Нега на кожата на лицето и телото и рецензии на козметички производи

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.828
Поени од реакции
9.593
Имаше на работа кај мене една жена, во пензија е оддамна, но лицето и е стакло, чисто бело без флеки..
Она спиеше исклучиво на грб, никако со фаца загњурена у јастук(веројатно и поради тоа нема брчки), лицето го миеше со сокови од овошје и зеленчук...на работа секој ден јадеше овошје или зеленчук, лушпите ги користеше да се истрља по лице и на раце, обично од краставица, јаболко.
Сок од лимон нанесуваше и некое уље.
Сите ја правевме забегана, но на жалост, забегавме ние со нашата кожа на лице од употреба на триста креми и пудри.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.760
Поени од реакции
24.462
За пто служи, освен сабајле да се разбудам хахаха
Да го зеам и ова? Ептен ми е досадно :( на планина сум со кокошки се дружам нема работа :(
Подобрува циркулација како и секоја масажа, се намалува отокот, корисно е против брчки, се подобрува изгледот на лицето воопшто. Има разни техники на масирање, некои помагаат и за лифттинг.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.067
Поени од реакции
13.574
После две/три недели немам никакви реакции (позитивни/негативни) на лицето. Дали требаше нешто да де деси до сега @Agda Beata ?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.760
Поени од реакции
24.462
После две/три недели немам никакви реакции (позитивни/негативни) на лицето. Дали требаше нешто да де деси до сега @Agda Beata ?
Секоја кожа различно реагира, ама битно е дека немаш негативни реакции. Продолжи со употреба и кажи ми по месец-два дали ќе видиш резултати. Ако не, ти си чудо прирoде оти од ретинолот само позитивни коментари сум начекувала. :D
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.067
Поени од реакции
13.574
Секоја кожа различно реагира, ама битно е дека немаш негативни реакции. Продолжи со употреба и кажи ми по месец-два дали ќе видиш резултати. Ако не, ти си чудо прирoде оти од ретинолот само позитивни коментари сум начекувала. :D
Сакам брчката меѓу вегите од мрштење на сонце да ми исчезне хахаха
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.067
Поени од реакции
13.574
Секоја кожа различно реагира, ама битно е дека немаш негативни реакции. Продолжи со употреба и кажи ми по месец-два дали ќе видиш резултати. Ако не, ти си чудо прирoде оти од ретинолот само позитивни коментари сум начекувала. :D
Него (нњ знам што ми е) гледав ролери и видов дека има поише, препорака?
F9AFEE5F-DBF4-49DC-8359-AA4A7E7D6100.jpeg
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.760
Поени од реакции
24.462
Сакам брчката меѓу вегите од мрштење на сонце да ми исчезне хахаха
И јас работам на истото. :D Моментално не можам ретинол затоа што дојам, ама ме чека во фиока спремен. :D


Него (нњ знам што ми е) гледав ролери и видов дека има поише, препорака?
Прегледај го приврзокот 289854

Јас го имам првиот, од жад и сум задоволна. Држи ладно и без да го ставам во фрижидер. Било кој да го земеш, нема да згрешиш, секој дава одредени бенефити за кожата, под претпоставка дека земаш од вистински кристал. Земи си и гуа ша(ако правилно го изговарам :D) за масажа и обликување(затегање на мускулатурата) на лице. Ролерот користи го насабајле, а навечер гуа ша.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.067
Поени од реакции
13.574
И јас работам на истото. :D Моментално не можам ретинол затоа што дојам, ама ме чека во фиока спремен. :D





Јас го имам првиот, од жад и сум задоволна. Држи ладно и без да го ставам во фрижидер. Било кој да го земеш, нема да згрешиш, секој дава одредени бенефити за кожата, под претпоставка дека земаш од вистински кристал. Земи си и гуа ша(ако правилно го изговарам :D) за масажа и обликување(затегање на мускулатурата) на лице. Ролерот користи го насабајле, а навечер гуа ша.
Не знам зошто ама тиа гуа ша го замислив како некоја црна смеса со структура на пластелин, не знам што е идам пак на гугл:)



Идам да се отрујам! Видов што е :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom