањееееееееееее!!!!! ЛОВ ИТТТТТТТТ
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Собирам карти од концерти, од театар, кино, балет, опери.. карти од секаде кај што сум си поминувала убаво :) Исто си собирам и интересни плакати (од Бригада ги имам сите :pos:) и све заедно си чувам у една ”скришна” фиока :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Збирав цело време сликички од оваа серијата Злобница и си ги менувавме со другари од стаја ( 2-3-4 одд незнам кое бев баш точно )
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Pa, ne bi mozel da go narecam kako hobi, ama ... Pravenje herbarium.
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Јас порано имав обичај да сечам сликички од манекенки,некои убави парчиња облека и др.и да ги лепам во посебна тетратка.А во последно време почнав да собирам шекерчиња кога одам на кафе и да ги чувам етикетите од парчињата облека што ги купувам.Многу ми се интересни и си ги закачувам по целата соба,на кваката од вратата,на сијалиците,на шкавчињата и тн....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Хоби ми е од списанијата да си ги сечам оние што се романтични слики, така некои убави што ми се свиѓаат и си ги чувам во една кутија, а порано правев споменари, каде што пишував некои текстови, песни (некои мои, а некои препишани од пред 10 години што правеле споменари други луѓе) и лепев слики, а исто и имав многу лексикони. (она со прашања - како се викаш, кое ти е омилено јадење, пејач...)
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Пред некое време сфатив дека собирам трзалици.
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Порано собирав картички за телефон, за говорница. Поќето се како сложувалка, стрип, или нешто како животинско царство или пејсажи имам околу 500 од кои само 4-5 се од Македонија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom