Нај јак,најсилен,најцврст универзален лепак

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Za sekundaren ke kazam deka Loctite GEL e najdobar, ne se rastecuva sekade i stoi kade ke stavis, najlesno se ,,kontrolira'', i Bison sekundarniot e isto taka mnogu dobro nesto.
Bison dvo-komponentniot (universal) go imam koristeno, i zadovolen sum, ne znam kako se drugite (5min., metal i dr.)
A za najdobro-snabdena prodavnica so lepaci, mislam deka e Hubo-to.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.547
Поени од реакции
2.117
Квалитетен лепак за патики? Сакам да ги залепам старките, се одлепија од страна.

Sent from my Shoot_1 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
Квалитетен лепак за патики? Сакам да ги залепам старките, се одлепија од страна.

Sent from my Shoot_1 using Tapatalk
Original Neostik...no mora da e čista površinata i obrabotena so šmirgla

Jas gi lepam uspešno...
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
А за пластика добар лепак ама некој ептен што ке држи ми треба дека маската што ке ја камера е за под вода
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.597
А за пластика добар лепак ама некој ептен што ке држи ми треба дека маската што ке ја камера е за под вода
Onie so sprej i dodatok lepak. Nanesuvaš lepak, gi spojuvaš delovite i prskaš sprej. Sprejot go kristalizira lepakot za sekunda-dve
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Квалитетен лепак за патики? Сакам да ги залепам старките, се одлепија од страна.

Sent from my Shoot_1 using Tapatalk
Неостик, но морам да признаам дека во последно време ги лепам патиките со супер лепак 3 ring Super Glue 502, го има по пазариве, 20 денари е:D Бело сплескано мало шишенце со портокалово капаче и има конусен дел како цевче за истекување на лепакот. На патиките ѓонот одоздола ми пукна, го залепив и еве веќе некои 2 месеци уште тераат.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
За зацврстување ( ͡° ͜ʖ ͡°) знам вазалин,а за лепење Loctite!:cool:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.392
Поени од реакции
2.430
Со што лепак да го залепам овој дел,кога одам излегува воздух и има грд звук(одлепени се тука) upload_2019-4-25_16-46-51.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom