На крајот на денот, кој е вистинскиот начин за одмор и релаксација?

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
после таков ден само креветот ми се гледа
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Ќе киснеш на кајгана...Ако евентуално ти текне дека утредента треба рано да станеш, може и ќе успееш и да се одлепиш од столот и да наместиш кревет. Се` друго е позаморно.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.689
Поени од реакции
11.084
Легачење, рчкање нуендото, гнетење у кревет (по можност благце), музиче некое искулирано, фул када, масажа, итд итд итд....
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
1 рачна и спијам како ЈАГНЕ:toe::toe:
 
Член од
26 јуни 2008
Мислења
79
Поени од реакции
3
za dobra relaksacija na krajot od denot...ti treba eden tus i da izlezes so nekogo sto ti e mil i da odas v park da gi nabljuduvas dzvezditee.
toa za mene e najdobro i dobri pesnicki od petar graso:smeshko:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ладна вода...релаксирачко филмче...блоуџаб од љубената...има разни начини.
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Пуштиш филмче интересно, кое што ќе почнеш да го гледаш со љубената во прегратка, но нема да го доглеаш поради објективни причини :sekss:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Што ве опушта кога 'не ви е денот'?

Сите имаме вакви денови без разлика дали некој ве изнервирал или едноставно како што велиме 'не ви е денот'........ Што правите тогаш,,како повторно си го враќате расположението? Мене најдобро ми помага една добра прошетка,,опуштање во бањата,, и ако сум во можност одам на шопинг.Понекогаш многу ми помага кога се што мислам и чувствувам ќе напишам на хартија........Тогаш верувајте многу ми олеснува......................А кои се вашите трикови за да си го вратите расположението??????????
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Ова со хартијава е многу добро, еднбоставно ги оставаш чувствата на хартијата и се празниш. Јас најчесто медитирам за да се опуштам, или пак размислувам што би ме расположило...одам на кафе со некој пријател кого го немам видено долго време или пак седнувам пред копјутер и наогам нешто инересно
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па сакам кога ќе си пуштам музика и ќе си легнам на креветот и зјапам во празна точка.Онака гледам да не се замарам.

Се разбира,најефективно нешто е да излезам од дома и да идам негде да седнам на кафе.Тоа ми помага 100 посто.Ако немам друштво,ако никој не е слободен,тогаш сама си седнувам негде на кафе,ама како и да е,битно не сум дома.

И најубаво ми е кога ќе заспијам,тогаш не ме мачи ништо и не мислам на глупости.Ама додека да заспијам...:nesum:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Ја му ѕвонам на еден другар шо личи на кловн и се дружам со него.Така заборавам на глупи работи што ми прават ремет и се смеам 100 на саат :vozbud:
 
M

_MACA_

Гостин
мирисот на кафенце измешано со млеко...и у позадина добра музика :pipi:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Добра книга.....подобро нешто за опуштање нема... Или добра музика во комбинација со миризливи свеќи....:pipi:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Кога не ми е денот, седењето сама, а во позадина некои срцепарателни песни воопшто не ми оди во прилог и најчесто денот ми завршува уште помизерно.
Не сум личност која сака да е сама, сакам да имам некој до мене. Некој на кој што ќе можам да му кажам што ме мачи, да се олеснам, да ми дојде душата на место кога знам дека не сум сама во сето тоа и дека имам некој...

Некогаш е доволно само некој да е “тука“, без да го тупам со моите проблеми, без да знае дека нешто не ми е во ред, да направи да ми е пријатно... некогаш со еден обичен муабет, д шити деј кен би сејвд.


Дем, проклет ПМС, ме маваат флешови сега и би го завршила тука постот пред да почнам јавно да поздравувам драги особи што биле тука за мене и да се разлигавам.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Сам, слушалките на уши, се качувам на точакот и се возам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom