На крајот на денот, кој е вистинскиот начин за одмор и релаксација?

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
доволно е еден кревет и музика и .......zzzzzzzzzzz
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ако има некое филмче да си изгледам или да си пуштам полу-тивко музика и да си уживам.
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
Туш, па после некоја добра комедија со одбрано друштво и пуканки, или книга со топло чоколадо. И после нормално, дестинација : кревет.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Музика во прв план...телевизорче и нес:) мераци:)
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
pa od koa se vratam po toj tezok naporen den, najprvo dolga masaza so masla, onda dobra topla banja .. ke se banjam 2 saata mrzelivo.. pa onda vo krevet ... dobar romanticen film na tv ili komediicka... i posle pustam tivko klavirce da mi sviri na cd player.. i tonam na pernicata.. so nikoj do mene!!!.. ke se rastrgnam na spalnata na site mozni strani... da se znae koj spie D:D:D the queen :pipi:
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Sega momentalno se relaksiram so edno sise kvalitetno suvo crno vino i imam edni puri - mi gi donesoa od Holandija.
Mnogu ubavo.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
кревет музика сокче и еден краток но мил телефонски повик од саканата личност толку ми треба:pipi:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Дефинитивно еден туш и кревет...:icon_bigg
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Зависи од денот и д колку расположението мое е лошо или добро. Некогаш ТУШОТ му е мајката, некогаш креветот, некогаш ТВ ама секогаш најубаво е да поминеш со оние што ги сакаш и што може да те насмеат.
 
Член од
10 октомври 2007
Мислења
6
Поени од реакции
0
power_boy

naporen den..................nervozen sum............nikoj ne moze da me raspolozi..........iscrpenosta se poznava na moeto lice no imam resenie :):):) kada polna so mlaka voda vo nea energy kupka strujata izgasena i dovolna e samo edna svekicka ili priguseno svetlo prepuste te se na vodata da ve sredi ,,,,,,, potoa pustam love songs se frlam vo krevet i veruvajte spijam kako angelce ama ne letam:):wink:
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
Си се опуштам најмеланхолично, мавам еден жежок туш, натегнувам пиџами, си барам топло млекце, се истегнувам на долго и на широко, си пуштам чилче, си се ќуфнувам под топло ќебенце и секако читкам додека сонот тивко и нечујно не ми ги затвори страниците. . .тоа е варијанта на екстремна истоштеност. Инаку, состојба на блчаг замор манифестирам со за околината чудни, а признавам и за мене недоволно објаснети нагони да одам да се слајам и негде да скитам без цел колку да се движам, за да се доуморам...понекогаш и добро ми иде да дојдам до ризичната точкица кога почнувам да титкам со единствена порака на избледеното дисплејче: battery low!!!
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Зависи колку напоран, ако е многу, одма у кревет, ако е помалку тогаш можам и филм да изгледам и на компјутер да седнам (како сега :)) а може и да читнам книга.... :)
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
По напорен ден. Пижама обавезно, ќе се нагузам на троседот со мама, ќе си се покријам со ќебенце и си глеам серија некоја, ЦСИ, очајни домаќинки или нешто такво, што не замара... и после нанање... И сабајле ајм џаст соу фреш со клин хехехе:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom