Нај јак,најсилен,најцврст универзален лепак

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Двокомпонентен лепак

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Пробај полиестер заедно со влакна.
Од тоа се прават седишта за коли.
Можеш да го избушиш и нарежеш штраф.
Од ова поцврсто нема, поцврсто од ова е само метал.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Супер лепак:D

Шала на страна, двокомпонентниот ти е добар, а и имаше уште еден добар, но името му го заборавив. Жолто портокалов е, се продава во туби и во кантички и доста познат е. Ако не е и најкористениот лепак во Југославија.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.112
Поени од реакции
15.060
Јас сум имал добро искуство од АБРО лепаците(двокомпонентни). Зедов и Бизон ама не бев задоволен од него. Деновиве ќе земам двокомпонентен Абро, треба да залепам една лајсна на колата која се одлепи, па ќе пишам за впечатокот
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Постои и специјален лепак што едното тубиче се нанесува лепак и веднаш заедно со спреј и веднаш се лепат и нема утка
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Зошто незадоволлни од бизон? Баш сум слушал само позитивно за него...
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.571
Поени од реакции
725
Супер лепак:D

Шала на страна, двокомпонентниот ти е добар, а и имаше уште еден добар, но името му го заборавив. Жолто портокалов е, се продава во туби и во кантички и доста познат е. Ако не е и најкористениот лепак во Југославија.
Ако мислиш на Неостик
neostik.jpg
не е веке тоа што беше
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ако мислиш на Неостик
Прегледај го приврзокот 126499
не е веке тоа што беше
Неостикот и сега не е лош лепак, дури одличен е, но јас во погорниот пост мислев на еден друг лепак......., боите на амбалажата му се плаво со бело и портокалово, а лепакот има портокалово жолта боја, но не ми текнува на името.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Се вика се вика Аралдит, и се мешаат две компоненти за да се добие лепакот, тој каде што ќе залепи хирурушка интервенција треба за да се одлепи (По урбана легенда за кладба од некојси дали ќе можи да ги одлепи палецот и показалецот, откако претходно ќе ги залепи)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom