Невина..дали?

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ја не знам шо дискутирате уопште, кога више на неколку теми заклучивме дека сите жени се курви (виновна-невина, небитно...курви се у душа...ма у срж бре)
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
Ја не знам шо дискутирате уопште, кога више на неколку теми заклучивме дека сите жени се курви (виновна-невина, небитно...курви се у душа...ма у срж бре)
wtf znaci i taa doma grav sto ti vari e kurva sakas da kazes? ne e bas taka... i popoleka so navredite vrz zenite... :nenene:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
wtf znaci i taa doma grav sto ti vari e kurva sakas da kazes? ne e bas taka... i popoleka so navredite vrz zenite... :nenene:
Колку не го сфати она што беше предобро прикажано, ама не е битно.

Со популаризацијата на сајтови како Гламстик кај што секоја втора македонка прашува дали може да остане трудна ако се самозадоволувала, нормално стана да се слушаат вакви прашања. Што е со оние што имаат еластичен химен и по првиот секс не се скинати? Тие не се невини - имале секс. Невиноста е психолошко прашање, кинењето навлегува во анатомија. Ако некоја е силувана, и таа е невина. Се до моментот кога ќе стапи во сексуални односи поради љубов со некого.

Не е проблемот што сите прашуваат вакви глупости, проблемот е што се неедуцирани и што се сексуално активни, па може да се слушнат прашања од типот: "како изгледа сидата, дали тоа е она белото што излегува откако дечко ми ќе сврши во мене?!". Проблемот е што сексот останува табу тема, а општеството оди понатаму и никој не е спремен да излезе во јавност и да им објасни некои работи на младите.
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
Колку не го сфати она што беше предобро прикажано, ама не е битно.

Со популаризацијата на сајтови како Гламстик кај што секоја втора македонка прашува дали може да остане трудна ако се самозадоволувала, нормално стана да се слушаат вакви прашања. Што е со оние што имаат еластичен химен и по првиот секс не се скинати? Тие не се невини - имале секс. Невиноста е психолошко прашање, кинењето навлегува во анатомија. Ако некоја е силувана, и таа е невина. Се до моментот кога ќе стапи во сексуални односи поради љубов со некого.

Не е проблемот што сите прашуваат вакви глупости, проблемот е што се неедуцирани и што се сексуално активни, па може да се слушнат прашања од типот: "како изгледа сидата, дали тоа е она белото што излегува откако дечко ми ќе сврши во мене?!". Проблемот е што сексот останува табу тема, а општеството оди понатаму и никој не е спремен да излезе во јавност и да им објасни некои работи на младите.
HAHAHA SAMO ZADOVOLUVANJE = TRUDNA :ija::raz: ...ja se slagam so tebe deka treba da se objasnat rabotite na maladite a ne samo butni pa op dete(kako drugar mi na primer) :S ... poveketo ne se spremni bidejki psihicki gi maci nesto od tipot.. ako zatrudnam , ako fatam sida/infekcija .. itn.
p.c sepak ne go razbiram postot gore sto e napisan od ada.. deka site zeni se kurvi..:toe:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Јас би сакал да го чујам мислењето на Зоте на темава.
Тој имаше непобедливи аргументи во однос на невиноста и филозофијата на библијата.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
p.c sepak ne go razbiram postot gore sto e napisan od ada.. deka site zeni se kurvi..:toe:
Сака да каже дека и да бидеш најневината особа на светот и еднаш му згрешиш некому од курва погоре нема да се качиш.
Ако му даваш си курва,ако не му даваш пак си курва,ако мастурбираш плачеш за к*р,ако не мастурбираш глупава и заостаната си,ако легниш на прва си калаштура,ако пушиш си калаштура со диплома...врти сучи никако неможеш да им најдеш нзс.
 
M

marsovka

Гостин
Сака да каже дека и да бидеш најневината особа на светот и еднаш му згрешиш некому од курва погоре нема да се качиш.
Ако му даваш си курва,ако не му даваш пак си курва,ако мастурбираш плачеш за к*р,ако не мастурбираш глупава и заостаната си,ако легниш на прва си калаштура,ако пушиш си калаштура со диплома...врти сучи никако неможеш да им најдеш нзс.
Точно добредојде во Македонија :)
Жените треба да ќутат, шират нозе, никако да уживаат во сексот, чистат, перат , готват и на крај да трпат забелешки дека се расипани :)

П.С. Ако воопшто прифатат да ни бидат сопрузи ние треба да да го сватиме тоа како ултимативно достигнување во нашиот живот
 
Член од
17 февруари 2010
Мислења
32
Поени од реакции
1
Сака да каже дека и да бидеш најневината особа на светот и еднаш му згрешиш некому од курва погоре нема да се качиш.
Ако му даваш си курва,ако не му даваш пак си курва,ако мастурбираш плачеш за к*р,ако не мастурбираш глупава и заостаната си,ако легниш на прва си калаштура,ако пушиш си калаштура со диплома...врти сучи никако неможеш да им најдеш нзс.
hahahaaa sea mi stanuva jasno .. :) fala ti i btw ne sum zensko i ne sum kurva :) :pipi::back:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Точно добредојде во Македонија :)
Жените треба да ќутат, шират нозе, никако да уживаат во сексот, чистат, перат , готват и на крај да трпат забелешки дека се расипани :)

П.С. Ако воопшто прифатат да ни бидат сопрузи ние треба да да го сватиме тоа како ултимативно достигнување во нашиот живот
За жал оддамна сум во Македонија :) Научив дека за да успее една врска,мора он да мисли дека ја води играта,да му го храниш секојдневно егото и да имаш редовен сексуален живот.Кога овие три работи ќе ги претвориш во една,ќе те чуваат на тацна.
Понатаму се е индивидуално,зависи од капацитетот на партнерот.
 
H

^HITMAN^

Гостин
За жал оддамна сум во Македонија :) Научив дека за да успее една врска,мора он да мисли дека ја води играта,да му го храниш секојдневно егото и да имаш редовен сексуален живот.Кога овие три работи ќе ги претвориш во една,ќе те чуваат на тацна.
Понатаму се е индивидуално,зависи од капацитетот на партнерот.
Апсолутно неточно и навредливо !!!

Ова важи за сељаци исклучиво. Од таквите кои нажалост преовладуваат се ствара оној стар добро познат стереотип кај жените - "сите мажи се исти" Генерализација по однос на пол = женски шовинизам, долго присутен стереотип, етикетирање на мажите = ГЛУПОСТИ !!!
Па добро бе зарем вие девојките свесно правите работи кои не ги сакате само за да опстане врската/бракот? ОМГ !!! Знаев дека женската психа е мистерија за мажите и дека е полна со тајни, но дека целиот заеднички живот наш и ваш (на мажите и жените) е фарса и глума не сум знаел... Самиот збор МОРА што го употреби не ми се допаѓа ама ич. Ако нешто се мора, тоа треба да е некоја рутинска работа или пазење до каде може да се оди во некои работи, а да се мора да се има сексуален однос редовно или да се драпа мадиња за да се задоволи нечие его, тогаш тоа не е врска - тоа е мизерија.
 
M

marsovka

Гостин
Апсолутно неточно !!!

Ова важи за сељаци исклучиво. Па добро бе зарем вие девојките свесно правите работи кои не ги сакате само за да опстане врската/бракот? ОМГ !!! Знаев дека женската психа е мистерија за мажите и дека е полна со тајни, но дека целиот заеднички живот наш и ваш (на мажите и жените) е фарса и глума не сум знаел... Самиот збор МОРА што го употреби не ми се допаѓа ама ич. Ако нешто се мора, тоа треба да е некоја рутинска работа или пазење до каде може да се оди во некои работи, а да се мора да се има сексуален однос редовно или да се драпа мадиња за да се задоволи нечие его, тогаш тоа не е врска - тоа е мизерија.
туруруруруурруруурру >.>

ајде сеа ќе се лажеме
Женава може прирачник да напише покажи малце респект :)
 
H

^HITMAN^

Гостин
туруруруруурруруурру >.>

ајде сеа ќе се лажеме
Женава може прирачник да напише покажи малце респект :)
Респект за leandra имам и тоа најголем на форумов...
Ајде ќе се лажеме и јас ќе се повлечам од темава, затоа што или сте робови на стереотипите, или сте се изгореле многу пати до сега па немате повеќе доверба во машко. А и не ве окривувам, повеќето се такви. Речиси сите што ги познавам се такви, но не сите. И не планирам да објаснувам повеќе затоа што ќе ме обвините пак дека лажам и јас сум единствениот и најдобар на светот, во наводници. Едноставно не го разбирам животот како таков како што го објасни почитуваната leandra.
 
P

Princ

Гостин
Жените треба да ќутат, шират нозе, никако да уживаат во сексот, чистат, перат , готват и на крај да трпат забелешки дека се расипани :)
Точно така. Или ќе останат немажени на 30 (и даље).
Што се однесува до темата, жена (за мене) е невина се дур не имала сексуален однос со некој друг.
Што се тиче упатстве, кога би ме интересирала хирургија, би читал упатства од лекар што пола од својот живот го поминал во операциона сала. Така и за сексот, љубовта, економијата, светот...
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ako ne znae da riba parket ko olimpiec u curling ne ja zimam be, ic!
I da gotvi, pere, pusi! I toa istovremeno, simultanka!
I toa nevina da bide pred brak!

Btw, skinata e i ako pomisli da se pipne, kamoli krastajci da pika!

Ma sve toa kurveshtii bre!
Kako rekol Gorki, site zeni se kurvi!
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Апсолутно неточно и навредливо !!!

Ова важи за сељаци исклучиво. Од таквите кои нажалост преовладуваат се ствара оној стар добро познат стереотип кај жените - "сите мажи се исти"
Па сеа, да бидеме реални, генерализација на место. Не се жените криви што и ти си морал да влезеш во продавница да побараш розево кошулче. Не се они криви што ние сами се трудиме да се иссељачиме до коска. Грото мажи се сељаци и тука можеме само да кенкаме дека не е така. Од друга страна, феминистичките испади дека се сите жени светици е исто толку комичен ко машките розеви кошули и кондури со шпиц. Жените се неверни, тоа не сум го измислил ни јас ни ти, затоа и мажите често ги нарекуваат курви, калаштури и не знам како. Впрочем, тоа не е од вчера, стара македонска поговорка е “во куче и во жена немај верба“. нив ги води разумот и личната перцепција на работите. Мажите функционираат по емоции и его, жените по практичност и дипломатија. Само глобализацијава нешто заебава сеа, унисекс и срања... шо морам да признаам им одговара на моите фетиши. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom