Нај јак,најсилен,најцврст универзален лепак

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.170
Поени од реакции
15.981
Постои и специјален лепак што едното тубиче се нанесува лепак и веднаш заедно со спреј и веднаш се лепат и нема утка
Дефинитивно најдобар лепак кој го иам употребено.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.169
Поени од реакции
3.467
Неостикот и сега не е лош лепак, дури одличен е, но јас во погорниот пост мислев на еден друг лепак......., боите на амбалажата му се плаво со бело и портокалово, а лепакот има портокалово жолта боја, но не ми текнува на името.
Se vika Balco Bally
 
Член од
1 ноември 2014
Мислења
72
Поени од реакции
120
Може некој да ми препорача квалитетен лепак за гума.
Предниот дел од патиките за трчање 3 пати до сега ми се одлепува. Првиот пат ги однесов на чевлар, но по првото трчање се одлепија.
Потоа пробав сама да ги залепам со Loctite gel, но после некое време пак се одлепија на исто место.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.666
Поени од реакции
38.846
Може некој да ми препорача квалитетен лепак за гума.
Предниот дел од патиките за трчање 3 пати до сега ми се одлепува. Првиот пат ги однесов на чевлар, но по првото трчање се одлепија.
Потоа пробав сама да ги залепам со Loctite gel, но после некое време пак се одлепија на исто место.
двокомпонентен лепак, нема одлепување. Само не е ефтин пошто не иде у мало паковање види сликата погоре. Иначе моеш и од оние у продавница се добри ја сум лепел и држи.
 
Член од
1 ноември 2014
Мислења
72
Поени од реакции
120
двокомпонентен лепак, нема одлепување. Само не е ефтин пошто не иде у мало паковање види сликата погоре. Иначе моеш и од оние у продавница се добри ја сум лепел и држи.
Мора да пробам со двокомпонентен. Па ќе пишам искуство тука.
 
Член од
1 ноември 2014
Мислења
72
Поени од реакции
120
двокомпонентен лепак, нема одлепување. Само не е ефтин пошто не иде у мало паковање види сликата погоре. Иначе моеш и од оние у продавница се добри ја сум лепел и држи.
Poxipol е 150ден двокомпонентен
Poxipol е права ствар :cuc:. Неколку пати бев на трчање и засега добро држи. Фала на двајцата.
 
P

Patience

Гостин
Poxipol е права ствар :cuc:. Неколку пати бев на трчање и засега добро држи. Фала на двајцата.
Го има лепаков у поголемиве маркети или да барам стрикно продавница за такви ствари? И ако да, каде да го барам? Пошто и мене ми треба за патики.
 
Член од
1 ноември 2014
Мислења
72
Поени од реакции
120
Не верувам дека го има во маркетите. Побарај во некоја специјализирана продавница. Јас го зедов во Охрид од Bison во близина на Охридска банка. Мислам дека било кој двокомпонентен ќе ти заврши работа.
Сигурно бунтовник-rebel знае кај го има во Скопје.
 
Последно уредено:

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Го има лепаков у поголемиве маркети или да барам стрикно продавница за такви ствари? И ако да, каде да го барам? Пошто и мене ми треба за патики.
Види ако имаш некоја локална железарија околу тебе би требало да го имат.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Дали знае некои каде може да се најде pasco fix лепак во скопје
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
ХЕхе кај го има ова гледам за олуци ќе го биде
Ќе го биде и те како ејј метали лепаат што не ми се веруваше ама се уверив дека е така,е сега само зависи како го нанесуваш односно како да го исчистиш убаво на површината на местото каде што лепиш. А продаваат таму кај што продаваат моторно масло и делови за коли автокозметика такви имаат.


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom