Најпознати скопски фаци...?

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
Дани, чичко Перо незнам дали го знаеш пошто не сум те видел у Витраж да седиш... Он е еден од дружината: Чоби, Аљоша, Зоцки, Гоцки, Шипо, Цаци, Жути, Крма....знаеш од таа генерација...

Не ми се верува дека го знаеш.
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
zEk0 напиша:
Дани, чичко Перо незнам дали го знаеш пошто не сум те видел у Витраж да седиш... Он е еден од дружината: Чоби, Аљоша, Зоцки, Гоцки, Шипо, Цаци, Жути, Крма....знаеш од таа генерација...

Не ми се верува дека го знаеш.
Мора да ви поминам од таму.Ипак сакам да го видам нели е фаца? :icon_lol:
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
Фаца - легенда! Скроз е луд!
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Acid напиша:
Аурора, ако ти сакаш твоето име да се најде на билборд во некој главен град (пази, не збориме за маалски графит во некое гратче) незначи дека и другите би сакале. Незнам од кај заклучи дека сите потајно го сакале тоа...

Зошто се скарале ич не ме боли бе, не е тоа темата :)

Темата е „скопски фаци”, а не „Каролина и Гроздан” - муабетот е дека со таков блам дефинитивно не си „фаца” туку лигле.

Абе срцка то си е твое мислење, така? За мене фраер е оној кој ја признава пред себе прво и пред другите љубовта кон некоја. А не ако си праи филм од типот : ма што ми е гајле за неа, нека крши глава...Е баш за мене тоа е лигле , да ја пуштиш женската што ја сакаш да замини и да ја земи некој друг, од страв од тоа леле што ќе речат другите. Признале или не, ТИПОТ ќе остани запаметен, дали како ЛИГЛЕ или како ГЛАВНА ФАЦА, битно ќе биде ЗАПАМЕТЕН!!!!!!!
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Мистичен напиша:
Остај ја бе па и ти, што сакаш да ти одговори тинејџерка! : )
"Млади бунтовници" и е репер за се.

Важи бе брат, да ти кажам и ми е репер ама штета ја нема сега повеќе, така да сега напиши НЕСКРОТЛИВИ СРЦА и е репер за се:) Секој ден на а1 телевизија со почеток од 11 и 30
 
Член од
14 октомври 2005
Мислења
37
Поени од реакции
0
АуРоРа напиша:
Да така збориме оти не сме пробале. Дека е блам е, ама тоа ти е сладок блам, и секоја девојка потајно посакува да му се деси тоа, сем ако не збориме за инает. ЌЕ ти се лоши тебе ако те има на билборди низ цело Скопје? Или уше повеќе ќе ти се крене цената?
ЉУБОВ... Ако некогаш си нашол љубов тогаш дај и крилја да лета и ако одбере да остане, тогаш и е судено да се оствари, И бај д веј, ние не знаеме зошто се скарале? Може и не било така страшно за да му прости
Аурора мор шо зборваш црна ти. Ептен гачка ни кажа со муабетов.
Сладок блам ?!! :))))))
Дај молим те, дали ќе му се слошело некому на билборди да го има низ цело Скопје ???? Море ко ќе ми се крене цената, па на берза јок има да ги сторам овие евтиниве клошари градски :))). Да да и можда се скарале зашто овој и ја потрошил топлата вода па не можела сироткава да се истушира.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
АуРоРа напиша:
Абе срцка то си е твое мислење, така? За мене фраер е оној кој ја признава пред себе прво и пред другите љубовта кон некоја. А не ако си праи филм од типот : ма што ми е гајле за неа, нека крши глава...Е баш за мене тоа е лигле , да ја пуштиш женската што ја сакаш да замини и да ја земи некој друг, од страв од тоа леле што ќе речат другите. Признале или не, ТИПОТ ќе остани запаметен, дали како ЛИГЛЕ или како ГЛАВНА ФАЦА, битно ќе биде ЗАПАМЕТЕН!!!!!
Да не сакаш и биста да му кренеш?

Еве репер биста: :dudlac:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
OKAY немам поќе прашања за сведокот чесен суде
 

Konstantin

Филозоф
Член од
6 мај 2005
Мислења
244
Поени од реакции
0
Faci:
Shupe,Dzango,Gjubreto, Lobanjite...koj dremel po kafiki i MNT na vlez gi znae sigurno.
Zasto nikoj ne go spomnuva Bosko Ludiot, po faca od nego zdravje.
Zenski. Radica na Natali sestra i... :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Еии, Бошко луди баш пред некој ден го спомнавме у муабет на работа! : )
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.197
Поени од реакции
34.431
Konstantin напиша:
Zenski. Radica na Natali sestra i... :)
Три пати ми има зимано крв!
Само заради неа станав крводарител! :icon_lol:

Сериозно! (добро, и за да не идам у школо...)
 

Konstantin

Филозоф
Член од
6 мај 2005
Мислења
244
Поени од реакции
0
Ete kako raste brojot na krvodariteli u MK.
Toj Bosko....aj da ne zboram toj e....
A Kico be, go znae nekoj Kico...Kristijan(do na Biba spot sto dotera lani). :)
 
H

HCL

Гостин
Морам да почнам со Љубе Лигавиот.Потоа:
Едо и Кемп од Чаир
Тој бендот на плоштад што стојат и пеат(тројца едни,пејачот еден висок слаб)
Пичкин Дим од Центар
Педерот од Кисела Вода(тој што ако го задоволиш ќе ти плати,а ако не го задоволиш ќе те претепа(билдер е и ќељав))
Бабами-Цел зелен пазар ја знае
Алфа тимовите-толку се шетаат што веќе секој ги запозна
Ѓуро од наплатна
"брзата" старица од фурната во Кисела Вода
Трите НТШ типки на времето што беа на секоја можна транс журка(две плави,една црна-трите беа гром)
Работниците од комунална хигиена
Бандата Центарски Кучиња што седат на автобуска и се сснуваат на што стигнат
Старо Купуем(мислам овој не смее да се заборави)
...

ЕКС-Фаци:
Чичко Стоилко
Зајко од парк(штета што починал,многу добар другар беше летните денови во парк)

За сега само на овие се сеќавам,ако ми текне на некои други ќе ги допишам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom