На викенд во Белград

Член од
9 јули 2011
Мислења
3.952
Поени од реакции
4.984
Дечки, не се напињајте, очигледно се релативни искуствата :) Белград има огромен избор на смештај, а со тоа и многу позитивни и негативни случки.
Службено сум патувaл многу често. Сум престојувал во доста хотели, хостели, апартмани...
Има едно златно правило. Колку пари - толку музика.
Пошто темава е за апартмани и хостели, што се поевтина варијанта, најдобро нешто на што можете да се потпрете се критики. На секој сериозен сајт, има reviews каде ќе прочитате туѓи искуства со просторот што сакате да го изнајмите.
Одете на испробана варијанта како airbnb на пример, и нема промашај.
Генерализирање од типот на хостел е подобро од апартман, или обратно, е смешно и нереално :)
Кој се ''напиња''? Споделуваме искуства, неколку пати сум спиел во хостели во Белград и многу подобро искуство него ли од така наречените издавачи на апартмани кои неколку пати ме заебале. Секој месец сум скоро во Белград, може да се најде ефтин и добар хостел за ефтини пари во центар на градот, неретко и паркинг за кола. Сум поминам пола Европа по хостели и цел Нов Зеланд, хостелите се најевтина и најдобра варијанта ако во преден план ти е шетање. Се зависи за која потреба ти треба сместување, ако ти треба за провод со девојки итд ондак да, апартмани се можеби подобра варијанта, во секој друг случај Хостел> апартман.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
3.949
Поени од реакции
9.704
Се согласувам, хостелите во Белград се одлични за цена - квалитет. Ние за 8 евра од ноќ по човек, земавме соба во хостел, кој беше одма до Ушче и на максимум дваесет минути до центарот пеш, т.е. само мостот го поминуваш, територијално во делот Сајмиште спаѓаше. Се погоди сами да бидеме и да нема воопшто никакви гости таму, како да си дома беше... Компјутер со нет имаше, телевизор, дневен престој, кујна со шпорети, апарати за чај правење итн, посебни соби за спиење, две вециња, буквално како дома, а си платил само 8 евра и плус си во центарот скоро.... Подобро сместување не сум погодил досега.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
366
Поени од реакции
123
Доколку патот ве води во Нови Сад, кој е можеби и поинтересен од Белград, можете да поминете во еден прекрасен ресторан во самиот центар. Се вика Стара Далмација https://restoranstaradalmacija.rs/. Ова е само еден во кој бевме, иначе има баш добри ресторани во Нови Сад и околината каде може добро да се јаде по прифатливи цени. Доста луѓе од македонија сакаат да ја прослават Нова Година овде и имаат резервирано место, тоа ни го кажаа вработените таму
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
366
Поени од реакции
123
Ako nekogo go interesiraat cenite:

 • Ćevapi 400g690,00 din
 • Ravnogorski ćevapi750,00 din
 • Gurmanska pljeskavica 450g790,00 din
 • Dimljena roštilj kobasica 400g650,00 din
 • Bela vešalica 400g780,00 din
 • Dimljena vešalica 400g820,00 din
 • Mešano meso 450g990,00 din
 • Svinjski ražnjić 400g690,00 din
 • Njeguški stek 450g1100,00 din
 • Pileći file na grilovanom povrću 400g690,00 din
 • Punjeno pileće belo meso 450g790,00 din
 • Pileći ražnjić u slanini 400g790,00 din
 • Marinirani ćureći stek 400g890,00 din
 • Marinirani ćureći stek 400g890,00 din
 • Punjeni ćureći file 450g990,00 din
 • Specijalitet kuće ražnjić Stara Dalmacija450g
  (Svinjski, govedji i pileći medaljoni sa povrćem )1300,00 din

za vo evra treba da se podeli so 120.
Xeloto meni e na https://restoranstaradalmacija.rs/stara-dalmacija-meni.php
 
На врв Bottom