Најфер играч

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Јас незнам како издржа тука да не му ја стегне една на тој од Ливорно...
[media]http://youtube.com/watch?v=jmWWmIuRNb8[/media]
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Пандев прави чести ситни фаулчиња и неможе да понесе награда. Ама вакви инциденти никогаш не прави, и секогаш ги избегава. Али ја да бев мамето ќе му го заебев на овој... А судијата? како сум се нервирал прв пат коа го гледав... жут му даде еј? ц ц ц. Ја мислам на судијата да му дадеме награда фер плеј...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.120
Поени од реакции
5.897
Викторгг напиша:
иаааааа, Анри какви груби фаулови праи... и тоа намерни... испаѓа од конкуренција АутмаЦки :)
Isto taka Henry dava mnogu pederski golovi od slobodni udari, dodeka golmanot go mesti ziviot zid...
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Викторгг напиша:
И во Франција на светско, Мексико губи и во 90 минута со две нозе на противнички играч влета. Си стана не ни дочека судија да му даде картон, си искочи од игра.
мислам дека парагваец беше старо магаре над 35 досега во кариерата немал ниту жолт картон па као спикерот викаше последна средба во кариера ,а црвен картон
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Pa Di Kanio, toj, koj drug, mislam deka umre vremeto na fer igracite
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Aleee напиша:
Pa Di Kanio, toj, koj drug, mislam deka umre vremeto na fer igracite
точно е, сега сите некако прават да дадат нефер гол, или такви заебанции, посебно како што прочитав погоре, некој кој даваат голови од слободни удари, кога живиот ѕид се мести за одбрана. :)
 
Член од
1 февруари 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
според мене најфер играч роналдињо и канаваро
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Gatuzo i Nedved :pos2: zezam se
Buffon spored mene mislam deka imase nagrada on kako najfer igrac..
 
Член од
28 февруари 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
Cocacola напиша:
Gatuzo i Nedved :pos2: zezam se
Buffon spored mene mislam deka imase nagrada on kako najfer igrac..
za to odvaj se spasi da ne odi zatvor ko bese skandalot so mestenjeto vo italija
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
G@rfielD напиша:
Ја Henry би го стаил тука. Човекот си е многу фер, не памтам кога напраил некој испад како шо прави Ибрахимович на пример. А и Роналдињо е фер мора да се признае.
Ova li e fer igrac :)
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
G@rfielD напиша:
Ја Henry би го стаил тука. Човекот си е многу фер, не памтам кога напраил некој испад како шо прави Ибрахимович на пример. А и Роналдињо е фер мора да се признае.
ах, ЕПТЕН тешко Henry да е фер играч. Добро игра, но сепак дава голови неправедно, поточно од слободен удар, додека се мести живиот ѕид, па додека се мести голманот, тој само си шутира, и гол дава. :)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
G@rfielD напиша:
Ја Henry би го стаил тука. Човекот си е многу фер, не памтам кога напраил некој испад како шо прави Ибрахимович на пример. А и Роналдињо е фер мора да се признае.
Неможам да ви се начудам на субјективноста, овој Занети (Занети има минимум 10 црвени картони во кариера) оној Ривалдо и шлагот Анри. Па Анри може да конкурира во најнефер играчите, играчи што играат најпедерски. Неможе никој да рече дека има играчи кои во својата кариера не направиле некој нефер потег заашто во жарот на борбата се губи свеста и се влага во афект. Јас памтам неколку фер играчи што ми останале во глава, Ширер (еден црвен картон во цела кариера и тоа по грешка му бил даден) Клосе, спомна некој за пеналот, два пати јас само го имам видено да вика дека не е пенал од кога судијата има дувнато за пенал, Овен, сте го виделе некогаш да се расправа или да прави нешто нефер?

А за Ди Канио, Вест Хем водеше 2:0 кога ја фати топката и тоа беше при крај, кога утакмицата веке беше решена, ама фер потег стварно
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ми текна... Роберто Карлос... иако во последно време нешто и он почна да прави фаулови и глупости... пред неколку години беше убедливо најфин играч... прави фаул и сам застанува... најфер играч шо иам видено... ама у последно време му прекурче изглеа... :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom