Најтажен цртан филм

H

HCL

Гостин
и на Дамбо, кога ќе го одделат од мајка му :(
Еееј дааа, како не ми текна на оваа сцена. Кога мајка му со сурлата ќе го гали Дамбо преку решетки (или така некако беше, не ми текнува). Море до ден денес не сакам да ја гледам таа сцена. :cry:
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
И после ке ми кажат. Цртани биле само за деца. Тоа може да се слушне од постарите !
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
Дефинитивно,ЛИСИЦАТА И КУЧЕТО или наслов на оригиналот THE FOX AND THE HOUND.Најдобриот досега од DISNEY STUDIO.Рикав како мал додека го гледав.Гледајте го нема да зажалите.
 

demmian

Попиванов
Член од
9 јули 2008
Мислења
1.613
Поени од реакции
53
И УБАВИЦАТА И ЅВЕРОТ ми има оставено многу добар впечаток.АЛАДИН исто така.ПА и БАМБИ.Аха,ќе го заборавев и 101 ДАЛМАТИНЕЦ,ПЕТАР ПАН,ЗАСПАНАТА УБАВИЦА,ПИНОКИО,МАЛАТА СИРЕНА,АРИСТОКРАТСКИ МАЧКИ-наслов на оригиналот ARISTOCATS...А бе се што е од DISNEY E THE BEST.
 
H

HCL

Гостин
И УБАВИЦАТА И ЅВЕРОТ ми има оставено многу добар впечаток.АЛАДИН исто така.ПА и БАМБИ.Аха,ќе го заборавев и 101 ДАЛМАТИНЕЦ,ПЕТАР ПАН,ЗАСПАНАТА УБАВИЦА,ПИНОКИО,МАЛАТА СИРЕНА,АРИСТОКРАТСКИ МАЧКИ-наслов на оригиналот ARISTOCATS...А бе се што е од DISNEY E THE BEST.
Види, темата беше нај тажен цртан филм, не нај добар. Мада можеби тебе тажни ти се и овие. Твој избор.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
THE FOX AND THE HOUND.
Како можев да го заборавам!:vozbud:

Кога мораа да се разделат зошто едниот е ловец што е присилен да го лови другиот... И после коа го ослободи у име на доброто пријателство. :cry:

Колку сум плачела на цртаниов, само стариот телевизор од детска знае. :music5:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Уште од мала, најтажен цртан ми е Бамби. Секогаш го доживувам истото чувство на страв и осаменост кога ја убиваат мајка му, мало срнче оставено само.
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Lion King и Бамби ми се најтажните цртани.
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
во кралот лав кога го убија Муфаса тогаш бев второ оделение
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Бамби и Грдото Пајче..

Ама никогаш не сум заплакал за цртан филм.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom