Невина..дали?

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Ме интересира кој е медицинскиот принцип, т.е. зошто женските деца се раѓаат со химен? Дали има некаква врска тоа? Дали е тоа некаква заштита?

Зашто целиот концепт на „невиност“ ми е малку сомнителен, па би сакал ако може некој медицински да ми ја објасни оправданоста на хименот (или недостатокот на истата).
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
невиноста е преценета

Сега секој може да биде девица, колку пати сака, без операции, евтино, само 30 доларчиња. На шипинг листата ја има и Македонија, па навалете! :)

Artificial Virginity Hymen

No more worry about losing your virginity. With this product, you can have your first night back anytime. Insert this artificial hymen into your vagina carefully. It will expand a little and make you feel tight. When your lover penetrate, it will ooze out a liquid that look like blood not too much but just the right amount. Add in a few moans and groans, you will pass through undetectable. Its easy to use, clinically proven non-toxic to human and has no side effects, no pain to use and no allergic reaction.

http://www.gigimo.com/main/search.php?find=virgin&in=0&in=79
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Ме интересира кој е медицинскиот принцип, т.е. зошто женските деца се раѓаат со химен? Дали има некаква врска тоа? Дали е тоа некаква заштита?

Зашто целиот концепт на „невиност“ ми е малку сомнителен, па би сакал ако може некој медицински да ми ја објасни оправданоста на хименот (или недостатокот на истата).
Hymen is the thin piece of tissue that partially blocks the entrance to the vagina.
It is sometimes called the maidenhead or cherry.
It is named after the Greek god of marriage and has no known biological function.

Нека објасни подетално некој гинеколог :pos2:
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Hymen is the thin piece of tissue that partially blocks the entrance to the vagina.
It is sometimes called the maidenhead or cherry.
It is named after the Greek god of marriage and has no known biological function.

Нека објасни подетално некој гинеколог :pos2:
Единствената биолошка функција која што хименот би можел да ја има ја губи со раѓањето: да ја спречи плодовата вода да навлезе во тој дел од телото на женскиот фетус.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
248
Поени од реакции
54
Така, треба уште ко ќе се помали да им ги вадат, за да нема проблеми понатаму...:toe:
abe da znaes u pravo si ako im gi vadat ko mali pokasno nema da ima zaebancii tolku a poeke ebavancija ke paga valjda vaka od edna kozinka nikakva celi filozofii pa zosto pa kako pa pokloni svadbi zamaranja
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
11.734
abe da znaes u pravo si ako im gi vadat ko mali pokasno nema da ima zaebancii tolku a poeke ebavancija ke paga valjda vaka od edna kozinka nikakva celi filozofii pa zosto pa kako pa pokloni svadbi zamaranja
Во право си, едно кожинче а штетно до немајкаде...грешно кожинче...:vozbud:
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Хех... значи ли ова дека ќе се воведе сунет за жени? :smir:

Уште подобро: дали првиот секс претставува сунет за жените, ако така гледаме? :smir:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
^Не мора да значи пошто не се кине секогаш хименот при првиот сексуален однос...
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Хех... значи ли ова дека ќе се воведе сунет за жени? :smir:

Уште подобро: дали првиот секс претставува сунет за жените, ако така гледаме? :smir:
Баш смешно - но може и така да се гледа на тоа
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.673
Поени од реакции
11.734
^Не мора да значи пошто не се кине секогаш хименот при првиот сексуален однос...
Toчно, не се кине, и тоа претставува голем проблем кај традиционалните мужјаци кои очекуваат крварење..
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Така, треба уште ко ќе се помали да им ги вадат, за да нема проблеми понатаму...:toe:
Ова би можело да се воведе, НО кога човечката СВЕСТ би се качила едно 20-30 скалила погоре од сегашната.

Ви се молам, живееме во свет каде се верува во богови, пеколи, казани, добри и лоши вили, стереотипи, лажење, неверност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom