Нега на кожата на лицето и телото и рецензии на козметички производи

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Го користев секој ден и не видов ефект :(
Ова е појако и е правата ствар. Тешко се наоѓа(некаде го издаваат на рецепт) и користење на свој ризик. За оние што се навикнати на користење, има и 0, 5%.
 

Attachments

B

Boudicca

Гостин
Ова е појако и е правата ствар. Тешко се наоѓа(некаде го издаваат на рецепт) и користење на свој ризик. За оние што се навикнати на користење, има и 0, 5%.
Мислам дека најјаката концентрација му е 0,1%, но не е ништо поделотворна од онаа од 0,05%, која е и најпрепорачлива за користење. Од свое искуство те убедувам дека нема некој ризик, само што периодот на адаптирање на кожата на кремата е малку иритантен, ради нејзиното првутање, но тоа е резултат на забрзаното обновување на кожните клетки и еднаш кога ќе го прегрмиш ова нема да имаш никаков проблем, само треба да и`дадеш време да делува, бидејќи придобивките се големи. За @коцка, ако ја најде кремава, само треба да знае дека се аплицира во вечерните часови, а наутро се нанесува висок заштитен фактор. Кај нас, за жал, веќе не се наоѓа, бидејќи Грците го дисконтинуираа нејзиното производство. Btw, што направи ти, дали најде начин да ја порачаш?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Мислам дека најјаката концентрација му е 0,1%, но не е ништо поделотворна од онаа од 0,05%, која е и најпрепорачлива за користење. Од свое искуство те убедувам дека нема некој ризик, само што периодот на адаптирање на кожата на кремата е малку иритантен, ради нејзиното првутање, но тоа е резултат на забрзаното обновување на кожните клетки и еднаш кога ќе го прегрмиш ова нема да имаш никаков проблем, само треба да и`дадеш време да делува, бидејќи придобивките се големи. За @коцка, ако ја најде кремава, само треба да знае дека се аплицира во вечерните часови, а наутро се нанесува висок заштитен фактор. Кај нас, за жал, веќе не се наоѓа, бидејќи Грците го дисконтинуираа нејзиното производство. Btw, што направи ти, дали најде начин да ја порачаш?
Мислам дека имам шанса да добијам од Шпанија(прочитав дека таму се продаваат без рецепт). Во случај да успеам, ќе ја добијам дури во октомври. :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.046
Поени од реакции
13.539
Зошто не напушти Boudicca??????? Само што сакав да ти пишам :(
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
7
Поени од реакции
1
Здраво, дали знае некој каде може да се најде оваа крема/паста ? 3803-600x315w.png
 
Член од
23 јули 2019
Мислења
406
Поени од реакции
2.760
Користи ли некој продукти на Hada Labo Tokyo и дали е задоволен/а од истите? Гледам дека во последно време многу ги фалат. Конкретно ме интересира за оваа крема.

Capture.PNG Capture.PNG
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Користи ли некој продукти на Hada Labo Tokyo и дали е задоволен/а од истите? Гледам дека во последно време многу ги фалат. Конкретно ме интересира за оваа крема.

Прегледај го приврзокот 319439Прегледај го приврзокот 319440
Јас сега скоро го почнав ова кремче, ама уште немам доволно импресии за да ги споделам. Ме интересира и мене некој ако има искуство да каже што мисли за јапонскава линија.

720.jpeg
 
Член од
20 февруари 2021
Мислења
62
Поени од реакции
28
Nivea za sonchanje ima po golemive marketi ,tinex ramstore ??
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас сега скоро го почнав ова кремче, ама уште немам доволно импресии за да ги споделам. Ме интересира и мене некој ако има искуство да каже што мисли за јапонскава линија.

Прегледај го приврзокот 319441
А каде ја купувате и дали има за сува кожа (на лице)?
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.126
Поени од реакции
2.764
Дали знаете кое е решението против брчките на челото на старост???

Тоа е најнова верзија на PHOTOSHOP...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom