Нај јак,најсилен,најцврст универзален лепак

Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.457
Поени од реакции
40.331
Јас имам пиштол со силикон лепак ,но тоа е врз база на пластики а може и за керамики иако не верувам ,но не и стакла,за стакла ви треба лепак како оние што репарираат шофершајбни (пукнатнина,дупчиња и сл)

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
другар, има посебен лепак за стакла, не е тој силикон обичниот
 
Член од
3 декември 2018
Мислења
19
Поени од реакции
15
Јас сум имал добро искуство од АБРО лепаците(двокомпонентни). Зедов и Бизон ама не бев задоволен од него. Деновиве ќе земам двокомпонентен Абро, треба да залепам една лајсна на колата која се одлепи, па ќе пишам за впечатокот
Од каде го купи ABRO?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom