Најфер играч

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Вчера можевте да глеате многу фер играчи на тепачката меѓу Валенсија и Интер... :pos:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Henry i Ronaldinho se najfer igraci.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
OsAmA напиша:
Za mene Buffon golmanot na Juve
Доста бе не ме смеј жити се ... Кај е Буфон фер, наместе утакмица во купот 1-1 заврши, ептен смешен гол приме и покасно се докажа дека имал во кладилница уплатено или нешто слично. По нефер от то мислам дека нема. А се спасе од казна оти е икона во италијанскиот фудбал и никој нејки да му ја уништи каирерата. Најдобар голман е на светот ама дека е фер да не се лажиме.

И дај не бидете смешни со потегот на Ди канио, го знајме сите шо лајно е. Не е точно дека зависеше за крајнио резултат и немаше шанси гол да дај и самиот го кажа тој. Погнасен играч не постоел досега, дофрла на секое и гнасен фашист е покрај се. Многу многу далеку од фер играч.

Шо се однесува до мене немом некој така најфер играч да издвојам сите фудбалери имат некои испади. Можи да се речи Паоло Малдини, одвреме навреме прај груби фалој во корист на тимоти се буни на судиите ама само кога е во право. Сепак има стил и авторитет на теренот, знај да прифати пораз и да честита на противникот.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Sindikat напиша:
Можи да се речи Паоло Малдини, одвреме навреме прај груби фалој во корист на тимоти се буни на судиите ама само кога е во право. Сепак има стил и авторитет на теренот, знај да прифати пораз и да честита на противникот.
Колку објективно гледиште :tapp::tapp::tapp:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Димитар напиша:
Колку објективно гледиште :tapp::tapp::tapp:
Па капитен е нормално дека тој ќе се буни на судиските грешки. То ми е поентата мене. Малдини има стил и никогаш не му се испонашал на некој судија без врска и никогаш не удрил играч намерно со рака или било шо да изгледа валкано.

Шо сакаш ти да кажиш дека Малдини не е фер играч? Јес да јас сум фан на Милан, ама тебе пак ќе ти треба факт за да го оспориш моето мислење. Шоако напиша ироничен пост, пак не си во право.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Sindikat напиша:
Па капитен е нормално дека тој ќе се буни на судиските грешки. То ми е поентата мене. Малдини има стил и никогаш не му се испонашал на некој судија без врска и никогаш не удрил играч намерно со рака или било шо да изгледа валкано.

Шо сакаш ти да кажиш дека Малдини не е фер играч? Јес да јас сум фан на Милан, ама тебе пак ќе ти треба факт за да го оспориш моето мислење. Шоако напиша ироничен пост, пак не си во право.
Смешно е што, според тебе секој играч од Милан, е најдобар во нешто....

Но, ок, за Малдини, добар е, мислам грев е да се мрази играч од ваков калибар кој е белег на еден клуб,...

Милан го има Малдини, Интер - Занети, Јувентус - Дел Пиеро, Палермо - Корини... Рома - Тоти......

Сите овие, повеќе или помалку фер... Се што прават е за доброто на тимот!
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Димитар напиша:
Смешно е што, според тебе секој играч од Милан, е најдобар во нешто....

Но, ок, за Малдини, добар е, мислам грев е да се мрази играч од ваков калибар кој е белег на еден клуб,...

Милан го има Малдини, Интер - Занети, Јувентус - Дел Пиеро, Палермо - Корини... Рома - Тоти......

Сите овие, повеќе или помалку фер... Се што прават е за доброто на тимот!
Абе сеа прајме муабет ние за фер играч кој е. Тоти врска нема со фер, Дел Пиеро ај да речиме, Занети далеку е од калибаро на Малдини титула една смрдена нема освоено, Корини?!?!? па ти мора да се шегуваш, чоеко ни за репрезентација нема играно и плус не е од фнуче во Палермо 2003 дојде за нив дигра.

Не дека не сум пристрастен, ама со Малдини не можиш ни еден од овие да го споредиш. А то ти го кажват сите признанија шо ги има освоено Малдини во кариерата, шо не му ги дадоф јас туку луже стручни и непристрасни, а ти кажвај колку сакаш приказни.
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Jas mislam deka najfer fudbaler e makaj.Nikogas ne pravi faul
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Викторгг напиша:
Вчера можевте да глеате многу фер играчи на тепачката меѓу Валенсија и Интер... :pos:
ахахаха ЕПТЕН ферски, посебно оние од интер кога му се стрчаа со клизачи. :)
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Shorty напиша:
Henry i Ronaldinho se najfer igraci.
повеќепати имам напишано дека Henry не е фер играч, бидејќи дава голови од слободен пред да му биде дозволено, па тоа не ми гледа ферски, а за Ronaldinho, па е до некаде фер, а и секогаш е насмеан, алал да му е. :)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Димитар напиша:
Таква му е фацата :):vozbud:
Да бе фер е Роналдињо, најферски замавнува по Сорин на клипчето. Ако фудбалер замавнал со рака по друг со намера да го удри без да биде физички нападнат не е фер играч и точка.
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Тоти е фер сите ги сака, ама го има гледано Ајс Вентура многу и се води по тоа племето таму плукни го секој што го сакаш:vozbud:

Варнинг..*не е смешно воопшто ако го немате гледано филмот*
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Најфер се Анри,Роналдињо и Росицки
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Fer igraci se ..FEReira, FERdinant, FERari .....ete toa e fer....taka ne ovie vashite nikoj ne sodrzi fer :toe:

btw. imam i trener ..FERguson :cheeky1:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom