На викенд во Белград

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Многу лошо искуство имам со издавачи на апартмани во Београд, мој совет, одете си во Хостел, ем поефтино ќе поминете во центарот на градот, ем ќе се дружите со луѓе од цел свет таму.
Во кој смисол лошо искуство?
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
516
Поени од реакции
261
не се согласувам дека во апартманите е полошо одколку во хостел. Во хостел во Белград можеш да наеб.ш ко нигде. Од нехигијена, пицајзли у кревет, нема греење во зима, и нема клима во лето, па некој ќе ти ја украде храната од фрижидер кој е заеднички, па полицијеска рација среде ноќ итн.
Можеби си налетал на некој издавачи на апартмани кои не се професионални и љубезни, но повеќето се ОК, и сакаат гости од македонија
 
A

Avenger99

Гостин
не се согласувам дека во апартманите е полошо одколку во хостел. Во хостел во Белград можеш да наеб.ш ко нигде. Од нехигијена, пицајзли у кревет, нема греење во зима, и нема клима во лето, па некој ќе ти ја украде храната од фрижидер кој е заеднички, па полицијеска рација среде ноќ итн.
Можеби си налетал на некој издавачи на апартмани кои не се професионални и љубезни, но повеќето се ОК, и сакаат гости од македонија
Ајде вака, пошто речиси секој месец патувам за Београд, и сум престојувам во најмалце 5-6 хостели, за сите имам само пофални зборови. Кога еднаш резервирав во апартман, преку букинг или некои нивни сајтови, јас сигурен дека резервација си имам и све тоа, за подоцна да ми стигне мејл дека не издавале во тој период, требело минимум 3 ноќи и такви некои глупости. Ова ми се има случено 3 пати со апартмани во Бг. Нормални ги пријавив, зошто е резервирано а после ми откажуваат резервација? Така да, во хостел ем поефтино, ем во строг центар на градот, ем јас во тие хостели каде што престојував имаше и паркинг за кола, да не праам муабет за топла вода, парно и тн.. Презадоволен.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
516
Поени од реакции
261
Кого го интересира има и вакво нешто

night i Romantic paket je kombinacija Night i Romantic paketa. Upotpunite ceo doživljaj, uživajte celu noć.

Lux paket, kao što mu ime i govori, predstavlja vrhunac naše ponude. Uz flašu Moët šampanjca ili Baileys-a, korpu svežeg tropskog voća, ekskluzivnu posteljinu i razne druge detalje koje smo pripremili za Vas osećaćete se kraljevski. Priuštite sebi najbolje.

Exotic paket je namenjen onima koji bi s vremena na vreme hteli na neuobičajen način da iznenade voljenu osobu. Trbušna plesačica koja pleše samo za Vas i partnera uz odličnu ambijentalnu muziku. https://spaintimo.rs/paketi/Night-i-romantic-7/
Штета што на сајтот не ставиле и цена
 

Кригла1988

Екипа 4600
Член од
5 јуни 2015
Мислења
53
Поени од реакции
79
Луѓе ми треба вашата помош. Дали познавате некои наши македонци што се моментално на студии или работа во Белград. Од викендот ќе одам на 5-6 месеца па ми треба смештај и контакти. Можете слободно во приватна порака да ми пишете.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Избегавајте ги овие апартмани:

https://rakoc.co.rs

По мејл резервирав, 2 ноќи спиев во друг смештај и кога требаше да се преместам во резервираниот смештај истиот беше издаден на други, се свртев и си отидов, ужасно искуство.

Само преку букинг резервирајте смештај. Ако идете со кола обавезно безбеден паркинг земете макар и да се доплаќа.

Смештајот нека ви биде околу Парламентот или до Славија од центар потегот, немојте кај железничката ќе планинарите до кнез михаилова стално.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Избегавајте ги овие апартмани:

https://rakoc.co.rs

По мејл резервирав, 2 ноќи спиев во друг смештај и кога требаше да се преместам во резервираниот смештај истиот беше издаден на други, се свртев и си отидов, ужасно искуство.

Само преку букинг резервирајте смештај. Ако идете со кола обавезно безбеден паркинг земете макар и да се доплаќа.

Смештајот нека ви биде околу Парламентот или до Славија од центар потегот, немојте кај железничката ќе планинарите до кнез михаилова стално.
За колку пари се наоѓа смештај околу Парламентот или до Славија?
Дали имаш некоја препорача за сместување за таму?

Сакам да одам периодов.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
За колку пари се наоѓа смештај околу Парламентот или до Славија?
Дали имаш некоја препорача за сместување за таму?

Сакам да одам периодов.
За 15-20 еур кревет двокреветна соба се наоѓа.

Апартманот ми го најде роднина од таму.
 
A

Avenger99

Гостин
Баталете апартмани, одете си во Хостел, 2 пати досеа ме заебале луѓето од апартманите, ем е поскапо по апартмани ем не е ништо посебно. Има доста убави хостели во центарот на Бг за доста евтина цена.
 
Член од
11 февруари 2019
Мислења
25
Поени од реакции
11
Дечки, не се напињајте, очигледно се релативни искуствата :) Белград има огромен избор на смештај, а со тоа и многу позитивни и негативни случки.
Службено сум патувaл многу често. Сум престојувал во доста хотели, хостели, апартмани...
Има едно златно правило. Колку пари - толку музика.
Пошто темава е за апартмани и хостели, што се поевтина варијанта, најдобро нешто на што можете да се потпрете се критики. На секој сериозен сајт, има reviews каде ќе прочитате туѓи искуства со просторот што сакате да го изнајмите.
Одете на испробана варијанта како airbnb на пример, и нема промашај.
Генерализирање од типот на хостел е подобро од апартман, или обратно, е смешно и нереално :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom