Најшабанска песна која сте ја слушнале (за ремет секако)

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Сигурна сум дека веќе до сега сите сте ја чуле и сте го гледале спотот, али дефинитивно една од најшабанските песни за мене...не можам да не се насмеам на текстот:pos2:

А уште потрагичен е текстот на оваа песна...како можел некој да смисли таков текст воопшто...
 
M

MIL

Гостин
Сигурна сум дека веќе до сега сите сте ја чуле и сте го гледале спотот, али дефинитивно една од најшабанските песни за мене...не можам да не се насмеам на текстот:pos2:

А уште потрагичен е текстот на оваа песна...како можел некој да смисли таков текст воопшто...
Еве текст Маца_мк
Evo zivim u Njujorku gradu, zivim radim a i samo radim:vozbud: Kuca poso poso kuca eto sta znam, nista ne znam, a dje da znam kuca poso poso kuca eto sta znam :vozbud: Aoj Njujorku ubila te tama sto dozvoli zena da vam vlada, pas do pasa, beton do betona kroz ulice seta pantagana eto sta znam, nista ne znam, a dje da znam Njujorku budi svjesni grade izbaci sve zene sto rade izgubise djecu hoj New Yorku ti veliki grade Kuca poso poso kuca eto sta znam, nista ne znam, a dje da znam kuca poso posao kuca eto sta znam
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.395
Поени од реакции
2.432

nikaТa

Mr.Lover Lover
Член од
16 април 2010
Мислења
524
Поени од реакции
60
Всушност, пее сасвим солидно :)
Добро де сите цигани(без навреда) ја имаат дарбата да пејат, ама ако имаш време погледи др клипови од него, види како се глупира, соба за мерис мерис за соба се мирисе само на соба не мирисе - емра струмица :))
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Ова е чудо невидено: :nesum:

 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
А уште потрагичен е текстот на оваа песна...како можел некој да смисли таков текст воопшто...
Типов е уствари металец од Ниш, и е попознат како Перо Деформеро и ремети шабани и копачи :) Кога пее како Перо Деформеро има многу закон метал музика, али со шабански текст, а ова му е нов "проект" обратен од Перо Деформеро, сељачка музика, а гор (метал) текст :)
Еве го Перо Деформеро, музикава е најбољи ,е сега текстот е... :)
Еве ја и оргиналната "Масовна сарана" во многу закон ,метал верзија
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.395
Поени од реакции
2.432
НајШабанска песна
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Дефинитивно е најшабанска песнава...
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Кој ќе ми ја најде песнава има пиво на свадба од мене.. вака идеше.." Една ока лешник..три кила бадемм..парите ги зема в меана ги даде..оди мори Надее направи мезе донеси и лута ракија" ај видете :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom