Нега на кожата на лицето и телото и рецензии на козметички производи

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Аааа..не така..штом е поклон од свекрвати ако треба пети и лакти мачкај ама не го давај никому:neetaka:
Пред нњкоја год ми подари курс по шминкање, бев и испивме флаша просеко со шминкерите па си отидов дома хахахаха
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.354
@Agda Beata и спомнав на свекрва ми за тоа за брчки и ми купила на мене, иако јас го спомнав за неа хахахаха
Ми земала la roche posay, го бива или да го подарувам? :D
Го бива, добар за почетници. Да си ја чуваш свекрва ти!
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Кај свекор ми сум и не земав никаква крема, а на планина сум. Кожата сува сува у пм! Отворив фиока и ставив од правата крема што ја видов и еве вече пола саат го мојам лицево, ко лепак да сум ставила. Не ја купувајте! 35576FC9-7F72-4D94-831B-88D01A2758E3.jpeg
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Го бива, добар за почетници. Да си ја чуваш свекрва ти!
10 дена подоцна, дали треба да имам некакви реакции на кожата од ова? Прочитав миииислам дека треба да се вцрвени па после да почне да се подобрува. Или типката во виедото збореше така можда. Не зборам за подобрување знам дека за тоа треба дватри месеци така?
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.354
10 дена подоцна, дали треба да имам некакви реакции на кожата од ова? Прочитав миииислам дека треба да се вцрвени па после да почне да се подобрува. Или типката во виедото збореше така можда. Не зборам за подобрување знам дека за тоа треба дватри месеци така?
Да, неколку недели се врши "ретинизација" и кожата се навикнува на ретинолот. Очекувани се сува кожа, лупење и црвенило, НО не смее да биде екстремно, нели. Ако почувствуваш поголема непријатност, прекини со користење и консултирљј се со дерматолог. Можеби ќе ти треба поблага верзија, мада твојот е баш наменет за почетници, така да не би требало да имаш поголем проблем.
Автоматски споено мислење:

Кај свекор ми сум и не земав никаква крема, а на планина сум. Кожата сува сува у пм! Отворив фиока и ставив од правата крема што ја видов и еве вече пола саат го мојам лицево, ко лепак да сум ставила. Не ја купувајте!Прегледај го приврзокот 286989
Вчера маж ми наместо крема против хемороиди, лупнал паста за заби и уште прашува дали е нормално толку да пече. Ќе ме умрете вие мене!
СИ СТАВИЛА ДЕЗОДОРАНС НА ЛИЦЕ!
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Да, неколку недели се врши "ретинизација" и кожата се навикнува на ретинолот. Очекувани се сува кожа, лупење и црвенило, НО не смее да биде екстремно, нели. Ако почувствуваш поголема непријатност, прекини со користење и консултирљј се со дерматолог. Можеби ќе ти треба поблага верзија, мада твојот е баш наменет за почетници, така да не би требало да имаш поголем проблем.
Автоматски споено мислење:


Вчера маж ми наместо крема против хемороиди, лупнал паста за заби и уште прашува дали е нормално толку да пече. Ќе ме умрете вие мене!
СИ СТАВИЛА ДЕЗОДОРАНС НА ЛИЦЕ!
Од кај да знам јас што е хахахаха беше меѓу кремите башка шо е тоа бре дезедоранс за лице?!??

На другата тема...нема апсолутно ништо, ни црвенило ни сува кожа ни ништо :)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.354
Од кај да знам јас што е хахахаха беше меѓу кремите башка шо е тоа бре дезедоранс за лице?!??

На другата тема...нема апсолутно ништо, ни црвенило ни сува кожа ни ништо :)
Ова што ти си го користела е деодорантна крема, не е за на лице, туку за на местата на кои се потиш. :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.813
ајде бре, не пребирајте ставајте само
чим е кремасто - се мачка
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Ова што ти си го користела е деодорантна крема, не е за на лице, туку за на местата на кои се потиш. :D
денес цело лице го осеќам затегнато и суво! дали е ова првиот симптом дека функционира тоа ретинолот или треба да се загрижувам? ти си мојот тутор за подмладување хахаха
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.916
Поени од реакции
12.405
денес цело лице го осеќам затегнато и суво! дали е ова првиот симптом дека функционира тоа ретинолот или треба да се загрижувам? ти си мојот тутор за подмладување хахаха
Ретинол користев многу мал период, ама мене почна да ми се лупи кожата, како баш како првут.
Само пази те молам со ретинолот ОБАВЕЗНО спф да си користиш и добра хидратантна крема.

Дај рецензии, посебно сум заинтересирана за салицилната, од кај ја зеде? Не се гледа кој производител е.
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.054
Поени од реакции
13.552
Ретинол користев многу мал период, ама мене почна да ми се лупи кожата, како баш како првут.
Само пази те молам со ретинолот ОБАВЕЗНО спф да си користиш и добра хидратантна крема.
Малку страв ме фаќа дека ќе заборавам да ставам инаку земав и тоа, ме заебавте скроз хахаха џабе се фалев дека ништо употребувам кога сеа удрив на креми. Ќе видам колку само ќе ми трае :)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.354
денес цело лице го осеќам затегнато и суво! дали е ова првиот симптом дека функционира тоа ретинолот или треба да се загрижувам? ти си мојот тутор за подмладување хахаха
Нормално е. Ќе ти пишам вечер од дома детално, ако го правиме ова, да го правиме како што треба. Во меѓувреме кажи ми дали користиш и други состојки, или се шлакаш со деодорантни креми на лице само и што ти дојде при рака? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom