Невина..дали?

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
znam skinana znaci deka celosno ja izgubila nevinosta a ne deka se potskinala :nesum:

posle sevo ova sfativ vie sakate da kazete deka taaa se skinala mislam veke e skapana? odnosno si go skinala himenot:? a toa znaci deka pri prviot seks nema da i potece bidejki i e skinat himenot? i toa znaci deka decko ke misli deka toa ne i prv pat? taka?
Она првоно ме потсети на еден виц: „Тато, јас сум малку трудна...“ :)

Јас после сето ова сфатив дека ти не треба да поистоветуваш скината со скапана. Ако си брцнала едно прсте зошо ти се заарнило, живеј со тоа - или шо не си мислела претходно. Башка, ти кажав погоре, како да го излажеш дечко ти коа ќе решиш да му дадеш: барем за ваква работа има прикаски и лажги колку сакаш :) И ако тебе толку ти беше за дечко ти дали ќе мисли дека ти е првпат или не, шо не му даде нему, па и двајцата да си го напрајте ќефот, туку сама дома се брцкаше?

Jesus, младинава...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Мастурбацијата не е секс.Затоа нека не крева паника,невина е додека не легне со некого.Прст и полов орган има разлика и во должина и во дебелина.И дали ќе тече или не тече крв нема врска со првиот сексуален однос.Секој барем малку искусен тип ќе сфати дека е прв од односот на девојката,од нејзината стегнатост,стравот,неподвижноста...Нема потреба од оправдувања и зборувања,се е тоа толку провидно што само неискусен може да се треска од земја зошто нема крв и да прашува.
 
?

..........

Гостин
Мастурбацијата не е секс.Затоа нека не крева паника,невина е додека не легне со некого.Прст и полов орган има разлика и во должина и во дебелина.И дали ќе тече или не тече крв нема врска со првиот сексуален однос.Секој барем малку искусен тип ќе сфати дека е прв од односот на девојката,од нејзината стегнатост,стравот,неподвижноста...Нема потреба од оправдувања и зборувања,се е тоа толку провидно што само неискусен може да се треска од земја зошто нема крв и да прашува.
Да нормално дека ке се примети, стравот напнатоста, треперењето, но некој имаат традиционална потреба да ја окрвават постелнината, па да се пофалат после дека невестата не им е чепната, оти има и такви:uvo::vozbud:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Да нормално дека ке се примети, стравот напнатоста, треперењето, но некој имаат традиционална потреба да ја окрвават постелнината, па да се пофалат после дека невестата не им е чепната, оти има и такви:uvo::vozbud:
Дека напрајле first blood :pos2::pos2::pos2:, тие шо играле компјутерски игри порано ќе разберат шо е.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Да нормално дека ке се примети, стравот напнатоста, треперењето, но некој имаат традиционална потреба да ја окрвават постелнината, па да се пофалат после дека невестата не им е чепната, оти има и такви:uvo::vozbud:
За среќа или несреќа таквите „јебовци“ ги има во поголем број,на уста јаки во кревет незнаат дали е невина...Само прошетај по темата секс школо или љубовни проблеми,ќе видиш до каде сме стасале.
Мастурбирала и веќе не е невина,што нема да прочита човек.
 
?

..........

Гостин
Да не стават вино на чаршафот, како Тошо од к15, :vozbud:

За среќа или несреќа таквите „јебовци“ ги има во поголем број,на уста јаки во кревет незнаат дали е невина...Само прошетај по темата секс школо или љубовни проблеми,ќе видиш до каде сме стасале.
Мастурбирала и веќе не е невина,што нема да прочита човек.
Македонија:toe:,
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Ами Македонија, какви ги има низ свето неписмени :jaj:
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
За среќа или несреќа таквите „јебовци“ ги има во поголем број,на уста јаки во кревет незнаат дали е невина...Само прошетај по темата секс школо или љубовни проблеми,ќе видиш до каде сме стасале.
Мастурбирала и веќе не е невина,што нема да прочита човек.
А чеј, шо ти се па сеа тебе јебовците криви (не дека се најдов повикан, ама не ми си логична), коа самата таа, невешто затскриена зад масакта на „најдобриот другар“ (дај ти се молам) се искина паничење за тоа дали е скината или не?

Нормално дека ак си манала прст или два во неа, не е невина. Демек, artificial intelligence има тоа органот долу, па ќе препознае прсти од полов орган? Пресек е во прашање бе, дебелина, пречник, фи, како сакаш.

И дај да разграничиме де, шо подразбравме во муабетов под мастурбирање. По стоти пат, што стимулирала убицава наша? За да сме начисто дали имало крв од полов орган, или претходно брат и истурил кечап на каучот.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А чеј, шо ти се па сеа тебе јебовците криви (не дека се најдов повикан, ама не ми си логична), коа самата таа, невешто затскриена зад масакта на „најдобриот другар“ (дај ти се молам) се искина паничење за тоа дали е скината или не?

Нормално дека ак си манала прст или два во неа, не е невина. Демек, artificial intelligence има тоа органот долу, па ќе препознае прсти од полов орган? Пресек е во прашање бе, дебелина, пречник, фи, како сакаш.

И дај да разграничиме де, шо подразбравме во муабетов под мастурбирање. По стоти пат, што стимулирала убицава наша? За да сме начисто дали имало крв од полов орган, или претходно брат и истурил кечап на каучот.
Од кога мастурбација влегува во секс група (анал,орален,вагинален)?
Ако е така тогаш се посрале од сексање луѓево :icon_lol: Си пробал прст и полов орган за да можеш да препознаеш споредба?
Крвта не е знак на невиснот.Има милиони жени на кои не им потекло крв на прв сексуален однос.Првиот однос е со друг човек затоа и се вика однос,во спортивно не би ни требал никој жив можеме секој сам,зарем не:)
А она паничи плашејќи се од прашањето зошто нема крв,кое сигурно сама нема да си го постави.
едит:хименот може да се скине и од спортување,тоа не значи дека не е невина.
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Од кога мастурбација влегува во секс група (анал,орален,вагинален)?
Ако е така тогаш се посрале од сексање луѓево :icon_lol: Си пробал прст и полов орган за да можеш да препознаеш споредба?
Крвта не е знак на невиснот.Има милиони жени на кои не им потекло крв на прв сексуален однос.Првиот однос е со друг човек затоа и се вика однос,во спортивно не би ни требал никој жив можеме секој сам,зарем не:)
А она паничи плашејќи се од прашањето зошто нема крв,кое сигурно сама нема да си го постави.
Шо знам, ваљда јас некој алиени од жени знам, шо мастурбираат поинаку одколку вие :) Могуќе де, не викам не, може сум грешка.

Не, не сум пробал прст, нит пенис. Али, нема да го сметам као навреда, него... Сум пробал чиста физика, разбираш? Пречникот на два прсти прави оштета, па ако не иста, ама слична на таа на пенис. Реален случај, девојка се дефлорирала и со пенкало, сакајќи да експериментира како нашава убица овде. Па пенкалото е послабо и од прст. Point taken.

Јас не ја обвинувам нит шо паничела, нит шо прашала. Интересен, дур и апсурдно смешен е начинот на нејзиното прикривање, а уште посмешно е земањето во предвид фактот дека и се сакало, имала дечко, али пред него ќе глуми светица, а дома ќе си се драпка/пенетрирка :)
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Aurora borealis ne znam zosto nikoj ne mi veruva prasav samo za sovet veruvam deka i na vas nekoj da vi se poveri za takva rabota ke sakate da mu pomognete nekako inaku vi rekov devojkata ima 18 godini ne vi prodavam nikakvi finti i ti blagodaram za sovetite no jas ne ve sfakam sto znaci spored vas zborot skinuvanje misalam na site ne samo na aurora dali znaci deka ja izgubila nevinosta ili e mozno se uste da ja ima:?

Garfield a tebe ti blagodaram sto taka mislis bidejki nie maskite ne e problem neli i da mastubirame kaj nas kakva nevinost koj gleda toa a zaprasaj se ti da bese na nejzinoto mesto kako ke ti bese:?
Јас ке ти кажам-другарката,овај ти, НЕМА ХИМЕН=НЕ Е ПОВЕЌЕ НЕВИНА.
Едноставно е-немаш химен,немаш невиност.Крај.Толку.
Со прст или со к*р,аш го нема повеќе.

Невина може да биди само поради фактот дека сеуште немала сексуални односи.
А со хименот нека се збогува и совет од мене-НЕКА ЈА КАЖЕ ВИСТИНАТА:back:многу подобро ке биде.
Ако дечко и е малку поискусен,ке знае дека она навистина немала никакви односи.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Шо знам, ваљда јас некој алиени од жени знам, шо мастурбираат поинаку одколку вие :) Могуќе де, не викам не, може сум грешка.

Не, не сум пробал прст, нит пенис. Али, нема да го сметам као навреда, него... Сум пробал чиста физика, разбираш? Пречникот на два прсти прави оштета, па ако не иста, ама слична на таа на пенис. Реален случај, девојка се дефлорирала и со пенкало, сакајќи да експериментира како нашава убица овде. Па пенкалото е послабо и од прст. Point taken.

Јас не ја обвинувам нит шо паничела, нит шо прашала. Интересен, дур и апсурдно смешен е начинот на нејзиното прикривање, а уште посмешно е земањето во предвид фактот дека и се сакало, имала дечко, али пред него ќе глуми светица, а дома ќе си се драпка/пенетрирка :)
Ја разбирам физикава која ми ја претставуваш,но тоа не значи дека девојката имала однос.Она може сама да си го пробие хименот,факт,дали со прст,дали со пенкало или со гранка нејзино решение,но не значи дека со тој чин го имала првиот сексуален однос.Невиност не се подразбира кинење на хименот,кој може да се случи во х ситуации,некои и по милион односи сеуште имаат здрав химен (биолошки тој е поеластичен,индивидуална ствар) и за нив да велиме дека се невини :)
Споредбата не беше навреда,прости ако така ја сфати,туку самиот чин е различен.Прст,два свои и туѓ орган во себе има разлика.Како прво,првиот пат кога влегува толку е тој дел стегнат што на партнерот тешко му оди да го најде отворот,а камоли да влезе цел.Тој мускул се опушта со редовен сексуален однос исто како и психата на девојката,затоа ми е смешно прашањето „дали сум прв“.
И за крај,нормално дека и се сака има 18 години и нормално дека мастурбира веќе неколку години (според моја претпоставка),но не сака да легне со него.Емотивна одлука,нема врска со светица.Глуми светица ако се плескала наоколу,а на дечкото не му дава.Сама со себе што прави е нејзина ствар,а кога ќе легне со него исто така е нејзина одлука :) Може се спрема со тој чин,да биде пожестока првиот пат,нешто како олимпијада :icon_lol:
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Ја разбирам физикава која ми ја претставуваш,но тоа не значи дека девојката имала однос.Она може сама да си го пробие хименот,факт,дали со прст,дали со пенкало или со гранка нејзино решение,но не значи дека со тој чин го имала првиот сексуален однос.Невиност не се подразбира кинење на хименот,кој може да се случи во х ситуации,некои и по милион односи сеуште имаат здрав химен (биолошки тој е поеластичен,индивидуална ствар) и за нив да велиме дека се невини :)
Споредбата не беше навреда,прости ако така ја сфати,туку самиот чин е различен.Прст,два свои и туѓ орган во себе има разлика.Како прво,првиот пат кога влегува толку е тој дел стегнат што на партнерот тешко му оди да го најде отворот,а камоли да влезе цел.Тој мускул се опушта со редовен сексуален однос исто како и психата на девојката,затоа ми е смешно прашањето „дали сум прв“.
И за крај,нормално дека и се сака има 18 години и нормално дека мастурбира веќе неколку години (според моја претпоставка),но не сака да легне со него.Емотивна одлука,нема врска со светица.Глуми светица ако се плескала наоколу,а на дечкото не му дава.Сама со себе што прави е нејзина ствар,а кога ќе легне со него исто така е нејзина одлука :) Може се спрема со тој чин,да биде пожестока првиот пат,нешто како олимпијада :icon_lol:
На различна фреквенција размислуваме, љандрич :) Ти ми збориш за губење невиност како чин, при првиот сексуален однос, јас ти зборам од медицинска (или техничка, како сакаш) страна - хименот е скинат, дефлорирањето е извршено. Значи, според тебе, невиноста се губи при првиот сексуален акт со друга личнст, според мене, се губи кога е отворен и оштетен. И твоето и моето држи вода, според размислувањата по кои се водиме, нели? :)

Околу вториот дел... Те молам, да ми помогнеш да се снајдам во „логикава“: има дечко, кој очигледно и значи, пошо е препалена да не го изгуби пошо се драпнала. Значи, има личност со која би поделила задоволство од таквиот чин. Има желба, тоа е повеќе од јасно. Ама, нема да го направи тоа со него, туку ќе гледа да наоѓа начин сама да се справува со желбата. Кај е тука испуштено глумењето светица? :) (Освен последниов дел со Олимпијадава, има поента :icon_lol:)
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Не му си во глата неа да знајш како се осеќа во врска за то.Лесно е да кажиш од твоја гледна точка.(Зборам за убицата).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom