Најфер играч

Статус
Затворена за нови мислења.

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Според мене, Паоло ди Канио, само што има направено.... :zver:
На сред натпревар, голманот од противничката екипа е повреден, и овој е на 1-2 метри пред голот, а нема никој од другите играчи, само голманот лежи повреден, и овој ја зема топката в рака, и му вели на судијата да ја викне службата за повредени. и, таа година бил награден со Фер плеј ( Fer Play ), на Годината.
Епа, кој според вас е најфер играч ?
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Еве го на слики, Ди Канио ( Di Canio ). :)










 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
И јас сум за Паоло Ди Канио како најфер играч досега! Знам за таа случка. Додека играше за Вест Хем мислам дека се случи тоа. Вест Хем играше против некоја екипа (незам која) губеше на таа утакмица 2-1 и негдека 80 минута, Ди Канио го издрибла последниот одбрамбен играч и сам 1 на 1 со голман и него го издрибла, ама голманот се повреди. И празен гол место да даде, тој се сврте, го погледна, и ја зема топката му ја даде на судијата и повика да влезат болничарите на терен. Не дека резултатот е поволен за Вест Хем, тие губеа 2-1!!! Ама Ди Канио сепак го направи тој фер-плеј гест. Вест Хем изгубија на таа утакмица, ама на следната утакмица тој доби признание за најфер играч !!!
 
T

tino097

Гостин

еве го тој момент :)
За почитување потег :eek:lee:
А на доделувањето на наградата на ФИФА ферплеј играч изјаве дека ја фатил со раце бидејќи увидел дека нема да можи гол да клај :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Токму така, Паоло Ди Канио. Фашист, ама таа случка цел свет ја знае. А исто така имаше и еден мексиканец, не ми текнува на името, играше во репрезентација, и имаше низа од преку 30тина натпревари без фаул направено(одбрамбен играч). И во Франција на светско, Мексико губи и во 90 минута со две нозе на противнички играч влета. Си стана не ни дочека судија да му даде картон, си искочи од игра. Му прекурчи.
Наравоучение, фер плеј играчите на крај пак ќе ги запамтиш по тоа што биле фашисти или добиле црвен картон за старт со две нозе од позади... :pos: (Се зезам нормално... наравоучението ми е заебанција)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ја би го конкурирал Раул.Не знам од коа не напрајл фаул а не дај боже картон
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Epa koga stavame omileni igraci od svoi timovi, togas jas bi go nominiral Javier Zanetti. Kapiten vistinski lider na Inter i na bilo koja ekipa. Najdobar igrac koj igra so srce, bez greska, bez nameren faul. Normalno toj igrase 10 godini odbrana, mora da ima napraveno faul, ama nameren faul nema sansi. Ne se sekavam koga posleden pat dobil crven karton, a i dali dobil voopsto.
Javier Zanetti.jpg
 
J

Johnny Stulic

Гостин
за потегот ди канио си доби награда како најфер играч за таа години и готово.
Далеку од тоа да е фер има сигурно 10-тина картони за удирање играчи без топка да не спомнувам колку пати за чисти одлуки протестирал кај судиите .

Знам дека за најфер играч беше и турски играч ако се сеќава некој на голот на влаовиќ на светското 98 за пласман во полуфинале кога турскиот одбранбен играч(не ми текнува сега на името) кога го имаше на фаул на 30 метри меѓутоа го остави слободно да влезе и да ја пласира хрватска.

најмногу ме воодушеви потегот на еден руски јуниорски играч каде во финале на шта ти ја знам некое си првенство за млади на база на цела русија судијата свирнува непостечки пенал врз него и детево ја зема топката при негативен резултат за неговата екипа ја испуцува во аут.

треба да учи инзаги од него
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Во последно време Радѕински од Вест хем ваљда беше...
На утакмицата Ли Бој(л)ер му направи 3 фаули за жолт картон дури и го пцуеше нешто...И сеа после тоа се затрчуваат двајцата кон топката и пак кретенот Бојер прави нефер потег и паѓаат двајцава...И онака се гледаат седнати и ја викам тепачка ! ! ! !

Коа Радѕински станува и не само тоа му подава и рака на Бојер...е тоа беше крај !
 

runBABYrun

Секој ден НЕ е Велигден
Член од
1 февруари 2007
Мислења
724
Поени од реакции
0
ja bi go konkuriral klose(neznam tocno ama mislam deka e toj) posto ednas u budes liga pagja klose i sudijava sudi penal a klose stanua od zemja i vika nema penal i sudijava ga produzue igrata. ova bese pred povece godini neznam tocno koga!
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Ја Henry би го стаил тука. Човекот си е многу фер, не памтам кога напраил некој испад како шо прави Ибрахимович на пример. А и Роналдињо е фер мора да се признае.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
G@rfielD напиша:
Ја Henry би го стаил тука. Човекот си е многу фер, не памтам кога напраил некој испад како шо прави Ибрахимович на пример. А и Роналдињо е фер мора да се признае.
иаааааа, Анри какви груби фаулови праи... и тоа намерни... испаѓа од конкуренција АутмаЦки :)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Johnny Stulic напиша:
Знам дека за најфер играч беше и турски играч ако се сеќава некој на голот на влаовиќ на светското 98 за пласман во полуфинале кога турскиот одбранбен играч(не ми текнува сега на името) кога го имаше на фаул на 30 метри меѓутоа го остави слободно да влезе и да ја пласира хрватска.
Aлпај Озалан... Човекот кој во 60 утакмици за Турција имаше дадено само еден гол а нас на една ни стегна 3.

Инаку за Ди Канио... Најфер играчот во својата кариера покрај салутирањето во фашистички стил е познат по инцидентот од 98-ма кога на еден натпревар во Англиската премиер лига го турна на земја судијата Пол Алкок. Додуша деденцево изгуби рамнотежа повеќе одошто беше силно туркањето, ама поентата ми е дека секој добар играч кој горе долу бил фер, во својата кариера имал моменти на исклуч.

Еве на пример... Зинедин Зидан, иако имал повеќе исклуч моменти, претставувал голем играч, голем спортист, вистински пример. Кариерата ја заврши (можниот излет во Америка не го земам воопшто во предвид) како глупав пацер наместен од еден лукав идиот...Барем да му закачеше кроше на глупакот... (види подолу)

Марко Матераци... е ова е фер човек. Би ви донел цвеќе на гробот ако ви скине врат за време на утакмица.


Ривалдо - нема потреба да зборувам за неговата големина. Како навивач на Барселона сум уживал секогаш во неговата игра. Сепак го паметам моментот кога на СП 98-ма ми се чини беше, во натпреварот помеѓу Бразил и Турција еден турски играч ја шутна топката и го погоди во нога при еден прекин на играта, а Ривалдо го покри лицето со рацете и падна на земја како ранет македонски херој од битката кај Херонеја... турчето доби црвен картон. Турција го испуши на утакмицата. А добро играа...

Диего Марадона - Имаше убиствена левица, божја рака, надбожен талент и бел нос. Порано се одликуваше и со јокозуна стомак и Еминем фризура, али се врати (колку -толку) во нормала.

Ерик Кантона - Лоб-мајстор. Лидер. Обожавател на Брус Ли.

Ги има доста. Големите се паметени и по добро и по лошо. Нема апсолутен фер играч. Има само фер моменти кои ги забележуваме и нефер моменти кои не ги забораваме.

п.с. Да не го заборавам Харалд Шумахер, голманот на Западна Германија кој во 86-та година на СП во Мексико замалку да го уби напаѓачот на Франција, Батисон. Со намера.

Бил ѕвер голман. Али на апчиња веројатно :)
 
Член од
21 мај 2006
Мислења
428
Поени од реакции
6
Матераци....:vozbud:
Се шегувам!!Јас би го номинирал Пандев.Повлечено типче кое дава голови и често јаде ќотек:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom