Најубавото место кое го имате посетено

Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Со извинување за дупли пост еве некоклку слики за да поткрепам тоа што го кажав (ова се првите што ми дојдоа при рака зошт ги имам на овој компјутер). Првите три се од Бамберг, потоа следуваат Алпите...

http://img838.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=dscn2330z.jpg

Оваа е исто од Алпите...

 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.681
Поени од реакции
3.269
Со извинување за дупли пост еве некоклку слики за да поткрепам тоа што го кажав (ова се првите што ми дојдоа при рака зошт ги имам на овој компјутер). Првите три се од Бамберг, потоа следуваат Алпите...

http://img838.imageshack.us/slideshow/webplayer.php?id=dscn2330z.jpg

Оваа е исто од Алпите...

Па дај уште некоја слика да видиме. :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.681
Поени од реакции
3.269
Ги препорачувам Метеорите, кој не ги посетил му препорачувам да ги посети. Едно од најубавите места на Балканот.
 
P

puppete dolly

Гостин
Lido Di Jesolo(во близина на Венеција,темата во книгата Смрт во Венеција е поврзана со оваа плажа,доколку сте прочитале)
и Рим исто е едно од најубавите места според мене.Многу позитивна енергија,современа околина а сепак градот го задржал она што му дава некој посебен шмек и душа.Доколку имам можност би отишла таму уште 10 пати.
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
243
Поени од реакции
150
Зрзе на манастир убања,подалеку не сум пошол пошто после плетвар мислм дупка има и не се оди појче:eek:
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.494
Поени од реакции
2.207
ако се мисли на македонија .. планините Кожув и Ниџе (читај возење велосипеди таму) , а за надвор Прага, Неапол, Палермо.......
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.591
Поени од реакции
924
Палма ди Мајорка...уфф нешто незаборавно!
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.388
Поени од реакции
2.111
Dubrovnik, Split i Trogir - Hrvatska
Majami - USA
Bahami
Istanbul - Turcija...
i bice jos....se nadevame :vozbud:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.234
Поени од реакции
4.102
Прага, најубавиот град во Европа. Нема што да пишувам, секој мора барем еднаш во живот да ја посети и да ја доживее.
Холандија општо земено, како земја ептен ми се допадна. Се’ е рамно, зелено и полно со каналчиња со вода. Кое доживување е да гледаш зајдисонце и сонцето се губи на рамен хоризонт, а пред тебе рамна зелена ливада до кај што се гледа.
Париз не би го изоставил, едноставно си има шмек и душа градот. Поготово навечер, ко ќе се запалат сите светла и Ајфеловата кула, едноставно е неодолив. Па и латинскиот четврт, монмартр... speechless!
Некој имаше поназад пишано за Азурен Брег... Нема никогаш да го заборавам тој момент во градините во Монако. Пријатни 20-тина степени, сонце, околу тебе зеленило, тивко и спокојно... а пред тебе сино море, ама онаа баш азурна боја.
 
На врв Bottom