На крајот на денот, кој е вистинскиот начин за одмор и релаксација?

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Емо денови... :icon_lol:
Колку сакаш...Ке чкртнам некој “расказ“ на зададена прилaгодувајќи ја темата во своја полза хаха, пуштам носталгично срцепарателно музиче и топ сум.

Зоната лечник-пaциент ја избегавам во задње време. Како си-супер, толку. :pos:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Ах кога не ми е денот така ми почнува на лево и така завршува. Цел ден си го прележувам, не сум тогаш воопшто дружељубива и се ми смета, си гледам филчиња и може да читам некоја книга и одвај чекам денот да помине.
А некогаш ми се случува да пуштам и некои тажни баладички и тогаш меланхолија на максимум.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Ги масирам од друштвово на МСН се додека не излеземе на кафе и да се изнамуабетиме со антидепресивни теми. :) Ако слушам музика и воопшто, ако останам дома, уште толку бедови ме маваат, па единствен лек за мене е да излезам.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Музика, спорт, филм, книга, па и пријателско кафе со тоа што нема шанси да се пожалам, туку напротив ќе одам против својата состојба смеејќи се ко по обичај.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Трчам.
Ако не најдам екипа за баскет одам на стадион и сам си трчам кругови, поопуштачко нешто од тоа за мене не постои.
Слушање музика и кафиња ама ич не ми помагаат, уште толку се нервирам кога седам во место.
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
2.504
Поени од реакции
72
Плачење. Ништо не ми помага повеќе од плачењето. Кога ми е тешко, кога сум нерасположена веднаш ќе се исплачам и после сум како нова :)
И музиката има голема улога во опуштањето, ама некогаш може па да слушнам некоја песна на пр. што ќе ме докрајчи и сепак, завршува со плачење.:pipi:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
си пуштам трансче на слушалици до даска и одма сум ин д мууд...
 
С

Сатори

Гостин
Си дозволувам да паднам во потполна депресија, да се сместам удобно во неа, еден час, два, потоа ќе излезам, светот е розов повторно.:pipi:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Ме опушта музика и излежување, а секоја нервоза можам да ја смирам со my melody
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Музика, спорт, филм, книга, па и пријателско кафе со тоа што нема шанси да се пожалам, туку напротив ќе одам против својата состојба смеејќи се ко по обичај.
Заборавив една добра работа - пишувањето дневник, со тоа што првите страни се доста емо а веќе следните се како селф хелп прирачник:pos:, за на крај да завршам со заклучокот дека не треба да бидам неблагодарна кучка туку задоволна со тоа што го имам и ентузијаст за добивање на тоа што го немам :pipi:.
Ама пишувањето дневник фаќа многу време и е далеку од уметност, така да често се префрлам на пишување прози и поезии од проста причина што таквото расположение знае да биде доста инспиративно :wink:.

Ps. Тоа со трчањето и тешкиот физички напор стварно држи вода :helou:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Ke si legnam na krevet ke si ja pustam Tajno moja od Tose i za 5 min denot mi stanva poubav
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Еве ти релаксација,
еве ти уште едно за опуштање.

Бидејќи ова ти е трета дупла тема што ја затекнав во последните 30 минути, имаш ексклузивна можност да одбериш каде да ја преместам. И не само тоа, ако во следните 10 минути начекам уште некоја тогаш ти си добитничка на многу вредна награда.
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Еве ти релаксација,
еве ти уште едно за опуштање.

Бидејќи ова ти е трета дупла тема што ја затекнав во последните 30 минути, имаш ексклузивна можност да одбериш каде да ја преместам. И не само тоа, ако во следните 10 минути начекам уште некоја тогаш ти си добитничка на многу вредна награда.
е за ова и не си баш во право..ти советувам прво да ги прочиташ убаво постовите види прво за што се работи а после реагирај......Инаку знаеш што е смешното тука? Што тие две горенаведени теми сеИДЕНТИЧНИ..ако би требало нешто да бришеш и преместуваш ете ти а мојата има сосема друга тематика.....па сеа ти види.......ццццццццц
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
248
Поени од реакции
8
полека полека ќе ви тргнит и вас денов лошо :) јас се расположвам со музиче и едно попладневно кафенце со добро друштво :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom