Најекономично греење (затоплување)

D

Deleted member 95595

Гостин
Dizajn kako kola od 80tite. Ako si merak kupisi jugo. :)
Не знам јас Југо, Муго, ете, тебе не ти фаќа око, за вкусови не се дискутира. Јас лично, сакав да ме остават сами во канцеларијата со ЛНот, да водам љубов со неа и да и направам мали ЛНчиња, па после да ја земам, да ја прошетам покрај езеро и да разговараме до изгрејсонце гушнати на некоја клупа.
 
Член од
10 јануари 2014
Мислења
27
Поени од реакции
11
Знае некој wifi модул за mitsubishi hr50vf, од каде да купам? Да земам бренд mitsubishi или има некои универзални?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
80
Поени од реакции
68
далечинско за Gree U Crown каде може да се купи , најде ???
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.157
Поени од реакции
3.546
Не знам јас Југо, Муго, ете, тебе не ти фаќа око, за вкусови не се дискутира. Јас лично, сакав да ме остават сами во канцеларијата со ЛНот, да водам љубов со неа и да и направам мали ЛНчиња, па после да ја земам, да ја прошетам покрај езеро и да разговараме до изгрејсонце гушнати на некоја клупа.
:tapp:
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
Не знам јас Југо, Муго, ете, тебе не ти фаќа око, за вкусови не се дискутира. Јас лично, сакав да ме остават сами во канцеларијата со ЛНот, да водам љубов со неа и да и направам мали ЛНчиња, па после да ја земам, да ја прошетам покрај езеро и да разговараме до изгрејсонце гушнати на некоја клупа.

Штета Струшките вечери на поезијата, што пројдоа. Гарант со ваква песна наградно клима " че ти даја "
 
Член од
15 ноември 2020
Мислења
24
Поени од реакции
33
Акцијата со Даисекаи 8 е логична и е страшно добра. Да не споредуваме со многу други поинакви добра. Се знае кога веќе има нови модели на пазарот и една серија веќе не постои логични се и големите ценовни разлики секако тоа добавувачот ги прави математиките. Ние како крајни корисници најбитни аргументи треба да ги гледаме резултатите - поточно зделката се гледа од добиениот квалитет во согласност зададената цена. Не значи дека ако некој земал пред 4 години по стара цена дека тој го преплатил, напротив тој го земал најновиот и најдобриот модел на пазарот во тоа време. Е сега ако јас сега ми понуди некој машиниште по екстра цена би бил пресреќен а не би споредувал години наназад колку бил и колку би изгубил, бесмислено е да се прават компарации. Слично е и со возилата кога веќе споредувате кога една серија завршува и се заменува со друга. Има тогаш големи попусти на недотрошените серии а воедно кај понеразвиени земји се прават и поголеми залихи како би постигнале екстра цена за квалитетни модели.
Лошо би било ако се прават огромни попусти одма после издавање на одреден модел на пазарот, тогаш е нешто сомнително.
dali e mozno na ELIPSO MK da ja prodavaat daisekai 9 16 za 73 000. tvrdat deka 9kata a ne postarata 8mica. a 9 16 vo energija vo klimi mk e 99 000 den
Автоматски споено мислење:

dali e mozno daisekai 9 16 vo elipso mk da ja prodavaat 73 000 . tvrdat deka e 9kata. a energija klimi mk i drugite ja prodavaat 99 000. ne mi e logicno
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.154
Поени од реакции
2.174
dali e mozno na ELIPSO MK da ja prodavaat daisekai 9 16 za 73 000. tvrdat deka 9kata a ne postarata 8mica. a 9 16 vo energija vo klimi mk e 99 000 den
Автоматски споено мислење:

dali e mozno daisekai 9 16 vo elipso mk da ja prodavaat 73 000 . tvrdat deka e 9kata. a energija klimi mk i drugite ja prodavaat 99 000. ne mi e logicno
spored sifrata 8ke e,a isto ima od 13 btu DASEKAI 8 za 64 500 den.
 
Член од
2 март 2019
Мислења
78
Поени од реакции
58
Ajde poiskusnive neka odgovorat sega
Ima nov komso pod mene na prizemje sto go kupi stanot pred nekoe vreme vo stanot ima 5.5 kv klima stara 7-8god sto bas solidno go gree stanot ama na nego mu stido na noze oti e na prizemje i ima podrumi pod nego. Dali e vozmozno da se postavi podno a da se priklucat na istata taa klima na nadvoresnata edinica. Sega momentlno ima star parket koj e za vo gubre dali moze vrz podnoto kosulica oa laminant odozgora
Alal vera na site samo bos maabeti si gi merite na koj mu e....
NIKOJ konkretno na prasanjevo ne odgovori BRAVO BRAVO
 
Член од
14 август 2020
Мислења
224
Поени од реакции
522
Alal vera na site samo bos maabeti si gi merite na koj mu e....
NIKOJ konkretno na prasanjevo ne odgovori BRAVO BRAVO
Прашуваш дали цефките за подното може да се приклучат на компресорот од инвертерот?
Како и да е чим ќе реновира обавезно даа си стави стиродур пред кошулицата.јас не ставив па мука ми е сега.Инаку имаш ефтино подно за струја во вид на жица па ако има стиродур ќе биде многу ефикасно.кај нас скапичко е но во кина е смешна цена.
€ 2,71 32%OFF | 10 to 100 Meters 12K Floor Warm Heating Cable 33ohm/m Carbon Fiber Heating Wires
150 watti троши на 1m2 и колку подобра изолација има ставено под кошулицата толку подолго ќе си биде подот загреан.и се става на површина кај што се гази ,не под гарнитури плакари кревети.За секоја соба посебен термостат треба.и тој во кина е багатела а кај нас е x5 а е истиот.
И наједноставна варијанта нек си стави теписи и немс да осеќа ладно.
 
Последно уредено:
Член од
11 јануари 2018
Мислења
493
Поени од реакции
1.125
Alal vera na site samo bos maabeti si gi merite na koj mu e....
NIKOJ konkretno na prasanjevo ne odgovori BRAVO BRAVO
Ova veruvam deka ne e odgovoreno zaradi faktot sto za podno greenje treba da ima toplinska pumpa voda vozduh ,i ne e vozmozno da se povrzi na inverter sto e na baza na vozduh .
Za da go ostvari toa ke mora da kupi nov sistem voda vozduh sto e golemka investicija.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Зошто првата е поефтина и појака од вториот инвертер?


 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.157
Поени од реакции
3.546
Зошто првата е поефтина и појака од вториот инвертер?


Mislam deka nee taka apple pie e poslaba serija od energy vidija samo nadvoresnata na poevtinata e 38kg,na energy e 50kg.!
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.154
Поени од реакции
2.174
Зошто првата е поефтина и појака од вториот инвертер?


Hisense TQ50BA0E Energy
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
ЛН КАЈЧЕ ВЕСЛАШЕ,
ПРЕУБАЈ БРАНОЈ ПРАВЕШЕ
КЛИМЕ ЗАЉУБЕНО ГЛЕДАШЕ
ЉУБОВ В МИСЛИ ВОДЕШЕ...

Ако може и ја у наградно да влезам, може и ДАЈИЈАСАКАМ , ако дават.
Ја и за утешна би се такмичел.


Момци Македонци, едно' сме си ние
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom