Најекономично греење и ладење

Член од
29 август 2019
Мислења
1.192
Поени од реакции
2.865
Е добро си пиши де, ДО 55м2
За изолирани 55м2 таман ќе си е Хаиер-от...
Ти што, Амбер 7мица да ќе му понудиш?
Автоматски споено мислење:

Битно он е среќен, на попуст 90 и кусур ја купи плус монтажа!
Среќен.... неук народ на голема бројка (7мица еј) и жежок издув (рокната на 30С троши 2+ kWh) се лаже...
Не се може ништо тука...
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.546
Поени од реакции
7.310
Е добро си пиши де, ДО 55м2
За изолирани 55м2 таман ќе си е Хаиер-от...
Ти што, Амбер 7мица да ќе му понудиш?
Пулар18 ке му понудам за 39.999, и појака и поефикасна од Хаиеров ...ама и 100евра поефтина од Хајеров од 46.999


Pular EV.jpg


EVReviveHajer.jpg

Бараше некој Еуровент за Пулар....еве му го
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2023
Мислења
7
Поени од реакции
4
Здраво друштво.
Дајте предлог за најдобра и најекономична клима.
Треба да топли 30м2 со целосна внатрешна и надворешна изолација, пвц прозори и јужна страна. Значи топла соба.
Разгледував парапетни vivax, c&h, грее амбер плус..
Како најекономична ја најдов Hisense energy pro plus..
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.546
Поени од реакции
7.310
Здраво друштво.
Дајте предлог за најдобра и најекономична клима.
Треба да топли 30м2 со целосна внатрешна и надворешна изолација, пвц прозори и јужна страна. Значи топла соба.
Разгледував парапетни vivax, c&h, грее амбер плус..
Како најекономична ја најдов Hisense energy pro plus..
Лепи, ај не се триплирај, си нашол најекономично мушмули, ти од 3 клими најглупата ке ја одбереш
За Економични што ти ете си дошол до откритие дека нешто си нашол постојат Енергетски класи измислени многу одамна,,,а па твојов нов профил со 3 мислење дека ке смени нешто нема да смени, џабе муката да се пререгистрираш со нов профил....
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2023
Мислења
7
Поени од реакции
4
Лепи, ај не се триплирај, си нашол најекономично мушмули, ти од 3 клими најглупата ке ја одбереш
За Економични ѓто ти си нашол постојат Енергетски класи,,,а баш твое мислење со 3 поста овде не ни е потребно да не учи
Крајно безобразен и некултурен си. Јас побарав мислење, а не некој да се прај к ипол
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.546
Поени од реакции
7.310
Крајно безобразен и некултурен си. Јас побарав мислење, а не некој да се прај к ипол
За Нови Дечки зачленети пред 5дена што упагаат со заклучоци кои се АПЛА маркетинг, со никакви познавања упагјаат со глупи изјави...дојави по Вибер пратено само да се пише нешто....а немаш појма ни што пишува у тоа дали е греалка дали е вентилатор....Да таков сум со такви да не сакаш цвеќе?
 
Член од
7 октомври 2023
Мислења
7
Поени од реакции
4
За Нови Дечки зачленети пред 5дена што упагаат со заклучоци кои се АПЛА маркетинг, дојави по Вибер пратено само да се пише нешто....а немаш појма....Да таков сум со такви да не сакаш цвеќе?
Нека заврши овде конверзацијава со тебе. Доколку некој друг може да помгни околу изборот нека пиши.
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.192
Поени од реакции
2.865
Пулар18 ке му понудам за 39.999, и појака и поефикасна од Хаиеров ...ама и 100евра поефтина од Хајеров од 46.999


Прегледај го приврзокот 397240


Прегледај го приврзокот 397241

Бараше некој Еуровент за Пулар....еве му го
Не требаше да му се смееш на послабото Хаиер-че, еве и Пуларот испадна далеку од 5ка.
Али океј, за поздрав е што ете и тој модел има Еуровент сертификат!

Иначе по форумиве секаде се препорачува малу појакиот модел на Хаиер т.е. Тудричето, али и малу поскап е :)

Screenshot 2023-11-09 at 02.29.22.png
Автоматски споено мислење:

Или Tide моделот од Сетек за 42.999 - Haier Tide Plus AS50TDMHRA-C/1U50MEMFRA-C

Screenshot 2023-11-09 at 02.38.00.png
 
Последно уредено:
Член од
20 јануари 2023
Мислења
345
Поени од реакции
452
Здраво друштво.
Дајте предлог за најдобра и најекономична клима.
Треба да топли 30м2 со целосна внатрешна и надворешна изолација, пвц прозори и јужна страна. Значи топла соба.
Разгледував парапетни vivax, c&h, грее амбер плус..
Како најекономична ја најдов Hisense energy pro plus..
Hisense ne se losi klimi, za drugite tri spomnati nemam licno iskustvo, a se naodjaat mislenja razni, od zadovolitelni do losi.
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.721
Поени од реакции
4.053
Zami sli si sega mojava odrzava vo 40m2 na nadvoresna 8c so 22c vnatresna so 400w od steker,a cisto sujam deka ima pogolemi toplotni gubitoci po m2 od mojot prostor,a negovot prostor e mslam 32m2.
Eve mojava vo 40m2 na 8C raboti so 430W bez da isklučuva i sega treba da zaklučam deka HAIER = TOSHIBA deka 400E = 1200E?
Paušalen muabet e ova ako rabotat vo nepoznati i različni prostori, ova za elektronikava nesakam ni da go komentiram.
COP moze da izmeri samo so fiksen fan na bilo koja temperatura,dokolku klimatizerot nema tahikardicni osciliranja,i da si ja drzi fiksno IMPUTE dokolku ima dobra elektronika.
Inače TAHIKARDIJA e zabrzan ritam na srceto, vo pisanieto pogore treba da ti stoi ARITMIJA što e baš taman paralela.....
Znam deka znaeš deka INPUT se pišuva, ah da zapirka pred svrznikot i ne se stava, ama ova e drug muabet.
Fala ti na akademskiov muabet.
Автоматски споено мислење:

Здраво друштво.
Дајте предлог за најдобра и најекономична клима.
Треба да топли 30м2 со целосна внатрешна и надворешна изолација, пвц прозори и јужна страна. Значи топла соба.
Разгледував парапетни vivax, c&h, грее амбер плус..
Како најекономична ја најдов Hisense energy pro plus..
Pa po se izgleda deka e i najdobra, ako ne ti e skapo zemaj slobodno HISENSE-ot.
 
Последно уредено:

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Ти не знаеш, ама ја знам!
На мој другар му продадоа Грее Амбер 7ца за 30 квадрата!
Битно он е среќен, на попуст 90 и кусур ја купи плус монтажа!
Ама тоа е.. кој како ќе го начекате…
Канта пазар продавачи, кој може ќе превари и ќе товари.
После луѓе ко на форумов бараат помош за нивна галичка клима и види со што однос одговараат.

Бараше некој Еуровент за Пулар....еве му го
Ја барав за 12-ка Pular i Charmo. Уше чекам.
Зашо ги сереш сите останати брендови а ги фалиш галичките, па да видиме дал држи вода.
Автоматски споено мислење:

Здраво друштво.
Дајте предлог за најдобра и најекономична клима.
Треба да топли 30м2 со целосна внатрешна и надворешна изолација, пвц прозори и јужна страна. Значи топла соба.
Разгледував парапетни vivax, c&h, грее амбер плус..
Како најекономична ја најдов Hisense energy pro plus..
Здраво другар, кажи ни буџет за да можат тука да ти предложат неколку опции.


Pa po se izgleda deka e i najdobra, ako ne ti e skapo zemaj slobodno HISENSE-ot.
Читаме дека има кориснички мислења, но има ли климава еуровент нешто? И која е цената за да се спореди со остаток од конкуренција?
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2023
Мислења
7
Поени од реакции
4
Сплит или парапетна бараш? Погоре не те разбрав.
Искрено ни јас не знам, затоа побарав мислење. Немам слушнато некој да се пожала од парапетна во однос на затоплување, но не знам како се со потрошувачка.
Бевме решени да купиме грее парапетна, но нема залиха во државава, а ќе стигнеле дури во јануари. Така ми кажаа од грее.
Нека и е основната цена повисока, но да биде економична и да задоволува.
За вкваксот видов поделени мислења..
Денес гледав и сплит, но таваните ни се 2.9м и не знам колку е и тоа проблем за сплит..
 
Член од
19 септември 2022
Мислења
235
Поени од реакции
322
Здраво друштво.
Дајте предлог за најдобра и најекономична клима.
Треба да топли 30м2 со целосна внатрешна и надворешна изолација, пвц прозори и јужна страна. Значи топла соба.
Разгледував парапетни vivax, c&h, грее амбер плус..
Како најекономична ја најдов Hisense energy pro plus..
Ако бараш најдобра и најекономична тогаш разгледувај јапонски брендови.
Ако бараш најефтина тогаш гледај кинески.
Мој предлог Daikin Perfera
Најдобра грее до -20 потврдено со Еуровент.
Најекономична А+++ на греење и ладење.
Овластени за Македонија се ICS group.
Имаш и парапетна од истиот модел.
Малку послаба енергетска има А++
20231109_052528.jpg
20231109_060226.jpg
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom