Невина..дали?

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
M` ако и го бапне некој backdor и тогаш е невина, нели?
Ваљда мене ми се обраќаш нели?
Прво не знам што не беше јасно во тоа што го пишав. Невиност се губи при сексуален однос со партнер, што значи дека ако и го ,,бапне,, некој тогаш ја загубила невиноста без разлика дали се скинал хименот или не.
Или невиност се губи само кога ќе потече крв, без разлика колку пати и го имаат ,,бапнато,,?
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Молим лепо

Кој е невин во денешно време ... молим лепо ... ???:vozbud:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Ваљда мене ми се обраќаш нели?
Прво не знам што не беше јасно во тоа што го пишав. Невиност се губи при сексуален однос со партнер, што значи дека ако и го ,,бапне,, некој тогаш ја загубила невиноста без разлика дали се скинал хименот или не.
Или невиност се губи само кога ќе потече крв, без разлика колку пати и го имаат ,,бапнато,,?
наводно спооред стручњаците може и да не потече крв, сепак невиноста се губи со првиот сексуален чин? апсурдно е да се поврзува со хименот бидејќи може женска и да се роди без химен а како свртиш свртиш порано или покасно хименот постепено си се губи со годините и останува мал дел или го снемува и без сексуален однос.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
наводно спооред стручњаците може и да не потече крв, сепак невиноста се губи со првиот сексуален чин? апсурдно е да се поврзува со хименот бидејќи може женска и да се роди без химен а како свртиш свртиш порано или покасно хименот постепено си се губи со годините и останува мал дел или го снемува и без сексуален однос.
сексуалниот чин е “вина“
не“вина“ е се додека нема секс од било каков вид...
кинењето не игра улога.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
сексуалниот чин е “вина“
не“вина“ е се додека нема секс од било каков вид...
кинењето не игра улога.
токму така на истото и јас реферирав на нет има еден куп статии од гинеколози и стручњаци кои истражувале и докажале дека навистина хименот нема врска со невиноста, туку првиот сексуален однос и се додека нема сексуални односи женската е невина без разлика дали има химен или не...
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Ок. Таа е невина моносексуалка, тој е невин моносексуалец. :tv:
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Во моментов од кај комшиите слушам стенкање, зошто ѕидовите се многу тенки.
:pusk:
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
токму така на истото и јас реферирав на нет има еден куп статии од гинеколози и стручњаци кои истражувале и докажале дека навистина хименот нема врска со невиноста, туку првиот сексуален однос и се додека нема сексуални односи женската е невина без разлика дали има химен или не...
Али иди докажи дека немаш химен од раѓање.Никој нема да ти верува.... :)
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Али иди докажи дека немаш химен од раѓање.Никој нема да ти верува.... :)
да секако пак ќе биде курва... и незнам каква за нашево заостанато поднебје...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
да секако пак ќе биде курва... и незнам каква за нашево заостанато поднебје...
Реално, девојката може да биде Дева Марија, ако пар другарки или бивши упуцавач сака да и залепи етикета курва, таа и ќе биде курва.
 
Член од
2 февруари 2013
Мислења
1
Поени од реакции
8
Да нормално дека ке се примети, стравот напнатоста, треперењето, но некој имаат традиционална потреба да ја окрвават постелнината, па да се пофалат после дека невестата не им е чепната, оти има и такви:uvo::vozbud:
Се земаат едни двајца.Доаѓа прва брачна ноќ и не е истекло крв на невестата.Потоа мажот истура вино на чаршавот и го закачува на балконот и му вика на кумот:Куме,куме ајде да се напиеме ракија жена ми невина била.И кумов вика,на кого да му верувам сеа,на кумов или на куров.
 
Член од
26 септември 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Извинете да ве прашам каква е скината а каква е нескината и како се разликува??? А ако може и слика за да не се објаснува многу и да видам xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom