Најекономично греење (затоплување)

Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.294
Ако сакаш слики од даљинското да ставиш и од надворешна/внатрешна да видиме да не има случајно греачи твојата...
Добар е лепи ;)
Некогаш кога сите не мрзи да бараме,гугламе,проверуваме, он ќе се најде со вистински информации ;)
Инаку и ја не му го разбирам фетишот околу греачите :ROFLMAO:

@vlatko251 тоа е твое лично убедување и мило ни е ако си толку задоволен од греето!
Ама нагласи еве "мојов" вивакс во "моиве" услови,со "моите" мерења и "моето" чувство за топло не го бива во споредба со другава дрн,дрн. Сепак твојот случај е само твој.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Ако сакаш слики од даљинското да ставиш и од надворешна/внатрешна да видиме да не има случајно греачи твојата...
Nemaj gajle moite klimi ( Haier Tide Green 3,5 i TST 12ABE4D nemaat greaci so sigurnost garantiram 102,5%
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
493
Поени од реакции
1.125
Добар е лепи ;)
Некогаш кога сите не мрзи да бараме,гугламе,проверуваме, он ќе се најде со вистински информации ;)
Инаку и ја не му го разбирам фетишот околу греачите

@vlatko251 тоа е твое лично убедување и мило ни е ако си толку задоволен од греето!
Ама нагласи еве "мојов" вивакс во "моиве" услови,со "моите" мерења и "моето" чувство за топло не го бива во споредба со другава дрн,дрн. Сепак твојот случај е само твој.
Se slozuvam deka sum pretstavil situacija sto od iskustvo ja imam vo mojot dom i deka e moe licno zadovolstvo ili nezadovolstvo pomegju dvata modeli ,bidejki se vo isti uslovi so nikakva izolacija .
Mozebi da ima izolacija togas i so poniska temperatura na izduv ke e prijatno i nema da se zamaram so topli netopli.
E sega druga vistina e konkretno jas pa veruvam i golem del od drugive korisnici na inverter deka za nov model telefon ili televizor ke kupime premium sto ke izgubi vrednost vo pola godina,namesto da se vlozi vo izolacija ,ama za ova kade sto mozebi od prosecen inverter do top proveren model e 200-300 evra sto ke se vratat vo pomali smetki pogolem komfor se stiskame i promasuvame.


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
Se slozuvam deka sum pretstavil situacija sto od iskustvo ja imam vo mojot dom i deka e moe licno zadovolstvo ili nezadovolstvo pomegju dvata modeli ,bidejki se vo isti uslovi so nikakva izolacija .
Mozebi da ima izolacija togas i so poniska temperatura na izduv ke e prijatno i nema da se zamaram so topli netopli.
E sega druga vistina e konkretno jas pa veruvam i golem del od drugive korisnici na inverter deka za nov model telefon ili televizor ke kupime premium sto ke izgubi vrednost vo pola godina,namesto da se vlozi vo izolacija ,ama za ova kade sto mozebi od prosecen inverter do top proveren model e 200-300 evra sto ke se vratat vo pomali smetki pogolem komfor se stiskame i promasuvame.


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Не му бери гајле. Изборот за парите ти е еден од најдобрите.
Мораш да ги разбереш и момциве од форумов, имаат долгогодишно искуство, многумина и вредно собирале податоци.
Твоите податоци беа неочекувани и ентузијастички презентирани.
А знаеш како е во маало, форумов, треба добро да те протресат за да се докажеш. Не сваќај дека е лично.
Има и реални забелешки, ако ти е мерак и си во можност, прикажи корегирани податоци.
Најбитно е да те топли и правилно да ја употребуваш.
Твоето задоволство не може никој да ти го одземе.
Здрави , добро расположени и затоплени во нови победи.
 
Последно уредено:
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
Nemaj gajle moite klimi ( Haier Tide Green 3,5 i TST 12ABE4D nemaat greaci so sigurnost garantiram 102,5%

:D Ааааа нее пријателе
Додека не расклопиш това надворешната и не снимиш видевце, нема верба брат.
Знаеш на " живти мајка " и " на поверење " сега нема помин, одамна ПОМЕН им направија ним.
:D
 
Член од
2 март 2019
Мислења
78
Поени од реакции
58
Автоматски споено мислење:


E kakov e toj Vivaks 5,5 so pvlekuva 1500 w maksimum.Tolku slaba 5,5 Vivaks ne sum ni slusnal ni videl,preispitaj se.Najslaba 3,5 na start ke povlece 1500w
Posle edna nedela osustvo sabajlevo vo 07:00 pustena vo dnevna 36kv temp 15 stepeni. Si povlece fino 2500w za eeen i pol cas stigna do 900w poleka spustajki
Od 15 naprai 23 vo negreana dnevna edna nedela. vivax R sto e isto kako tvojot vivax samo drugi maski taka da druze tvojata sigurno ne e vo red ako na vklucuvanje ako se istite uslovi kakk kaj mene povlece samon1500
I da temperataurata vo 7 casot bese 2 stepeni
 

Attachments

Член од
11 јануари 2018
Мислења
493
Поени од реакции
1.125
Posle edna nedela osustvo sabajlevo vo 07:00 pustena vo dnevna 36kv temp 15 stepeni. Si povlece fino 2500w za eeen i pol cas stigna do 900w poleka spustajki
Od 15 naprai 23 vo negreana dnevna edna nedela. vivax R sto e isto kako tvojot vivax samo drugi maski taka da druze tvojata sigurno ne e vo red ako na vklucuvanje ako se istite uslovi kakk kaj mene povlece samon1500
I da temperataurata vo 7 casot bese 2 stepeni
Ne mislev na vklucuvanje posle edna nedela nerabota ,tuku na redovno odrzuvanje na temperatura bidejki na ovie temperaturi odi off ,a raboti 24/7 bez isklucuvanje.I pak ke recam kaj mene nesto ne e vo red ,pred dve nedeli montirana 5.5ka na druga lokacija 1km podaleku od mene vo slicna prostorija isto se odnesuva .

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Posle edna nedela osustvo sabajlevo vo 07:00 pustena vo dnevna 36kv temp 15 stepeni. Si povlece fino 2500w za eeen i pol cas stigna do 900w poleka spustajki
Od 15 naprai 23 vo negreana dnevna edna nedela. vivax R sto e isto kako tvojot vivax samo drugi maski taka da druze tvojata sigurno ne e vo red ako na vklucuvanje ako se istite uslovi kakk kaj mene povlece samon1500
I da temperataurata vo 7 casot bese 2 stepeni
Tvojata e Vivax AERI ( najdobriot model na Vivax ) a clenot sto se zali od Vivax go nema Aeri modelot tuku clenot ima AEDI model proizveden 2011 godina eve katalog na Vivax klimi od 2011 godina AEDI modelot e na strana 9 vo katalogot
LINK

Taka da ne e ist model od Vivax negovata e AEDI tvojata AERI a najdobri modeli na Vivax se AERI i AEYI
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Tvojata e Vivax AERI ( najdobriot model na Vivax ) a clenot sto se zali od Vivax go nema Aeri modelot tuku clenot ima AEDI model proizveden 2011 godina eve katalog na Vivax klimi od 2011 godina AEDI modelot e na strana 9 vo katalogot
LINK

Taka da ne e ist model od Vivax negovata e AEDI tvojata AERI a najdobri modeli na Vivax se AERI i AEYI
A koj ja pra i taa 2011 aedi.?
i od kade sega najuba aeri.?neli ima 2 greaci.???
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
дали некој има информација до каде е со враќање на парите од град Скопје?

роднини,пријатели,другари што им вратиле пари?
 
Член од
8 мај 2020
Мислења
77
Поени од реакции
147
Акцијата со Даисекаи 8 е логична и е страшно добра. Да не споредуваме со многу други поинакви добра. Се знае кога веќе има нови модели на пазарот и една серија веќе не постои логични се и големите ценовни разлики секако тоа добавувачот ги прави математиките. Ние како крајни корисници најбитни аргументи треба да ги гледаме резултатите - поточно зделката се гледа од добиениот квалитет во согласност зададената цена. Не значи дека ако некој земал пред 4 години по стара цена дека тој го преплатил, напротив тој го земал најновиот и најдобриот модел на пазарот во тоа време. Е сега ако јас сега ми понуди некој машиниште по екстра цена би бил пресреќен а не би споредувал години наназад колку бил и колку би изгубил, бесмислено е да се прават компарации. Слично е и со возилата кога веќе споредувате кога една серија завршува и се заменува со друга. Има тогаш големи попусти на недотрошените серии а воедно кај понеразвиени земји се прават и поголеми залихи како би постигнале екстра цена за квалитетни модели.
Лошо би било ако се прават огромни попусти одма после издавање на одреден модел на пазарот, тогаш е нешто сомнително.
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
344
Поени од реакции
567
. El profesor


""" Не значи дека ако некој земал пред 4 години по стара цена дека тој го преплатил, напротив тој го земал најновиот и најдобриот модел на пазарот во тоа време. Е сега ако јас сега ми понуди некој машиниште по екстра цена би бил пресреќен """


Би бил многу благодарен кога би ни пратил технички документи за овој модел. Оние вистинските од " Сервисното и Тестивите на -10, -7 , КОП на бивалент , ТОЛ. Компресор .........
Најискрено многу благодарам однапред.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
A koj ja pra i taa 2011 aedi.?
i od kade sega najuba aeri.?neli ima 2 greaci.???
Vivax vo 2011 proizduvase rebrendirase klimi i od Midea i od Gree toj AEDI model e rebrendirana Midea

A sto se odnesuva do greacite iako jas sum protiv klimi so greaci toa ne go spori faktot deka od VIVAX najdobri ( najdokazani ) modeli se AERI i AEYI

Zatoa jas vikam da ima modeli so i bez greaci koj saka so greaci ke kupi AERI koj ne saka ke kupi AEMI toa e dobro sto ima modeli so i bez greaci neznaci ako jas ne sakam greaci deka ne treba da ima klimi so greaci naprotiv treba da ima klimi i so i bez greaci za sekoj koj sto saka da si kupi DEMOKRATIJA.
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595

Kajgana Shop

На врв Bottom