На викенд во Белград

Член од
9 јуни 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
Темава ја отворам за сите оние кои имаат потреба да патуваат преку викендите до Белград, па со тоа би можеле да се организираме да одиме заедно за да ни испадне екстра брзо и екста ефтино. Јас сум со возило, и доколку се поделат трошоците на 4, 3 или макар на двајца, би било одлично.

Кој е за, нека пише.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
8.940
Поени од реакции
10.291
А што има интересно по викендиве у Белград?
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Мене ми е страв , можеби си сериски убиец , психопат...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.622
Поени од реакции
38.500
Јас ќе ти пишам за почеток на септември тој викенд :)
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
А што има интересно по викендиве у Белград?
Најверојатно ништо ... т.е. исто како во Скопје ... додатно има шљивовача, турбо фолк, дизелаши, сплавови и останати кич и шунд моменти ...
Многу подобра опција е Нови Сад
 

Елф

of Northern Mirkwood
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.373
Поени од реакции
147
^Јас не сум бил скоро, така де не би можел да ти помогнам.
 
Член од
9 јуни 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
А што има интересно по викендиве у Белград?
Викендов на пример има Пиво фест и многу естрадни гости од цел Балкан и од Македонија, еве линк http://www.belgradebeerfest.com/ , но јас имам потреба да одам почесто, практично би одел скоро секој викенд.
 
Член од
14 јануари 2006
Мислења
93
Поени од реакции
2
NE E BAS TAKA IMA STO DA SE VIDI BELGRAD NE E MAL GRAD IMA MESTA KAKO STO SE : NARODNIOT TEATAR,PRIRODNO NAUCNI MUZEI,MUZEI ZA TEHNIKA,MUZEI ZA UMETNOS,KNEZ MIHAJLOVA,KALEMEGDAN,SKADARLIJA,ADA CIGANLIJA,ZOLOSKATA GRADINA,AVALA,HRAMOT SVETI SAVA I USTE MNOGU DRUGI MESTA KOI NEMA DA TE OSTAVAT RAMNODUSEN STO SE VELI.A KUCATA NA CECA JA ZABORAVI LI COVECE ZNAES LI VO KOJ DEL NA GRADOT SE NAODJA.
Најверојатно ништо ... т.е. исто како во Скопје ... додатно има шљивовача, турбо фолк, дизелаши, сплавови и останати кич и шунд моменти ...
Многу подобра опција е Нови Сад
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
395
Поени од реакции
23
NE E BAS TAKA IMA STO DA SE VIDI BELGRAD NE E MAL GRAD IMA MESTA KAKO STO SE : NARODNIOT TEATAR,PRIRODNO NAUCNI MUZEI,MUZEI ZA TEHNIKA,MUZEI ZA UMETNOS,KNEZ MIHAJLOVA,KALEMEGDAN,SKADARLIJA,ADA CIGANLIJA,ZOLOSKATA GRADINA,AVALA,HRAMOT SVETI SAVA I USTE MNOGU DRUGI MESTA KOI NEMA DA TE OSTAVAT RAMNODUSEN STO SE VELI.A KUCATA NA CECA JA ZABORAVI LI COVECE ZNAES LI VO KOJ DEL NA GRADOT SE NAODJA.

а куќата на цвеќето ја заборави? :pos2:

белград е тапа град, нема многу нешта што вредат да се посетат.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
8.940
Поени од реакции
10.291
Викендов на пример има Пиво фест и многу естрадни гости од цел Балкан и од Македонија, еве линк http://www.belgradebeerfest.com/ , но јас имам потреба да одам почесто, практично би одел скоро секој викенд.
Бев на 2 кои се одржуваа у Македонија, доволно ми се. Искрено речено, Белград не ми е град кој што би сакал да го посетам.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.520
а куќата на цвеќето ја заборави? :pos2:

белград е тапа град, нема многу нешта што вредат да се посетат.
Белград "тапа" град? Да не имаш предрасуди некои? Дај не зборете глупости ако во Белград нема што да се види не знам во Скопје што може странец и турист да очекува... Мрак...
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Белград "тапа" град? Да не имаш предрасуди некои? Дај не зборете глупости ако во Белград нема што да се види не знам во Скопје што може странец и турист да очекува... Мрак...

Нема мрднато даље од Табановце остај :)
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
6.989
Поени од реакции
3.502
а куќата на цвеќето ја заборави? :pos2:

белград е тапа град, нема многу нешта што вредат да се посетат.
Белград тапа????:pos2:
Ти дечко не си излегол од твоето селце изгледа.Јас бев минатиот октомври во Белград и си поминав супер.Па странци бре доаѓаат во градот само заради ноќниот живот.Денски има многу работи за посетување.А и цените на храната и пијалокот не се скапи.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.727
Поени од реакции
7.543
Белград и Србија летово се џабе. Динарот рипа ко луд, 106 е евро моментално, така за шопинг, па и за ноќен живот преку викенд е скоро џабе.
 
На врв Bottom