Најубаво село во Македонија

Член од
27 август 2009
Мислења
15
Поени од реакции
3
Преспа си е Преспа иако ние Преспаните многу не ја цениме ЧС
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Галичник, Лазарополе, Вевчани, Брајчино, Љубојно, Белица, Смилево, Папрадиште, Радожда, на Шара да не ги бројам..
Ама џабе еден куп убави села кога сите сакаме да сме граѓани :smir:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Преспа, Галичник, Вевчани и селата што се наоѓаат во подножјето на Шарпланина и по текот на Вардар!
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
Имаше едно село во близина на крушево ама не знам како се викаше смолево или смилево...тоа ми е најубаво иако само 1 имам одено...
 
Член од
9 март 2008
Мислења
184
Поени од реакции
4
Бродец гледав слики од селото и ми кажуваа другари што биле многу убаво место.
 
Член од
1 септември 2009
Мислења
24
Поени од реакции
2
Vevcani .......Definitivno nisto ne moze da go zameni .Spoj na prirodata i mokta na covekot
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Радња :pos:........е сеа јес да нема пат до таму(треба 5-6 километри пешки да ги одиш) ама супер е......исто и Бохула...иначе двете се наоѓаат после витачево,накај кожув планина :)
Koга си бил ти у Радња бе дрво едно какво пешки какви бакрачи шо го лажиш народот :kesa: Има пат али неасвалтиран и може да се оди само со Џип. И каа че изразиш Желва заедно со Jeep че те одведиме таму да вииш шо се викат убавини :pos:

BTW.

Eве некои снимки од патот каков е :)


Нема да ми замере Jeep за материјалот се надевам земјак ми е :)
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Радња :pos:........е сеа јес да нема пат до таму(треба 5-6 километри пешки да ги одиш) ама супер е......исто и Бохула...иначе двете се наоѓаат после витачево,накај кожув планина :)
Хех, Радња е последното име што очекував дека ќе го сретнам тука. 5-6 километри се ако одиш по патчето по бандери, по патот се 11-12.

За оние кои не знаат селото се наоѓа на речиси 50 километри од Кавадарци и е најотсечено од светот. Моментално таму или има двајца или нема никој. Во зима снегот ретко е под метар. Тоа е најверојатно причината поради која сум болен по џиповите и офф роудингот. Таму одам речиси десетина години, но сигурно и подолго но не се сеќавам.

Ете, ќе ставав и видеа ама together lozari завршил работа. Нема проблем земјак :)
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
иако немам одено ама од телевизија што сум гледал вевчани ми је најубаво...
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Зрзе!
Кој не го посетил мора да одвои барем еден викенд да го посети.Прекрасно село, околината е полна со зеленило и премногу мали поточиња.Убаво е да го слушате жуборот на водата и птиците околу вас.А има и многу убав манастир.
Не зезај бе, што има убаво во тоа жити се ? :-/
Инаку, што знам, од малкуте што ги имам видено Лазарополе, Галичник, општо земено Мијачијата, Маврово... така... фини места..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom