Најубаво село во Македонија

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Гледам дека сите сте од „град“ и сите сте локал патриоти, па затоа отварам тема за најубавата селска населба во Македонија.

Значи прво предлози па потоа анкета.

Можит?

Ај така... сега јас ќе номинирам едно од најпознатите (не дека ќе гласам за него, но да не биде празно пишувањето).

1. Галичник
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Крани

Нема шанси поуба комбинација од ова село, ем планина има ем езеро. На времето во 70-тите беше македонска калифорнија.

Плус дедо ми е од Крани и куќа има таму.
 

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
23
Љубаништа до Св.Наум...се има таму ...од тој потег до границата, нешто неповторливо и во светот, затоа и беше заедно со Постоинска јама Словенија најпосетено место во СФРЈ.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Зрзе!
Кој не го посетил мора да одвои барем еден викенд да го посети.Прекрасно село, околината е полна со зеленило и премногу мали поточиња.Убаво е да го слушате жуборот на водата и птиците околу вас.А има и многу убав манастир.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Крани

Нема шанси поуба комбинација од ова село, ем планина има ем езеро. На времето во 70-тите беше македонска калифорнија.

Плус дедо ми е од Крани и куќа има таму.
Да, Крани има убава природа како и впрочем целиот крај таму, заедно со Брајчино, Љубојно и Наколец. Слободно можам да кажам дека ова е еден од најубавите предели во Европа, има толку многу недопрена природа, езеро,реки,зеленило.РАЈ:smir:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.875
Галичник = Фантазија :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Да, Крани има убава природа како и впрочем целиот крај таму, заедно со Брајчино, Љубојно и Наколец. Слободно можам да кажам дека ова е еден од најубавите предели во Европа, има толку многу недопрена природа, езеро,реки,зеленило.РАЈ:smir:
Не само Крани туку селата во цела Преспа (со мали исклучоци) се така добро позиционирани што и езерото и планината им се на дофат, плус патната инфраструктура е убаво развиена и овие села кои се на потегот од макази до маркова нога уште повеќе ќе се развиваат со отворањето на граничниот премин за гејлада.

Инаку мој фаворит е Брајчино и се разбира... Подмочани :pipi:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Не само Крани туку селата во цела Преспа (со мали исклучоци) се така добро позиционирани што и езерото и планината им се на дофат, плус патната инфраструктура е убаво развиена и овие села кои се на потегот од макази до маркова нога уште повеќе ќе се развиваат со отворањето на граничниот премин за гејлада.

Инаку мој фаворит е Брајчино и се разбира... Подмочани :pipi:
:back:
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Vevchani!! navecer nemaat ulichno osvetluvanje! uf kakov merak e za so devojka >.>:back:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585

Kajgana Shop

На врв Bottom